czwartek, 17 stycznia 2013

Swoją Terapię zacznij od Własnego Dziecka


Pewien psychoterapeuta w latach 70. w US odkrył pewną zależność wśród swoich klientów... problemy każdego z nich były przeniesieniem problemów lub braków nierozwiązanych w dzieciństwie. Niedawno słyszałem takie powiedzenie "Jeśli chcesz, aby Twoja córka miała dobrego męża w przyszłości, bądź takim mężczyzną jakiego chcesz, aby ona dostała za męża dla swojej żony". Dlaczego ? bo od małego następuje kodowanie naszych osobowych matryc wzorcami wyniesionymi z domu. Jeśli przyjrzysz się swojemu partnerowi możesz zobaczyć podobieństwo lub przeciwieństwo relacji ze swojego domu rodzinnego. Z detalami fizycznymi włącznie. Moja koleżanka (z wykształcenia prawniczka) dłuuuuugie lata nie wiedziała dlaczego pociągają ją mężczyźni, którzy za garnitur wybierają sportowy dres, łańcuch i są miłośnikami siłowni. Ach, no i ów wybranek musiał mieć brzuszek. Później się wyjaśniło. Dlatego jeśli głęboko wierzysz lub jesteś przekonana, że "faceci to świnie" albo "kobiety to..." nie dziw się, że będziesz przyciągała takich, którzy będą właśnie to stwierdzenie potwierdzali. Teraz mógłbym cofnąć czas do momentu w którym stwierdziłeś to pierwszy raz i poszukać jakie myśli leżały pod spodem. Bo niestety lub stety (jeśli o tym wiesz) złość jest zawsze na siebie. Tylko o tyle trudno przyznać się do tego, że lepiej wyprojektować to na zewnątrz i obwinić kierowcę pks. Ale miło się siedziało w domu wychodząc na ostatnią chwilę :) itd itp.

Co to ma wspólnego z Tobą Teraz ? Wszystko.
Będąc maleńkim dzieckiem i rozwijając się do wzrostu potrzebowałeś nie tylko jedzonka, mleka mamy i ciepła, ale również tego czegoś, co zapewniało wzrost Twojego ciała EMOCJONALNEGO lub inaczej Twojego wewnętrznego dziecka. Tym "pożywieniem" były Komunikaty, które powinieneś otrzymać osobno od mamy jak i taty lub kogoś, ktoś ich zastępował lub choćby jednego z nich. Ale nie oszukujmy się, tamte czasy były zgoła inne.

W związku z tym załączam dla Ciebie komplet Komunikatów, którymi uzupełnisz braki z dzieciństwa i sprawisz, że Twoja relacja z samym sobą poprawi się, a przy okazji poczujesz się lepiej w ciele i zmienić się może Twoje spojrzenie na wiele spraw. Zdziwisz się jak wiele naprawdę zgubnych myśli od Ciebie odpadnie, a które były tylko strategiami przetrwania na tamten czas. Więc jeżeli na skutek stosowania Komunikatów zauważysz u siebie zmianę... zaakceptuj. To najlepsze, co może Ci się zdarzyć.

Do młodej mamy: Komunikaty możesz, a nawet jest wskazane stosować również wobec swoich dzieci już teraz, w każdej chwili. Możesz uświadomić partnerowi jego rolę we wzroście dziecka, nawet jeśli niektóre z tych Komunikatów będą dla Ciebie zaskoczeniem. Przy odrobinie przytomnego umysłu, zobaczysz, że są piękne i potrzebne. A jeśli przeciwko zasadności któregoś buntujesz się, to sprawdź najpierw własną relację z tym obszarem swojej osobowości, bo najwyraźniej w tym momencie problem masz Ty.

Do pobrania jest komplet w wersji audio osobno dla kobiet i mężczyzn i tekstowej z moją instrukcją. Oczywiście, jeśli masz pomysł, że puścisz dziecku nagranie to powinieneś jeszcze raz to przemyśleć.
Wersję audio przygotował dla Ciebie mój kolega Piotr Dziankowski z www.takchcezyc.pl

http://www.mediafire.com/?6nncfxjdw69z0

Lub linka zwykła: http://www.mediafire.com/?6nncfxjdw69z0

Smacznego :)

Jeżeli zainteresowała Cię treść tej wiadomości, zaprenumeruj ten blog i bądź na bieżąco! Wiadomości będą przychodziły na Twoją skrzynkę pocztową :) Jeżeli posiadasz konto na którymś z portali społecznościowych, podziel się tą informacją ze znajomymi :) Poniżej masz odpowiednie wtyczki.

2 komentarze:

rak jest uleczalny: