piątek, 3 września 2010

Terapia dr Gersona w warunkach domowych - wersja uaktualniona

Terapia Gersona, jest metodą leczenia nowotworów oraz całej gamy chorób cywilizacyjnych, za pomocą świeżo wyciskanych soków z warzyw i owoców, przy jednoczesnym oczyszczaniu organizmu wlewami z kawy.

O tej terapii napisano wiele. Jest bardzo popularna, i jeśli wierzyć statystykom - bardzo skuteczna.
Po niespełna dwuletnich doświadczeniach i obserwacjach pacjentów, którzy zdecydowali się podjąć terapię Gersona w domu stwierdzam, że jest ona niezwykle trudna do zastosowania i dość kosztowna. Nie każdego na nią stać. Wymaga ogromnej pracy i kooperacji przynajmniej dwóch osób - chorego i jego pomocnika.


Dwutygodniowy wyjazd do kliniki Gersona na Węgrzech kosztuje około 6300 EURO (dane na marzec 2013) i służy tylko temu, aby zainicjować tą terapię pod okiem specjalistów i nauczyć się wykonywać ją samodzielnie w domu. Domowe leczenie trwać może następnych 3, 6, a czasami 12 miesięcy, lub nawet kilka lat.

Nie każdy pacjent jest przyjmowany do klinik Gersona i nie każdemu pacjentowi rekomenduje się tą terapię. Przyjęcia odmawia się szczególnie tym osobom, u których przerzuty nowotworu pojawiły się w mózgu, kręgosłupie, wątrobie... Z doświadczenia wiem, że wiele osób rozpoczyna terapię Gersona w domu, na własną rękę, bez wyjazdu do węgierskiej lub meksykańskiej kliniki.

Terapia sama w sobie wymaga ogromnego codziennego nakładu pracy. Każdy jeden dzień (od godz 6.00 do 22.00), przez wiele miesięcy wygląda mniej więcej tak:
- 13 razy szklanka świeżo wyciśniętego soku z warzyw i/lub owoców,
- 13 razy dziennie mycie wyciskarki,
- 3-6 razy lewatywa z kawy
- 3 specyficzne posiłki dziennie.

Wszystkie produkty muszą być świeże i EKOLOGICZNE. To daje łącznie ponad 200 kg ekologicznych warzyw i owoców miesięcznie. Aby ta terapia odniosła skutek, osoba chora powinna być w pełni obsługiwana, odpoczywać i nie robić nic, albo robić bardzo niewiele. Do prawidłowego wykonania tej terapii potrzebny jest zatem pomocnik na pełnym etacie, a raczej na dwóch pełnych etatach.

UWAGA!!! Jeśli decydujesz się na samodzielne podjęcie terapii Gersona, pamiętaj o jednej bardzo ważnej rzeczy! NIE WLEWAJ SOKÓW DO ŻOŁĄDKA, ale dokładnie je "przeżuwaj" zanim połkniesz, by jak najbardziej nasączyć je śliną.

Soki wyciśnięte z owoców i warzyw nie są naturalnym pożywieniem dla człowieka. Naturalnym pożywieniem jest cały owoc i całe warzywo wyciśnięte w najlepszej wyciskarce wszechczasów - własnej szczęce. Płynne soki oddzielone od miąższu są nuklearną bomba witaminową, która oprócz oczyszczania organizmu i niszczenia komórek rakowych niszczy również komórki zdrowe i pożyteczne. Własna ślina unieszkodliwia niszczycielki aspekt tej "bomby" wobec tychże zdrowych komórek, nie umniejszając przy tym niszczycielskiego rażenia przeciwko właściwym "wrogom" zdrowego organizmu.

linki zewnętrzne:


Zanim przejdę do dokładnego opisu terapii Gersona chciałbym wspomnieć coś na temat jej oficjalnej skuteczności. Oto fragment artykułu Waltera Lasta pt. "Konwencjonalne terapie antyrakowe", z 37nr NEXUSA.
Holistyczne podejście do leczenia raka obejmuje doskonałe odżywianie, zioła, elektromedycynę, oraz medycynę wibracyjną lub energetyczną, uzdrawianie emocjonalne, a także terapię umysłową. Jedyne znane badania, które są bliskie podejściu holistycznemu, dotyczą terapii Gersona (m.in. enzymoterapia) i były przeprowadzone w celu oceny pięcioletniego okresu przeżywalności 153 pacjentów cierpiących na czerniaka. Wykazały one, że 100% pacjentów z fazą pierwszą i drugą poddanych terapii Gersona przeżyło, podczas gdy tylko 79% poddanych terapii konwencjonalnej. W odniesieniu do przypadków w trzeciej fazie raka (z przerzutami w bliskim regionie) liczby te przedstawiały się odpowiednio - 70% i 41%, zaś w fazie czwartej (przerzuty w rejonach odległych) - 39% i 6%.

Owszem, te statystyki są optymistyczne. Należy jednak zaznaczyć że Terapia Gersona jako higieniczna dieta i intensywne oczyszczanie organizmu z toksyn jest jedynie fragmentem procesu zwanego holistycznym leczeniem nowotworów. Choć można i należy przeprowadzać Terapię Gersona w warunkach domowych, wciąż pamiętać należy o pozostałych elementach leczenia holistycznego: medycynie wibracyjnej lub energetycznej, uzdrawianiu emocjonalnym, oraz terapii umysłowej. Terapia przeprowadzana w klinikach Gersona w Meksyku lub na Węgrzech obejmuje wszystkie te elementy leczenia holistycznego. Zdalne wsparcie specjalistów odbywa się jeszcze przez wiele miesięcy, a nawet lat po zakończeniu dwutygodniowej wprowadzającego treningu przygotowującego do samodzielnego przeprowadzania terapii Gersona w warunkach domowych.

W tym miejscu chciałbym zaprosić cię do obejrzenia tego filmu, który opowiada zwięźle o historii oraz o podstawowych założeniach terapii Gersona.
Założenia diety Gersona

(W poniższym tekście kursywą oznaczone są moje własne komentarze)

Doktor medycyny Max Gerson w młodości cierpiał na silne migreny, na które nie było lekarstwa. Wówczas, gdy tytułem eksperymentu zastosował u siebie restrykcyjną dietę wykluczającą sól, tłuszcz, produkty konserwowane, wędzone, a opartą na świeżych owocach i warzywach, dolegliwości migrenowe ustąpiły. Od tego czasu zaczął zalecać dietę przeciw migrenową swoim pacjentom, obserwując wyleczenie szeregu także innych chorób takich jak: gruźlica skóry, zapalenie stawów, choroby serca, cukrzyca, niewydolność nerek, choroby zwyrodnieniowe, a także nowotwory.

Doktor Gerson w Instytucie w Teksasie wyleczył swoją metodą ponad 50 osób cierpiących na różne nowotwory (często z przerzutami) takie jak czerniaki, raka: okrężnicy, kości, płuc, mózgu, prostaty, piersi, trzustki, ziarnicę, nie operacyjnego raka jajnika i inne. Założeniem metody leczenia jest istnienie przyczynowego związku między dostającymi się do organizmu m.in. wraz z dietą zanieczyszczeniami środowiskowymi - toksyny, chemikalia, leki, niektóre pokarmy, a osłabieniem funkcji układu immunologicznego.

Terapia Gersona uzupełnia niedobory witamin, minerałów, enzymów i innych składników pokarmowych przez spożywanie świeżych organicznie wyhodowanych owoców, warzyw i soków. Toksyczne resztki są eliminowane przez bezpieczną i skuteczną detoksykację. Naturalna obrona organizmu jest pobudzana i przywracana do zdrowia. Uszkodzone, czy zniszczone tkanki i układy ulegają regeneracji. Przez okres 6 - 12 tygodni zaleca się dietę ograniczoną do owoców, liści i warzyw w postaci wyciskanych na świeżo soków, lub spożywanych w postaci naturalnej, lub sałatek, albo duszonych w sosie własnym. Dopuszcza się również spożywanie ziemniaków, potraw z płatków owsianych, chleba żytniego bezsolnego, zupy Hipokratesa. Nie solić, jeść wszystko świeże. Po tym okresie można włączyć białko zwierzęce w postaci chudego sera bez soli, lub naturalnego jogurtu.

Ta dieta jest podstawą leczenia. Warunkiem jest wykluczenie sodu i spożywanie maksymalnie dużej ilości potasu. Jest ona łatwo i szybko trawiona. W niewielkim stopniu stymuluje metabolizm, natomiast pobudza eliminację substancji trujących i produktów pośrednich przemiany materii. Ilość kalorii jest mniejsza i organizm trawi każdy posiłek szybciej. Pacjenci mogą jeść i pić dowolne ilości (nawet dodatkowo w nocy). Dieta Gersona jest naturalna, wysoko witaminowa, bogata w płyny, minerały, enzymy i inne substancje bioaktywne, uboga w sód i tłuszcz. Uwaga! Dietę i inne zalecenia kuracji Gersona należy wykonywać pod kontrolą doświadczonego lekarza!

I tu pojawia się pierwszy problem. Który lekarz medycyny konwencjonalnej w naszym kraju zaleci jakiemukolwiek pacjentowi dietę Gersona... i weźmie na siebie pełną odpowiedzialność za to?

Prawda jest taka, że jeżeli nie stać cię, by udać się do jednej z klinik Gersona (za 2 tygodnie pobytu w węgierskiej klinice trzeba zapłacić 5500 tys. euro), gdzie będziesz znajdował się pod fachową opieką medyczną, to działasz na własną rękę. Nim podejmiesz jakąkolwiek decyzję poznaj jak najdokładniej zasadę funkcjonowania tej terapii – jej zalety, wady, skutki uboczne, zagrożenia, oraz specyfikę twojej własnej choroby. Dociekaj, pytaj, szukaj, tak długo, aż nie nabierzesz całkowitej pewności że chcesz się tego podjąć.


Produkty zalecane w diecie

Surowce powinny pochodzić z upraw organicznych. Ilość spożywanych potraw i soków jest dowolna, możliwie największa. Niektórzy pacjenci mogą nawet żądać dodatkowych ilości w nocy. Ilość kalorii na jednostkę objętości jest mniejsza, dlatego posiłki muszą być obfitsze i częstsze.

Owoce:
banany, mandarynki, brzoskwinie, melony, czereśnie, wiśnie, morele, grejpfruty, pomarańcze, gruszki, porzeczki, jabłka, śliwki, winogrona, mango.

Należy jeść surowe owoce w dużych ilościach (wykluczone są z puszek i słoików). Gruszki i śliwki uduszone są łatwiej strawne. Można też jeść owoce duszone we własnym soku. Można jeść też owoce suszone łagodnym ciepłem i bez siarczynowania, jak rodzynki, brzoskwinie, daktyle, figi, morele, śliwki lub owoce mieszane - opłukać, namoczyć i udusić,

Soki:
owocowo-warzywne i z zielonych części roślin. Łącznie 13 szklanek soków dziennie, co odpowiada ok. 7,5 kg surowca. Co godzinę 1 szklankę (od godziny 8 do 20). Świeże (nie z puszek ani kartoników). Wypijać natychmiast po przygotowaniu. Enzymy oksydacyjne w ciągu pół godziny tracą do 60% aktywności pod wpływem tlenu z powietrza, światła i temperatury.

Mamy kolejny ważny punkt – Jakość owoców i warzyw powinna być najwyższa, najlepiej z upraw organicznych. Po pierwsze – organiczna marchewka jest droższa od zwykłej, a ponadto wcale nie tak łatwo ją dostać? W dużych miastach zapewne znajdziesz kilka sklepów ze zdrową (organiczną) żywnością. Ale co, jeśli mieszkasz w jakimś Pcimiu?

Poza tym wcale nie polecam Ci robienia zakupów w zwykłym warzywniaku. Zmniejszysz wydatki nawet o połowę jeśli bezpośrednio udasz się do hurtowni, lub do gospodarza. Ja również jestem wielbicielem świeżych soków i z doświadczenia wiem że potrafię miesięcznie skonsumować 30kg marchwi, 30 kg jabłek, 10kg selera, 15 kg buraka, 10 kg kapusty, a wcale tak dużo soków jeszcze nie pijam i nie jestem jeszcze witarianinem. Zakupy robię na warzywnym rynku hurtowym w Broniszach (raz na dwa/trzy tygodnie).

Przy diecie Gersona miesięcznie będziesz potrzebował ponad 200kg surowca. Lepiej poszukaj dobrego i taniego źródła. Oto krótka lista gospodarstw ekologicznych. Być może któreś z nich znajduje się blisko ciebie... Szukaj takich gospodarstw na własną rękę w swojej okolicy. Kupuj od razu zapas przynajmniej na 2 tygodnie lub na cały miesiąc. Przechowuj surowiec w chłodnym miejscu (piwnica, balkon etc), aby nie zaczął się psuć.

Jeżeli nie ma takich gospodarstw blisko Ciebie, śmiało zapukaj do pierwszego lepszego rolnika. Oni często dla swoich własnych potrzeb hodują warzywa tylko dla siebie, zdrowo, bez oprysków, na naturalnym nawozie. Może będą skłonni odsprzedać Ci część swoich zapasów, gdy szczerze przedstawisz im swoje położenie.


Polecane soki i przeciery:

- Sok pomarańczowy (jedna szklanka na śniadanie).
- Sok jabłkowo-marchwiowy - cztery szklanki dziennie.
- Sok z zielonych części roślin - cztery szklanki dziennie.
- Sok winogronowy.
- Sok grejpfrutowy.
- Sok jabłkowy.
- Sok pomidorowy.
- Surowy przecier jabłkowy - robi się na części mielącej prasy Norwalk (lub w zwykłej maszynce do mielenia mięsa, lub na tarce) - jako deser, między posiłkami, wieczorem, na noc.
- Gotowany przecier jabłkowy: jabłka pokrajane i oczyszczone z gniazd nasiennych zalać do 3/4 wysokości wodą (nie przykrywać wodą). Doprowadzić pod przykryciem do wrzenia, zmniejszyć ogień i chwilę podgotować na małym ogniu. Przepuścić przez ręczny młynek do potraw - skórki zostaną na nim. Może stać w nocy na stoliku przy łóżku pacjenta - dobry w biegunce, niestrawności. Gdy jabłka są wczesne, kwaśne, można je słodzić. Nie wolno słodzić gdy występuje biegunka, także miodem ani słodzikami. Przy biegunce nie można spożywać surowych wczesnych, kwaśnych jabłek - wtedy ubiegłoroczne.
- Przecier marchwiowo – jabłkowy, plus troszkę soku pomarańczowego, plus troszkę rodzynek: jako II śniadanie dla dzieci – poprawia uwagę na lekcjach, stopnie, wzmacnia układ odpornościowy (mniej przeziębień).


Sposoby przygotowania soków:

Soki cytrusowe:
na ręcznym lub elektrycznym wyciskaczu ze stożkiem.

Pozostałe soki:
Tutaj mamy kilka sposobów przygotowania soków w zależności od zasobności portfela.

1) Najlepszym i najbardziej komfortowym sposobem jest użycie sokownika firmy Norwalk. Cena urządzenia wynosi od 8 do 10 tys PLN. (wejdź na allegro i szukaj /norwalk/k.

2) Dużo tańsze są zwykłe, elektryczne wyciskarki do soków. Na rynku dostępnych jest wiele modeli różniących się jakością i ceną

3) Jeszcze tańszą opcją jest zastąpienie wyciskarki dwoma łatwo dostępnymi urządzeniami:

- elektrycznym robotem kuchennym; tarka lub maszynka do mielenia mięsa by mielić lub ucierać twarde warzywa i owoce oraz zwykłą prasą do wyciskania owoców miękkich (tj. winogrona, maliny, porzeczki itp.) stosowana przy domowym wyrobie win. Taka jak na zdjęciu 4 litrowa firmy Robix kosztuje ok 300 PLN. Bez problemu możemy ją kupić przez internet. wystarczy wpisać /robix 4l/ w google lub allegro i pojawi się wiele ofert sprzedaży.


A co ze zwykłymi sokowirówkami?

W zwykłych sokowirówkach nie przechodzi do soku większość minerałów oraz niekorzystnie zmienia się ładunek elektryczny. Sok z sokowirówki szybko się rozwarstwia, z prasy pozostaje homogenny nawet po 2 godzinach. Możliwe uzasadnienie jest takie, że sokowirówka wyciąga sok z wodniczki zajmującej gros komórki roślinnej, a cytoplazma która znajduje się na obwodzie komórki, o bardziej żelowej konsystencji, zawierająca większość minerałów, trafia do odpadów.


Składniki soków

- Sok z marchwi i jabłek w stosunku 1:1. Nie obierać jabłek. Pokrajać i usunąć gniazda nasienne. Nie skrobać marchwi, tylko umyć. Tylko sok marchwiowo - jabłkowy można w razie konieczności przechowywać przez 2-3 godziny w termosie (nie w lodówce). Najlepsze jabłka na sok - Mc Intosh. Mogą być Greenings, Jonathan.

- Sok z zielonych części roślin. Postarać się o jak najwięcej rodzajów liści ( liście z czerwonej kapusty (2-3 liście), młode liście buraczane (ze środka, zewnętrzne mają za dużo kwasu szczawiowego), boćwina szerokoogonkowa, endywia, sałata kompasowa (skarola), sałata rzymska, nasturcja (rukiew wodna) (1/4 pęczka), sałata siewna (różne odmiany, w tym głowiasta), sałata głowiasta czerwona, kawałek zielonej papryki. Na każdą szklankę soku dodać jedno średnie jabłko,Podstawy diety Gersona


Jarzyny i surówki

Z pojedynczych gatunków jarzyn, np. buraków, bobu, kukurydzy (w tym zielonej), fasolki szparagowej, strąków fasoli Lima (półksiężycowatej), kalafiora, innych duszonych jarzyn. Nie mieszać różnych gatunków. Można przyprawiać sosem sałatkowym (dresingiem). Latem pacjenci wolą chłodne z pieczonym ziemniakiem. Podobnie przy braku apetytu. Starać się o jarzyny z upraw naturalnych, nie pryskane. Zjadać tylko warzywa świeżo przygotowane, wyjątkowo na jedną noc trzymane w lodówce. Dla podgrzania dodać nieco zupy lub świeżego soku pomidorowego.

Sposób przygotowania jarzyn:
Jarzyny (świeżo przygotowane i bez dodatku soli). Wszystkie z wyjątkiem grzybów, liści marchwi, liści rzodkwi i gorczycy. Garnek o grubym dnie. Gdyby był z cienkim dnem, podłożyć wkładkę. Pokrywka z szerokim wywinięciem, szczelna, lub uszcelnić papierem woskowanym. Na dno garnka dać pół rozdrobnionej cebuli i 2-3 łyżki wywaru z jarzyn (z zupy). Jak tylko się zagotuje - dusić powoli na minimalnym ogniu (inaczej się przypali) bez wody. Szybkie gotowanie na dużym ogniu powoduje pękanie komórek, minerały uwalniają się z połączeń koloidalnych i trudniej się wchłaniają. Jarzyny gotować do całkowitej (nie częściowej!) miękkości.
- Fasolkę szparagową - 45-55 min.
- Szpinak - bez wody, woda szpinakowa jest zbyt gorzka, zawiera kwas szczawiawy, drażniący jelita i wywołujący wzdęcia i należy ją potem odlać.
- Cebula plus marchew.
- Cebula plus dyniowate (bardzo dużo soku, można prawie nie dodawać wywaru jeśli zacznie się ogrzewać na małym ogniu).
- Kukurydzę - gotować na wodzie.
- Buraki - na wodzie, ze skórką.
- Kapusta czerwona – dodać 2-3 łyżki octu (lepszy kolor i smak). Biała podobnie. Kapustne można przyrządzać na różne sposoby: jako jarzynkę, jako surówkę.
- Cebula, pory i pomidory zawierają wystarczającą ilość wody. Warzywa dokładnie umyć i wyszorować, ale nie skrobać ani nie obierać ze skórki, bo ważne sole mineralne i witaminy znajdują się bezpośrednio pod skórką.


Surówki:
Bardzo ważne są następujące surowe jarzyny (drobno utarte jeśli potrzeba, lub posiekane, mieszane lub pojedynczo): jabłka i marchew, seler korzeniowy, sałata (niedużo!), pomidory, cykoria, skarola (odmiana endywii),nasturcja (rukiew wodna), kalafior, rzodkiew, sałata rzymska, szalotka, szczypiorek, endywia. Surówek, podobnie jak soków, po przygotowaniu nie wolno przechowywać. Można przyprawiać dresingiem (zmieszać 2 łyżki stołowe soku z cytryny (lub octu winnego z czerwonych winogron lub jabłkowego), 2 łyżki stołowe wody, 1 łyżkę stołową brązowego cukru, małą cebulę pokrajaną w plasterki, pokrajaną zieloną paprykę, 1-2 łyżeczki sproszkowanego czosnku lub surowy czosnek wyciśnięty przez praskę, tarty chrzan (nie kupowany), dozwolone przyprawy ziołowe w niewielkiej ilości np. tymianek, majeranek),


Specjalna zupa Hipokratesa:
Składniki: Jeden średni seler korzeniowy (lepszy jest seler pastewny), jeśli jeszcze nie sezon, zastąpić 3-4 zewnętrznymi pędami selera naciowego (wewnętrzne pędy zużyć do surówek, sałatki ziemniaczanej), jeden średni korzeń pietruszki (o płaskich listkach, nie „kędzierzawych") lub pasternaku, dwa małe pory (lub zamiast nich - 2 małe cebule), kilka ząbków czosnku, trochę zielonej pietruszki (nie za dużo, 1/2 małego pęczka - kwasy aromatyczne i sód), 70 dag lub więcej pomidorów (zimą można bez pomidorów), 50 dag ziemniaków.

Nie obierać jarzyn, wymyć, wyszorować i grubo pokrajać. Zalać wodą w garnku 2-litrowym tak, aby tylko pokryła jarzyny, na dużym ogniu doprowadzić do wrzenia, zmniejszyć ogień i gotować powoli przez 2,5 - 3 godziny, po czym partiami przepuścić przez młynek do potraw, maszynkę do mięsa lub zmiksować, nie powinno się zostawiać włókien. Przed przepuszczeniem przez młynek rozgnieść ubijakiem do ziemniaków.

Niektórzy przepuszczają najpierw albo tylko i wyłącznie przez blender. Wtedy skórki zostają w masie. jak ktoś ma wrażliwe jelita. to lepiej przez młynek. Zupę zhomogenizować póki jest gorąca, jak najszybciej po zdjęciu z ognia. Schłodzona będzie miała niedobrą gumiastą konsystencję i smak. Można przechowywać w lodówce nie dłużej niż 2 dni, podgrzać za każdym razem żądaną ilość. Zupę umieścić w lodówce dopiero po ostudzeniu do temperatury pokojowej w przeciwnym razie się skwasi. Podane ilości pomidorów i cebuli można zwiększać lub zmniejszać. Cebulę pokrajaną w drobną kostkę można zbrązowić najpierw na brytfance w piekarniku bez tłuszczu, zupa przybierze wtedy smak cebulowej francuskiej,


Ziemniaki:
Ziemniaki można dawać na obiad i kolację. Pieczone są najbardziej polecane, lecz mogą się one znudzić po 6-8 tygodniach. Można dodawać do nich zupę, sos pomidorowy. Aby uniknąć monotonii, można przygotowywać je na różne sposoby: pieczone, gotowane w mundurkach (najlepsze wczesne),
- sałatka ziemniaczana (z ziemniaków gotowanych w mundurkach, zdjąć skórkę, pokrajać w plastry i póki gorące przyprawić dresingiem jak do surówek),
- purée (z niewielką ilością zupy),
- krakersy ziemniaczane (najlepsze - z odmiany żółtej). Pokrajać w plasterki 5-6 mm, rozłożyć na rusztach tostera lub w piekarniku. Muszą leżeć płasko. Piec w temperaturze ok. 177 °C. Pęcznieją, pękają, brązowieją. Na rodzinę - 6 ziemniaków. Podawać z jogurtem lub przecierem jabłkowym albo jednym i drugim.


Płatki owsiane:
Rano na śniadanie - nieco ponad 4 uncje płatków na 12 uncji zimnej wody. Doprowadzić do wrzenia, wymieszać, zmniejszyć ogień, przykryć (niecałkowicie) i powoli gotować 8-10 min. Można spożywać z: surowym tartym jabłkiem, musem jabłkowym, bananem, brązowym cukrem lub miodem, melasą, rodzynkami, duszonymi śliwkami, brzoskwiniami, morelami, surowymi winogronami itd. Owsianka z przecierem jabłkowym jest dobra przy biegunce.

Produkty dozwolone w diecie:

Chleb: Dopuszcza się jako przekąskę jedną kromkę dziennie chleba żytniego pełnoziarnistego na zakwasie - bezsolnego (pod warunkiem spożycia zaleconych potraw, nie zamiast, przy dobrym apetycie). Dlatego nie opłaca się wypiekać samemu,

Przyprawy: Można doprawiać do smaku bardzo małymi ilościami wyłącznie następujące przyprawy: ziele angielskie, anyż, cząber, estragon, kolendra, koper ogrodowy, koper włoski, liście laurowe, majeranek, gałka muszkatołowa, rozmaryn, szafran, szałwia, szczaw, tymianek. Szczypiorek, cebula, czosnek i pietruszka można używać w większych ilościach i często poprawiają one smak. Przypraw należy używać oszczędnie, gdyż mogą hamować proces leczenia.

Słodziki: brązowy nieoczyszczony cukier, melasa niesiarczynowana, syrop klonowy, miód,
Olej lniany tłoczony na zimno: Zużyć w 3 tygodnie po otwarciu butelki. Przechowywać zamknięty w lodówce. Przed otwarciem wolno przechowywać w lodówce do 3 miesięcy, w zamrażarce do 6 miesięcy. Nie gotować, nie podgrzewać. Nie dodawać np. od razu do gorących dymiących ziemniaków w mundurkach.
Ryż brązowy: lub mieszany biały z brązowym - dopuszczalny raz na tydzień.

Produkty zabronione czasowo w diecie:

Po 6-10 tygodniach można włączyć trochę jogurtu beztłuszczowego bez dodatków oraz twarogu z mleka surowego (niehomogenizowanego) odtłuszczonego – prosto od wiejskiej krowy.
Jogurt odtłuszczony: W jogurcie własnej roboty z mleka pełnego niehomogenizowanego śmietana na górze oddziela się jak skórka i zostaje jogurt odtłuszczony,
Twaróg odtłuszczony: Twaróg z mleka surowego odtłuszczonego: zamknięte pojemnik z mlekiem trzymać 24-28 godzin w ciepłej wodzie (w garnku wypełnionym w 3/4 wodą, podgrzać żeby było tylko trochę cieplejsze niż temperatura komfortu dla palców czy dłoni, nie zagotowywać, nie przegrzewać, temperatura nie może przekroczyć 49°C. Wyższa temperatura niszczy enzymy znajdujące się w surowym mleku, wyłączyć, zostawić, po paru godzinach i na noc znowu podgrzać do tej samej temperatury. Po 26-30 godzinach widać oddzielenie serwatki. Przelać przez płótno (nie tak gęste jak do wyciskania soków) na sitku. Płótno do sera złożone w kilka warstw można wykorzystać do soków. Po ostygnięciu wkładamy do lodówki. Zostawić trochę serwatki, żeby nie wysychało. Można podawać rozbełtany z jogurtem na sos (dressing) do sałatek, z pomidorami jako mała przekąska, do sałaty liściastej wraz z olejem lnianym.

Produkty zabronione w diecie:

- Nikotyna,
- Sól i wszystkie zamienniki soli,
- Butelkowane rafinowane,
- Puszkowane solone,
- Mrożone,
- Wędzone,
- Przetwory siarczynowane,
- Marynowane,
- Zupy w proszku,
- Alkohol,
- Biała mąka,
- Ananasy,
- Napoje gotowe ze sklepu,
- Awokado. Zbyt dużo kwasów tłuszczowych,
- Ogórki. Zbyt dużo sodu i źle łączą się z sokami (niestrawność),
- Olej, z wyjątkiem lnianego tłoczononego na zimno,
- Cukier, słodycze, i wszystko co zawiera cukier,
- Czekolada
- Orzechy. Zbyt dużo kwasów tłuszczowych,
- Owoce jagodowe (z wyjątkiem porzeczek). Ich kwasy aromatyczne wywołują niekorzystne reakcje,
- Ostre przyprawy (pieprz, papryka),
- Farby do włosów, trwałe ondulacje,
- Soda oczyszczona w potrawach,
- Fluor w paście do zębów, płukankach do gardła,
- Grzyby,
- Kiełki. Zawierają niekompletne aminokwasy, wywołujące toczeń (rośliny tak bronią się przed zwierzętami),
- Sól gorzka,
- Herbata,
- Warzywa strączkowe i ich przetwory . Suche nasiona zawierają inhibitory enzymów, utrzymujące je "w stanie uśpienia". Dlatego powodują gazy. Świeża fasolka szparagowa i groszek zielony są dopuszczalne. Wyjątkowo można wrzucić do zupy garść soczewicy dla zmiany smaku, generalnie unikać,
- Śmietana,
- Kawa, także rozpuszczalna (instant),
- Ttłuszcz,
- Lody,
- Woda do picia,
- Zabronione są wszelkie tłuszcze zwierzęce: śmietana, masło, jogurt zawierający tłuszcz, jaja, ser z zawartością tłuszczu.

Przykładowe posiłki:


Śniadanie:

1 szklanka soku, płatki owsiane, duszone owoce

Obiad:
Surówka,1 szklanka ciepłej zupy, 1 szklanka soku, duży pieczony ziemniak, jarzyny gotowane. Deser: duszone lub surowe owoce (Na jednym talerzu można podać np. sałatkę ziemniaczaną, buraki z musem jabłkowym na ciepło, marchew z jabłkiem na surowo).

Kolacja:
Surówka, 1 szklanka ciepłej zupy, 1 szklanka soku, duży pieczony ziemniak, jarzyny gotowane, 2 rodzaje. Deser: surowe lub duszone owoce.

Lewatywy z kawy:


Lewatywy z kawy są niezbędnym element terapii. Rozszerzają drogi żółciowe, zwiększają produkcję żółci i w ten sposób ułatwiają wydalanie z żółcią produktów rozpadu guza, zatruwających organizm. Efekt ten odkryli przed wojną prof. O. E. Meyer oraz prof. Heubner z uniwersytetu w Getyndze. Rozkurcz zwieracza Oddiego widoczny jest w endoskopii. Kafestol, substancja znajdująca się w kawie, zwiększa kilkakrotnie aktywność S-transferazy glutationowej (wątrobowego enzymu odtruwającego).

UWAGA: Bez częstego, regularnego odtruwania pacjenci umierają na śpiączkę wątrobową.

Przepis: 3 średnio czubate łyżki stołowe mielonej kawy prawdziwej (nie rozpuszczalnej, nie zdekofeinizowanej) na 1 lewatywę - 1 litr wody (nie dawać więcej wody, bo wypłucze się za dużo sodu ze śluzówki jelita). Na raz przygotowuje się stężony wywar na całą dobę. Kawę wsypać ostrożnie do gotującej się wody w dużym garnku. (Nie do zimnej, bo wykipi.) Ilość wody nie ma znaczenia. Zamieszać, zmniejszyć ogień do minimalnego wrzenia.
Przykryć nie całkiem szczelnie (inaczej wykipi) i zaparzać 15-20 min.. Ostudzić, przecedzić przez płótno. Przygotowany koncentrat rozlewa się po równo do zaplanowanej ilości butelek. Podając lewatywę bierze się wywar z jednej butelki i dopełnia wodą do 1 litra. Stosować w temperaturze ciała.

Wszystkie lewatywy przyjmować najlepiej leżąc na prawym boku z kolanami podciągniętymi do brzucha. (Inne możliwości - w pozycji kolankowo - łokciowej albo w pozycji Trendelenburga - miednica wyżej, głowa niżej, wtedy po wpuszczeniu położyć się na prawym boku.) Wlewnik ok. 0,5 metra ponad końcówką, nie wyżej. Końcówkę posmarować wazeliną lub kremem. Wlewać powoli, inaczej jelito zareaguje kurczem. W razie dyskomfortu zamknąć kranik i odczekać, aż przejdzie. W trakcie wlewania głęboko oddychać, aby roztwór zassał się do jelita. Starać się utrzymać w sobie 10-15 min. Nie przewracać się z boku na bok. Jeśli nie ma parcia po kwadransie, wstać i poruszać się normalnie, póki parcie nie wystąpi.

Jeśli nie uda się wytrzymać 10-15 min., nie szkodzi. Przy kolejnych lewatywach będzie lepiej. Powtarzać lewatywę 4-6 razy na dobę, w skrajnych przypadkach przez pierwsze 2 tygodnie nawet więcej, ale trzeba równoważyć piciem soków (bo wypłukują elektrolity i inne minerały). Też odwrotnie, błędem jest tylko pić soki i nie brać lewatyw (soki wypłukują toksyny z komórek, co wyraża się bólem głowy, w razie niebrania lewatyw dochodzi do uszkodzenia wątroby z marskością włącznie). Częstotliwość lewatyw zwiększa się w razie poważnych bólów, nudności, napięcia nerwowego i depresji. Pomagają one też na kurcze, ból przedsercowy i trudności wynikające z nagłego odstawienia leków uspokajających. Lewatywy są konieczne przy braku spontanicznego wypróżnienia. ("Nie pozwól słońcu zajść bez opróżnienia jelita").

Na początku leczenia i w czasie "kryzysów" żółć zawiera zwiększone ilości toksyn, co powoduje kurcze dwunastnicy i jelita cienkiego oraz niewielki refluks żółci do żołądka z objawami nudności, a nawet wymiotami żółciowymi. Należy wtedy wypłukać żółć z żołądka dużą ilością herbaty z mięty i pacjent odczuwa ulgę.

Inne zalecenia:

Naczynia: Nie używać: kuchenek mikrofalowych, szybkowarów, naczyń i sztućców aluminiowych, ani alufolii. Szczególnie soki i rozdrobnione jarzyny nie mogą się stykać z aluminium. Uzywać: wyrobów ze stali nierdzewnej, szkła, emaliowanych, ceramicznych

Wymagania co do wody: Nie pić wody (mamy wypić 13 szklanek soków). Woda rozcieńcza soki trawienne, jeśli pita razem z sokami - powoduje wzdęcia i niestrawności. Jak chce się pić w nocy - mieć herbatę z mięty w termosie (2 łyżki stołowe suszonych liści mięty na 2 szklanki wrzątku, gotować 5 minut i przecedzić. Można do smaku dodać brązowego cukru i soku z cytryny). Woda do gotowania potraw, do zupy, do wlewów - niechlorowana i niefluorowana. Fluor i chlor jako halogenki wypierają jod z tarczycy.
Niedoczynność tarczycy hamuje układ immunologiczny.Filtrowanie wody metodą odwróconej osmozy usuwa tylko chlor, fluor zostaje. Jeśli woda wodociągowa jest fluorkowana, używać destylowanej. Jeśli nie, wystarczy filtr z odwróconą osmozą.Nie pływać w basenach z wodą chlorowaną (tylko z ozonowaną). Nie kąpać się w morzu (wchłanianie sodu przez skórę). Krótkie prysznice, nie moczyć się w wannach

Otoczenie domowe: Wyeliminować: rozpuszczalniki, aerozole, wykładziny dywanowe (mogą być dywaniki bawełniane nadające się do prania), podłogi na kleje formaldehydowe, świeże farby, insektycydy, pestycydy, farby i utleniacze do włosów oraz trwałe ondulacje, kosmetyki, dezodoranty i antyperspiranty (hamują wydalanie przez skórę). Jako przeciwpotna - dopuszczalna mieszanina po 1/3 alkoholu, octu i wody. W razie potów nocnych zwiększyć detoks (lewatywy plus soki). Pasta do zębów bezfluorowa w min. ilości lub lepiej przejść na 0,5% wodę utlenioną

Dodatkowe źródła informacji:

Z pewnością warto zajrzeć również na polskojęzyczną stronę poświęconą terapii Gersona. www.terapiagersona.com.pl Strona prowadzona jest przez pacjenta, który leczył się w klinice w Meksyku, a obecnie kontynuuje terapię w warunkach domowych. Autor jak na razie zachowuje anonimowość, ale jest do niego kontakt mailowy. Na tej stronie można nabyć książkę o terapii Gersona wydaną przed dwoma miesiącami w jęz. polskim.

A na koniec link do oryginalnej strony Instytutu Gersona www.gerson.org

Niech potężna moc Natury, drzemiąca w świeżych owocach i warzywach będzie z Tobą i prowadzi Cię tam dokąd zmierzasz :)

UWAGA: Ten blog zawiera PONAD 100 postów dotyczących naturalnego wspomagania leczenia nowotworów. W tej chwili czytasz tylko jeden. Co roku w Polsce choruje ponad 100,000 osób, tj. 3000 dziennie dowiaduje się o smutnej diagnozie. Odwiedź inne posty, poczytaj, dokształć się... z pewnością będziesz zaskoczony/-a w jaki sposób proste metody mogą uchronić Ciebie i Twoją rodzinę przed tą straszną chorobą.

A jeśli masz jakieś pytania - jestem do Twojej dyspozycji !
* * * * * * * * * * * * * * * *
Jeśli chcesz otrzymywać na bieżąco nowe artykuły publikowane na tej stronie, wpisz swój e-mail do poniższego formularza. Twój adres nigdy nie zostanie przekazany osobom trzecim i w każdej chwili będziesz mógł zrezygnować z subskrypcji.

Audycja z moim udziałem nt Terapii Gersona i nie tylko:
http://www.kontestacja.com/?p=episode&episode=908

Google Groups

Subscribe to "Rak jest uleczalny!" - subskrypcja blogu

Email:

Visit this group

241 komentarzy:

 1. Witam. W którym miejscu w Broniszach można kupić ekologiczne owoce i warzywa? Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 2. JA MAM PYTANIE JAK MOZNA UZYSKAC ADRES DO KLINIKI NA WEGRZECH I CZY JEST TAKZE BARDZO DOBRA JAK I W MEKSYKU?BARDZO PROSZE O NAMIARY,BO BARDO MI ZALEZY.

  OdpowiedzUsuń
 3. Jest to wszystko bardzo logiczne, ale chciałbym przeczytać, lub usłyszeć wypowiedź czlowieka wyleczonego tą metodą.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. wejdź sobie nawet na yt i zobacz, to dobra klinika, a metoda NIE LECZY A ZAPOBIEGA strasznej chorobie jaką jest rak. Mam chorą babcię na raka płuc. Bierze chemię i dzięki Bogu po 2giej kroplówce jest w miarę. Kupiłam jej sokownik, elektryczny, nie stać mnie na taki za 8 tysięcy. Babcia robi soki, to męczące dla starszej osoby, to są surowe soki, jak wiadomo dla żołądka to hardkor. To jest ścisła dieta, nie wolno pieczywa, mięsa, cukru, to co jemy na co dzień. To męczące. Wierzę, że witaminy ratują chore komórki rakowe 'rozpylając' je wtedy one trafiają do jelita- dlatego lewatywy z kawy, żeby je całkowicie usunąć. Jeśli macie osobę obok siebie chorą, warto robić wszystko, co jej pomoże. Wiem, że moja babciunia wyzdrowieje. Ja jej w tym pomagam. Wszystko jest ważne przy chorobie raka. Warto dbać o taką osobę i przetłumaczyć, że ona sama też musi o siebie dbać-czy to dojrzała osoba, czy młody człowiek. Trzeba też pamiętać, że każdy człowiek i tym samym każdy ORGANIZM jest inny i inaczej reaguje. Lekarze to ch** bo gdyby moja mama nie dała w łape jednemu to by jej nie ratowali. Nie wiem gdzie świat zmierza, ale wiem, że są mądrzy ludzie, którzy są w stanie POMÓC.
   Ps: Jest też książka- ciężko ją dostać w księgarniach nawet w Warszawie, ale na allegro jest, i nie jest droga. Metoda Gersona, napisała ją siostra (bodajże) Gersona. Tam jest szczegółowo opisane wszystko. Proponuję by ktoś kto jest blisko przy chorym przestudiował ją, by pamiętać o wszystkich szczegółach.
   Pisałam również do kliniki- znalazłam adres @ w internecie na Węgry, odpisali, że można stosować tą metodę w domu, pod nadzorem lekarza, /moja mama jest pielęgniarką, ma też kontakty z lekarzami więc Babcia jest pod okiem specjalistów/ Raz się czuje lepiej, raz gorzej-wiadomo- jak przy chorobie. Natomiast nie bójcie się działać, pytać, dzwonić, pisać. Nie zadawajcie pytań, sami znajdujcie odpowiedzi, a znajdziecie dużo możliwości.

   Sami jesteśmy kowalami własnego losu!
   Pozdrawiam i wszystkim życzę zdrowia, bo to w życiu najważniejsze. W obliczu ciężkiej, śmiertelnej choroby, nie ma znaczenia NIC.

   Monika

   Usuń
  2. wejdź sobie nawet na yt i zobacz, to dobra klinika, a metoda NIE LECZY A ZAPOBIEGA strasznej chorobie jaką jest rak. Mam chorą babcię na raka płuc. Bierze chemię i dzięki Bogu po 2giej kroplówce jest w miarę. Kupiłam jej sokownik, elektryczny, nie stać mnie na taki za 8 tysięcy. Babcia robi soki, to męczące dla starszej osoby, to są surowe soki, jak wiadomo dla żołądka to hardkor. To jest ścisła dieta, nie wolno pieczywa, mięsa, cukru, to co jemy na co dzień. To męczące. Wierzę, że witaminy ratują chore komórki rakowe 'rozpylając' je wtedy one trafiają do jelita- dlatego lewatywy z kawy, żeby je całkowicie usunąć. Jeśli macie osobę obok siebie chorą, warto robić wszystko, co jej pomoże. Wiem, że moja babciunia wyzdrowieje. Ja jej w tym pomagam. Wszystko jest ważne przy chorobie raka. Warto dbać o taką osobę i przetłumaczyć, że ona sama też musi o siebie dbać-czy to dojrzała osoba, czy młody człowiek. Trzeba też pamiętać, że każdy człowiek i tym samym każdy ORGANIZM jest inny i inaczej reaguje. Lekarze to ch** bo gdyby moja mama nie dała w łape jednemu to by jej nie ratowali. Nie wiem gdzie świat zmierza, ale wiem, że są mądrzy ludzie, którzy są w stanie POMÓC.
   Ps: Jest też książka- ciężko ją dostać w księgarniach nawet w Warszawie, ale na allegro jest, i nie jest droga. Metoda Gersona, napisała ją siostra (bodajże) Gersona. Tam jest szczegółowo opisane wszystko. Proponuję by ktoś kto jest blisko przy chorym przestudiował ją, by pamiętać o wszystkich szczegółach.
   Pisałam również do kliniki- znalazłam adres @ w internecie na Węgry, odpisali, że można stosować tą metodę w domu, pod nadzorem lekarza, /moja mama jest pielęgniarką, ma też kontakty z lekarzami więc Babcia jest pod okiem specjalistów/ Raz się czuje lepiej, raz gorzej-wiadomo- jak przy chorobie. Natomiast nie bójcie się działać, pytać, dzwonić, pisać. Nie zadawajcie pytań, sami znajdujcie odpowiedzi, a znajdziecie dużo możliwości.

   Sami jesteśmy kowalami własnego losu!
   Pozdrawiam i wszystkim życzę zdrowia, bo to w życiu najważniejsze. W obliczu ciężkiej, śmiertelnej choroby, nie ma znaczenia NIC.

   Monika

   Usuń
  3. Ostrożność i rozwaga zalecane, bo męczenie Babci i najbliższych nigdy nie zrobi z niej osiemnastki!

   Usuń
  4. Z tymi sokami to jakaś paranoja. Ja jestem po 6 chemii, mam uszkodzona wątrobę przez chemię i nie dam rady pić surowych soków, bo od razu brzuch mi puchnie i czuje wątrobę. Nie wiem jak inni to robią. Te wszystkie diety, nowoczesne terapie i inne są niestety dla bogatych, mnie na to nie stać.
   Moją jedyną nadzieją na wyzdrowienie jest Pan Bóg, który jest nieskonczenie miłosierny i wierzę, że mnie nie opusci w potrzebie. Pozdrawiam wszystkich załamanych rakiem.

   Usuń
  5. Nikt nie powiedział, że soki można pić od razu po chemii, nawet, że można gersona stosować zaraz po chemii, więc powinnaś zrewidować swoje poglądy. Bóg dał Ci po to umysł, abyś potrafiła samodzielnie podejmować decyzje nie zwalając na niego odpowiedzialności. Rygor dieta, suplementy, psychoterapia - minimum dla każdego pacjenta.

   Usuń
 4. Chory we wszystko uwierzy i wyda ostatnie pieniądze!!!. Ja też chętnia porozmawiała bym z człowiekiem wyleczonym tą metodą wraz z prezentacją wcześniejszych wyników badań diagnostycznych.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W tej sprawie musisz się skontaktować z Instytutem Gersona. Mają 1500 takich przypadków. Odnośnie Polski wiem o 2ch przypadkach.

   Usuń
  2. A wierzysz w chemioterapię? Bo jeśli tak, to wiedz, że skuteczność wynosi 2% tych którzy po chemii przeżyją powyżej 5 lat! Tutaj masz skuteczność powyżej 90% przy poprawie jakości życia po leczeniu, a to zasadnicza różnica. Oczywiście chemia ciebie nic nie kosztuje (prawie 20 000 zł)bo nfz zapłaci. A właściwie wiesz z czego jest chemioterapia? To cię uświadomię: otóż w latach 40 XXw stosowano broń chemiczną- gaz bojowy - jeden z głównych składników wlewów chemioterapii. Twój wybór...

   Usuń
  3. Ja też nie wierzę w chemię (lata praktyki pracy w aptece) ,ale znalazłam produkt , który jest jakby Gersonem w prostej wersji i działający na zasadzie wzmocnienia własnej immunologi. Jest to węgierski produkt Flavon Traktuję go jako profilaktykę antynowotworową i bardzo zdrową żywność z plantacji ekologicznych. Stosuję już to ponad rok i efekty są imponujące.
   Produkt uzyskał najwyższą nagrodę na świecie Grand Gold w Brukseli w konkursie o 50 letniej tradycji (za rok 2012). Zaraz ktoś napisze , że jestem dystrybutorem i reklamuję produkt ,ale tak na prawdę to ja jestem tylko konsumentką , która sama eksperymentowała na sobie. Zamierzam jeść to do kończ życia. Soki z owoców i jarzyn też piję i powoli schodzę z mięska..Poza drobnymi niedomaganiami jestem zdrowa , ale z tego co mi jeszcze dolega zamierzam też zejść. Lekarzy i apteki omijam szerokim łukiem a miałam podobno korzystać z farmacji do końca życia.

   Usuń
 5. Proszę podać jaką wyciskarkę do soków poza drogą Norwalk Pan poleca.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wszystkie, które są bez aluminium, wolnoobrotowe i dwuślimakowe. Wersja optymalna. Wiem, że są Green Star, Angel oraz Champion. Są bdb i warte polecenia.

   Usuń
 6. Witam a może ktoś słyszała o diecie dr Budwig? Moja mama ma guza mozgu i postawilismy na ta diete . Zauwazyłam sporo podobienstw w składnikach . :-)

  OdpowiedzUsuń
 7. Proszę o informację czy dietę (może nie tak restrykcyjną - jestem osobą pracującą) mogę stosować jako osoba zdrowa. W szczególności chodzi mi głównie o piecie soków owocowych ale nie w takich ilościach, surówki, zupa i wyeliminowanie produktów które są na liście, ale bez stosowania detoksykacji (lewatyw). Czy tylko częściowe stosowanie diety ma sens. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. NIE MOŻNA unikać / rezygnować z lewatyw. Na każde 3 soki - 1 kawa. Przy 4 sokach - 2 kawy dziennie powinno się robić. Dziennie oczywiście. Odtrucie wątroby jest ważniejsze niż myślisz.

   Usuń
  2. DR.Ewa Dąbrowska jak jesteś zdrowa.pzdr

   Usuń
 8. Dajcie znać czy ta dieta coś pomaga, mam czerniaka i zastanawiam sie nad tą dietą, jeśli ktoś chciałby mi coś doradzić to podam e-mail.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Osobiście poznałem 3 osoby na Węgrzech, które gersonem właśnie wyleczyły się z melanomy. Poza tym polecam jednak zająć się także psychiką.

   Usuń
 9. Do Darka i nie tylko! Zależy mi bardzo na kontakcie z osobą, która przeszła, albo jest w trakcie stosowania terapii dr. Gersona. Moja 28 letnia córka ma bardzo rzadkiego guza. W zeszły czwartek miała znaleźć się w Klinice Endokrynologii w Katowicach. Kiedy szukałam książki wzmacniającej psychikę, przez przypadek natknęłam się na informacje o alternatywnej metodzie leczenia raka. Na ośrodek w Dębinkach nas nie stać, zaczęliśmy więc terapię w warunkach domowych i mam wiele pytań i wątpliwości. Będę bardzo wdzięczna za kontakt. Pozdrawiam wszystkich serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 10. Myślę, że elementy Terapii Gersona można, a nawet trzeba stopniowo wprowadzać w normalny tryb życia, tak by później przejść na optymalne odżywianie oparte na tej metodzie. Ograniczenie spożycia soli, spożywanie dużych ilości soków i potraw owocowo-warzywnych - to nie problem, a nawet z ekonomicznego punktu widzenia opłaca się (biorąc pod uwagę ceny niektórych produktów mięsnych i przetworów mlecznych). Wyrzucenie z diety szkodliwych produktów komercjalizacji naszego globu to też nie problem. Abstrahując można rzec że wyzbycie się konsumpcjonizmu to oszczędność na którą nie stać przeciętnego człowieka.

  Ale mam jedną wątpliwość, a mianowicie - lewatywy z kawy - czy przy słabej, zmarnowanej przez leki wątrobie nie jest groźna? Czy uwolnione toksyny zostaną usunięte wraz z masą kałową? Czy też zostaną uwolnione do krwiobiegu? I czy przy różnym stopniu zanieczyszczenia organizmu objawy mogą być bardziej lub mniej dokuczliwe?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Lewatywy z kawy są zbawienne w każdej sytuacji dla wątroby. Aby dodatkowo ją wesprzeć, skorzystaj z Ostropestu plamistego oraz Widłaka Goździstego oraz Tataraku. 1 i 2 zamiennie. 3 na dodatek. Tak, uwolnione toksyny zostaną usunięte z masą kałową oraz w trakcie wypróżnienia. Do krwi trafią z powrotem pod warunkiem, że kawę przetrzymasz w jelicie za długo, powyżej 15 min. Objawy detoksu mogą być różne tak, od "grypowego samopoczucia" bo "zwalenie z nóg".

   Usuń
  2. A czy osoba z uchyłkami jelita i okresowymi krwawieniami z jelita może takie lewatywy robić?

   Usuń
  3. panie grzegorzu moj chlopak i ja przeczytalismy i ogladnelismy nawet film o tej terapi chodzi mi o tate mojego chlopaka zdiagnozowano u niego raka przelyku przeszedl radioterapie i chemie i czuje sie gorzej po tych terapiach niz przed nimi chcielibysmy zaczac ta terapie razem z tatem ale mam pytanie te soki trzeba lykac a tato dostaje pozywienie centralnie do zoladka czy jest ta terapia mozliwa tez w takich przypadkach a moze wie pan kto moze nam w tym temacie pomoc jakis numer tel do tej kliniki na wegrzech.dziekuje z gory

   Usuń
 11. Do Vito. Jesteś kompletnym oszołomem.Nie wiem po co wszedłeś na tę stronę.Mam wrażenie ,ze jesteś przedstawicielem firmy farmaceutycznej,handlującej chemiczną trucizną.Himalaje przy twojej głupocie są co najwyżej pryszczami !!!

  OdpowiedzUsuń
 12. Jolu... jestem młodą kobietą, fizjoterapeutką...
  Powiem Ci to prosto i obiecaj, że to przemyślisz.
  Guz piersi to nie koniec świata, WIEM, bo przeszłam to kilka lat temu.
  Natychmiast po odkryciu guzka, polożyłam się na stół i nigdy nie pożałowałam tej decyzji. Guzy piersi są niemalże w 100% wyleczalne- trzeba działać zdecydowanie. Nie dać sie namówić na "obserwowanie", uzdrowicieli, kropelki i inne bzdety. Jeżeli jesteś silną kobietą a twój guz jest naprawdę niewielki-1,5 cm dasz radę. Dobra dieta jest niezbędna ale ważniejsza jest twoja psychika- uruchamia siły które w Tobie drzemią.
  Nasz układ obronny potrafi rozpuścić złogi, odpryski kości, zneutralizowac toksyny - uwierz mi. W diecie Gersona jest wiele cennych elementów, ale powinnaś jeść także ryby i drób, pić wodę, herbatki, co lubisz.
  Nie możesz w tak stresującym momencie Twojego życia drastycznie eksperymentować i osłabiać organizmu, który musi przecież powalczyć z intruzem. Jedz ciemny chlebek, twarożki pomidorki, jajeczka jak lubisz, dużo spaceruj, pojedź do lasu, parku: poodychaj swieżym powietrzem, pousmiechaj się do bliskich, kino, spacer, kolacja-buteleczka winka z mężem....
  Jolu, elementy tych diet możesz włączyć do Waszego jadłospisu teraz, lub w przyszłości, bo masz jeszcze kawał dobrego życia przed sobą.
  A teraz najważniejsze.
  CODZIENNIE, powtarzam Ci, CODZIENNIE, rehabilituję kobiety, babcie i dziewczyny, po takich zabiegach.
  Są ich setki. Żyją, cieszą się życiem.
  Większość jest kilka, kilkanaście lat po terapiach, mijasz je na ulicach i nawet się nie domyślasz...
  Najpierw potrzebują masażu limfatycznego jeżeli usunięto im więcej zaatakowonych węzłów.
  Uczę je, ich mężów i chłopaków, jak samemu zrobić taki drenaż.

  Rehabilitacja powinna być natychmiast po wygojeniu szwu, a szyją teraz pięknie ;)
  I lepiej za te kilkaset zł kupić aparat do drenażu, uwierz.

  Po zabiegu kobietki są trochę obolałe i zazwyczaj nieufne. Ale jak im pokazuję moją śliczną bliznę i mówię no i co?
  To ściana znika i już możemy popracować:)
  Dużo rozmawiamy, żartujemy i powoli uśwadamiają sobie, że mają szczęście.... i że to nic wielkiego.
  I powiem, Ci Jolu tak twarde i silne stają się te kobiety, że żadne tam pierdoły: praca, kłopoty nie są już dla nich straszne.
  Też taka będziesz, zobaczysz.
  A potem... przez lata przychodzą... ale to z bólem kolanka, a to gdzieś nadgarstek sobie nadwyrężą, a to od siedzenia przy komputerze plecki bolą i co?

  Masujemy, ćwiczymy sobie, plotkujemy opowiadamy o kłopotach z wnuczkiem, o mężu pijaku, o dzieciach, o polityce.

  Teraz kilka słów o Twoim mężu. To jest wspaniały mężczyzna, świadczy o tym jego determinacja i zaangażowanie... ale...

  Facetom w takiej sytacji wali się świat. Ty walczysz, a on nie wyobraża sobie stać z boku, czuje się bezradny, bo coś podstępnie chce mu zabrać żonę i to coś, na co zupełnie nie ma wpływu.
  Ogarnia ich naprawdę śmiertelny lęk, nie żartuję...
  Z moich obserwacji wynika, że tak jak na sali porodowej, tak i tu :) wpadają prędzej czy poźniej w panikę.
  Widzę Panów jak czytają poradniki typu "Rak i cośtam cośtam" i widzą najgorsze scenariusze, rwą włosy z głowy, choć tego nie okażą.
  Nie raz musiałam przeprowadzić "męską" rozmowę, żeby żony niepotrzebnie nie stresował.
  Nie ciągał po znachorach, nie wciskał wywarów itd. jeżeli ją to męczy i osłabia.

  Jeżeli jednak, wiara, spotkanie z wróżką, popem czy psychologiem pomaga Wam, daje siły, to świetnie.
  Bo zdrowa "psyche" cudownie pomaga zdrowieć ciału:)

  Jolu, jak chcesz odpowiem Ci na różne pytania, podpowiem o co pytać lekarzy, co może ci ułatwić powrót do zdrowia przed i po zabiegu.
  Pisz bo widzę, że potrzebujesz tego.
  BUZIAKi serdeczne, :):):)
  agnieszka

  OdpowiedzUsuń
 13. Do Jolanty!!!
  Witam Cię Jolu! Jestem bardzo zainteresowana jak sobie radzisz? Chodzi mi o stosowanie metody Gersona. Bardzo proszę o info kto zapisał ci potrzebne do leczenia specyfiki (witamina B12, potas, etc.) i u jakiego lekarza konsultujesz swoje wyniki (morfologia, USG czy co tam jeszcze jest konieczne). Prosze Cię również o info gdzie kupujesz BIO zywność. Z jakiej wyciskarki do soków korzystasz? Bardzo to pilne!!! Proszę o odpowiedź.
  Pozdrawiam
  Ewa

  OdpowiedzUsuń
 14. No dokładnie Pani Jolanto nie wolno jeść samych roślin i czekać na śmierć! Moja babci też miała raka piersi i odżywiała się zdrowo i za dwa miesiące umarła, bo za nic w świecie nie chciała iśc na operację! Więc błagam Panią niech pani usunie to i potem się zdrowo zacznie odżywiać. Bo przeżuty tylko czekają! Pani Aga ma rację, niech pani robi co lubi a nie leży i wcina trawę bo z tego nic dobrego raczej nie przyjdzie!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Lidio, wybacz, ale powinnaś przemyśleć swoje słowa "jeść same rośliny i czekać na śmierć" ??? A może zamiast tego koncentrować się na zdrowiu niż na czekaniu ? to po co Ci JAKAKOLWIEK terapia, skoro chcesz czekać na najgorsze ??

   Usuń
 15. Do Pani Jolanty!
  Mam w najbliższej rodzinie osobę, która leczyła się z raka piersi metodą Gersona. Przedtem jednak poddała się operacji usunięcia guza(1cm), oraz wycięcia węzła chłonnego tzw. wartownika (mikroprzerzut).Na diecie była 1,5 roku, w warunkach domowych. Nie stosowała suplementów tylko dietę. Obecnie jest 6 lat po operacji. Nie brała chemii i naświetlań. Radzę poddać się operacji, a potem stosować terapię Gersona, najlepiej w klinice na Węgrzech (koszt około 4 ty. euro 6tyg.).Nigdy nie nalezy zrezygnować z kotaktu z onkologiem!!! Jeśli po 6 tygodniach będa rezultaty można rozważyć kontynuację, lub poddać się chemioterapii (może nie być konieczna, jak w przypadku raka "in situ").Mój mąż jest onkologiem, oczywiście sceptycznie podchodzi do sprawy. Poznałam jednak przypadki osób ciężko chorych i jakimś cudem wyleczonych , przy pomocy tej terapii. Pragnę nadmienić,że sama jestem biologiem i gdybym nie zobaczyła, nie uwieżyłabym nigdy! Liczne znajome leczyły się tradycyjnie i też są zdrowe (12 lat po operacji).Proszę więc rozważyć za i przeciw, ale nie rezygnować z operacji!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  OdpowiedzUsuń
 16. Pragne dodać moje zyciowe doświadczenie związane z ekologiczną uprawą jarzyn. Prowadziłam taką uprawę na przełomie lat 1989 - 1997 ,jedynym nawozem był kompost,sporzadzałam go z resztek organicznych z działki oraz z kuchni. Resztki te jesienią były układane w pryzmy, a dodawałam do nich nawóz wapniowo-magnezowy (Dolomit), troche obornika i trochę gliny. Po roku dojrzały kompost wykorzystywałam do nawozenia jarzyn. Plony miałam bardzo ładne. Rosliny dorodne, prawie bez chorób. Sporzadzałam dużo surówek, soków. W tym okresie moja córkapowaznie chorowała. Bez leków wyciągnęłam ja z zagrozenia. A na poczatku choroby, wczesną wiosną 1988 roku otrzymała od lekarki 15 tabletek, które miała dziennie zazyć. A ja poszłam wówczas w ekologiczna uprawe, co wyszło na zdrowie i córce i całej mojej rodzinie. Zachowałam do dzisiaj wyniki analizy gleby wykonane po 5 latach nawozenia kompostem, a dla porównania wyniki gleby z tradycyjnego gospodarstwa.Wyniki te wykonała Stacja Czemiczno Rolnicza w Gliwicach.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Droga Jadwigo,
   bardzo chciałabym uprawiać ekologiczne jarzyny. Myślałam o założeniu kompostnika, ale nie bardzo wiem jak sie do tego zabrać, a przede wszystkim jak często w jakiej proporcji stosować kompost.

   Usuń
  2. Kompost - sprawa prosta - trzeba trochę poczytać w internecie: wrzucamy prawie wszystko (bez mięsa, ryb - bo się wylęgną robaki - larwy) i już.
   Półrocznym kompostem okładam drzewka, krzewy owocowe, na wierzch sypię trochę ziemi, by kompost łatwiej trzymał wilgoć, albo przekopuję z ziemią pod warzywa. Kompostu nie da się przedawkować - nawóz sztuczny, gnojówkę można dać za dużo, ale kompostu zawsze będzie dobrze

   Usuń
 17. Droga Jolanto,
  Walcze z inna dolegliwoscia ale znalazlam przepis na guzki nowotworowe
  popiol z kory brzozowej/grubej/polaczyc w proporcji 1:1 z nirozwinietym calym kwiatem zoltego tulipana/koszyczek kwiatowy,lodyge i liscie wraz z cebulka,ale bez korzonkow/!/-bo te sa trujace./Kwiat tulipana/tzn.calosc j.w./pociac skosnie i rozetrzec na krem np.we mlynku do kawy.Popiol z kory brzozowej i krem z zoltego tulpiana zalac 40% celem zakonserwowania.Alkoholu nalezy dodac tyle by uzyskac konsystencje wilgotnej pasty.Tak przygotowany lek mozna przechowywac dziesiatki lat.
  Stosuje sie zewn.przeciw guzkom nowotworowym w glebi ciala,szczegolnie dla kobiet z guzkami piersi/bywa niekiedy skuteczny nawet w przypadku nowotworow zlosliwych/
  Lek ten uzywany jest tez od kilku tysiecy lat przez zolnierzy chinskich do wyciagania odlamkow metalu z ciala.Po posmarowaniy rany lub blizny po ok.2 godz.metal powinien wyjsc sam.

  OdpowiedzUsuń
 18. Witam Od kilku dni siedzę przed komputerem i szukam jakiś wskazówek na uleczenie raka złośliwego ,Odkąd dowiedziałam się że mój tata Ma raka i są już przeżuty nie wiem co mam robić czy dzwonić do Mamy i opowiedzieć jej o metodzie dr Gersona żeby zabrała tatę ze szpitala i robiła mu soki i lewatywy czy jest szansa na to żeby z tego wyszedł. Lekarze mówią żeby nastawić się na najgorsze ale ja nie mogę się z tym pogodzić że stracę ojca że w tym świecie lekarze liczą tylko na chemioterapię i naświetlanie. Nie stać nas na pobyt w klinice na Węgrzech więc zastanawiam się czy metoda Gersona może jeszcze pomóc memu tacie. Proszę o porady może ktoś z was będzie w stanie mi pomóc udzielić jakiś informacji.

  OdpowiedzUsuń
 19. Witam.My wybieramy sie z małżonką do kliniki na Wegrzech ,czy ktoś przebywał w klinice? proszę o podzielenie się opiniami i wrażeniami

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Najlepiej, abyś napisał do mnie na maila. Kontakt w "Autorzy".

   Usuń
 20. Ciocia synowej jednej z moich znajomych wyleczyła raka metodą Gersona z przerzutem do wątroby płuc i nerek. Po chemii wyszła wycieńczona z diagnozą 1 miesiąc do 2 życia Minął rok , żyje po 1/2 roku przeszła badania kontrolne w klinice onkologii - wszystko się cofnęło. Poleciłam tę metodę koleżance , u której wykryto raka mam nadzieję , że jej to również pomoże.

  OdpowiedzUsuń
 21. Artur Jan Milicki26 lutego 2010 11:07

  Wszystko się zmienia... jedne hurtownie powstają inne się zamykają. Warto poszukać w internecie pod hasłem "hurt warzywa ekologiczne warszawa", można też zapytać o hurtownie eko warzyw na informacji w Broniszach.

  OdpowiedzUsuń
 22. Prosze o pomoc osoby ,ktore stosuja Terapie Gersona - koniecznie jest mi potrzebna lista produktow dodatkowych, ktore sie stosuje razem z Terapia.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak mamy Ci pomóc, skoro nie podałaś kontaktu do Siebie.

   Usuń
 23. Prosze o kontakt to moze cos moglabym pomoc. Danuta

  OdpowiedzUsuń
 24. Pisze do pana Bogdana, wydaje mi sie,ze to moze byc opryszczka nawracajaca, ktora atakuje wtedy kiedy system obronny jest oslabiony. Prosze o kontakt. Pozdrawiam Danuta

  OdpowiedzUsuń
 25. oj czlowieku, malo wiesz skoro tak sie oburzasz. Twoje teorie maja kruche podstawy i dobrze zdajesz sobie z tego sprawe. Dlatego w tobie tyle agresji. Jezli wolisz leczyc objawy (swoimi chemicznymi lekami) a nie przyczyny choroby to smiesznie w twoim komentarzu brzmi nawolywanie do myslenia.

  OdpowiedzUsuń
 26. "Co tam postep medycyny,co tam osiagniecia milonow ludzi w laboratoriach,co tam lata studiow"

  O jakich osiagnieciach mowisz? Chyba nie masz na mysli osiagniec w walce z rakiem! Pewnie osiagniecia finansowe koncernow farmaceutycznych masz na mysli.

  OdpowiedzUsuń
 27. Wtam

  Mam pytanie: co uważacie na temat polecanych w terapii wyciskarkach Norwalk i Champion-są drogie.
  W Necie są dostępne tańsze wersje i to ręczne wyciskarki. Czy w terapii mogę być równie dobre jak te rekomendowane?
  Chciałam użyć do leczenia właśnie ręcznej.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Najważniejsze, aby spełniała warunki: bez aluminium, wolnoobrotowa i dwuślimakowa. Na rynku są GreenStar, Champion oraz Angel.

   Usuń
 28. Aniu! Nie kupuj ręcznej wyciskarki. Też miałam taki zamiar, ale "zajedziesz się" na amen! Wyciskarka mechaniczna to i tak dużo pracy fizycznej. Uwierz mi , bo stosuję juz 5 tygodni. Pozdrawiam. Ewa

  OdpowiedzUsuń
 29. Mam wyciskarkę ręczną i moim zdaniem nie nadaje się do prowadzenia terapii.
  Mała wydajność i trzeba męskiej ręki żeby wycisnąć sok z marchewki.
  Raz na dziennie, tak do smaku to można przepuścić przez ręczną w kilogram marchewki i 3 jabłka (wychodzą 2 kubki soku)
  Ale do terapii to trzeba ten sok wyciskać w ilościach przemysłowych i nie wyobrażam sobie w tej roli ręcznej maszynki.

  Pozdrawiam i polecam naprwdę dużo poczytać nt. terapii gersona bo ta terapia to nie tylko soki i lewatywa. W jej skład wchodzi też bardzo ważny organiczny potas i organiczny olej lniany czyli - omega3

  Pozdrawiam wszystkich i życzę szczęścia

  OdpowiedzUsuń
 30. Arturze! A gdzie zdobyć ten organiczny potas??????

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z firmy healingnaturally.co.uk - rozmawiać ze Stevenem. To jest bezpieczny potas, który zamawiają do Ośrodka na Węgrzech.

   Usuń
 31. Ewuniu, jestem osobą zdrową, albo inaczej - niezdiagnozowaną. Nie mają sensu przepychanki na tych forach, szkoda czasu. Jedno jest pewne liczby a więc badania i statystyki wyleczeń a tu w przypadku nowotworów niestety medycyna konwencjonalna z metodą Gersona (pod kontrolą lekarzy!) przegrywa. Myślę że najłatwiej będzie jeśli posłuchasz wykładu polskiej lekarki , która "idzie pod wiatr" . Jeśli napiszesz do mnie oczywiście podam numery osób z którymi będziesz mogła porozmawiać, osób wyleczonych. Trzymaj się i nadmieniam, że jest to metoda pokrewna diecie Gersona ale nie tak drakońska. Rak jest uleczalny!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pani Kasiu,
   proszę o informację. U mojej mamy zdiagnozowano nowotwór złośliwy piersi. Proszę o pomoc. Mój email:grazkap2@wp.pl

   Usuń
  2. proszę o namiary polskiej lekarki idącej pod wiatr w walce z rakiem.ulka-i@wp.pl

   Usuń
  3. Pani Katarzyno ,
   uprzejmie prosze o namiary na Panią doktor "idącą pod prąd" . Chce pomóc mamie . Rak piersi.

   mol.stachura@poczta.fm

   Usuń
  4. Proszę pilnie o pomoc dla mamy (rak piersi)i informację nt. polskiej lekarki anna60111@wp.pl

   Usuń
  5. Pani Katarzyno ja też poprosze o kontakt. U taty zdiagnozowono nieoperacyjny płaskonabłonkowy rak płuc dość rozległy. Proszę o pilny kontakt w sprawie lekarki idącej pod wiatr i diety pokrewnej dr Gersona

   mlua@op.pl

   Usuń
  6. Pani Kasiu bardzo proszę o informację o tej metodzie pokrewnej diecie Gersona-mój tatuś ma złośliwego raka płuc-nie operacyjny, 4 sesje chemi nie zadziałały-guz się powiększa, a i tak jest już bardzo duży (8,7/6,5/9,3), następna opcja to naświetlanie której bardzo się boję-tatuś jest po zawale i ma wszczepiony stymulator.Błagam o jakąkolwiek pomoc.
   Obawiam się że metoda Gersona jest dla niego zbyt drakońska.Mój email mariolaszkiladz@wp.pl

   Usuń
  7. Pani Katarzyno, bardzo proszę o kontakt do Pani doktor oraz kontakty do osób wyleczonych. U mamy wykryto nowotwór złośliwy piersi... Mój mail sylvia7777@interia.pl

   Usuń
  8. Pani Kasiu bardzo proszę o kontakt do Pani doktor.U mojego brata zdjagnozowano raka żołądka jest po 9tej chemi i dalej nie podejmują się leczenia, podobno ten typ raka jest nieoperacyjny.Mój mail robalek65@gmail.com

   Usuń
  9. Katarzyno! prosze o kontakt do tej lekarki idacej "pod wiatr". sprawa jest pilna: rak pluc z przezutem. kontakt mailowy: imperium2011@wp.pl

   Usuń
  10. Pani Katarzyno proszę o kontakt, u mojego brata zdiagnozowano raka wątroby, nie miał jeszcze chemii jest w stanie poruszać się normlanie o własnych siłach. Chcemy zareagować dopóki nie zrobi się za późno. Proszę o kontakt wizardgermany@wp.pl

   Usuń
  11. Witam
   proszę o informacje na temat Pani doktor i tej diety
   rak piersi z przerzutami do płuc

   Usuń
  12. prosze o informacje na temat Pani doktor i diety
   kontakt wlopaczyk@wp.pl

   Usuń
  13. Witam,
   proszę również o namiary do Pani Dr
   złośliwy rak piersi
   wlodarczykowie@interia.pl

   Usuń
  14. witam,
   bardzo proszę o informację o pani doktor i diety, mąż po operacji guza mózgu 45 lat,bardzo ciężka 9 godz. operacja nieudana usunięto 1/3 guza 6,5x 5.5 w części skroniowej bardzo duże krwawienie,,2 synowie 8 i 13 lat których musi wychować anwir@op.pl

   Usuń
  15. Pani Kasiu, mój mąż ma raka jelita grubego z przerzutami do watroby. Wiemy o tym od stycznia 2013 r, jest po 6 chemii Błagam o kontakt do p. Doktor "idącej pod wiatr"
   mój mail lucynapozniak1@o2.pl

   Usuń
  16. Pani Katarzyno proszę o informacje i kontakt do p. Doktor "idącej pod wiatr"
   cesarz4@o2.pl
   U żony pierś z diagnozą BIRDS 3
   Dziękuję.

   Usuń
  17. Paniu Kasiu, bardzo proszę o pomoc, moja Mama jest po operacji raka złośliwego jelita grubego, ma przerzuty do wątroby, czeka ja chemioterapia i kolejna operacja. Mam tylko ją. Proszę o pomoc, informacje oraz kontakt do Pani Doktor. Dziękuję
   ako11@interia.pl

   Usuń
 32. Kasiu! Dzieki za odpowiedź! Jestem bardzo ciekawa co masz mi do powiedzenia, ale jak się z Tobą skontaktować??????? Z informatyki kiepskawa jestem, a to co tu piszę bedzie chyba dostępne dla wszystkich. Jeśli wpiszę nr telefonu lub adres meilowy to zacznę otrzymywać setki idiotycznych wiadomości. A zresztą co mi tam! Najważniejsze moje zdrowie. Pisz na adres : puhbajer@vp.pl
  Bardzo mi zależy na czasie!!!!!!!!! Cuda się ze mną zaczęły dziać w 7 tygodniu tej diety. CZEKAM NA KONTAKT. Ewa

  OdpowiedzUsuń
 33. Jeśli ktoś może mi pomóc w ustaleniu w Czechach adresu i telefonu do kliniki Gersona to pomóżcie!!!!! Już kilkanaście stron w internecie przeglądnęłam i nigdzie nie widzę konkretnego kontaktu z tą kliniką. Mam bardzo chorą siostrę. Ma raka płuc z przerzutami...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W Czechach o ile wiem, nie ma centrum Gersona, tylko na Węgrzech. Najprościej napisać na info(at)gerson.hu - at zastap @.

   Usuń
 34. Współczuje płytkiego umysłu

  OdpowiedzUsuń
 35. czy ktoś wie jak dostać się na węgry i co trzeba zrobioć,formalności itd

  OdpowiedzUsuń
 36. zastanawiające jest to że lekarze zdecydowanie zabraniaja jesc surowych owoców i warzyw bo to rzekomo pogarsza stan.... to w koncu jak to jest?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chętnie wysłucham jakichkolwiek argumentów. Mi jedynie zabraniano picia surowych soków przy złuszczonych śluzówkach, bo obawiano się infekcji.

   Usuń
 37. kto konkretnie się wyleczył? chciałabym porozmawiać z osobą, która przeszła tą terapię.

  drugie pytanie jaką kawę trzeba stosować? zwykłą czarną mieloną czy coś innego?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W sprawie przypadków wyleczonych napisz proszę na Węgry.
   Zwykła czarna mielona też jest dobra.
   Z pewnością nie rozpuszczalna z mleczkiem :))

   Usuń
 38. kawę ekologiczną mieloną, broń boże rozpuszczalną
  lenka86r

  OdpowiedzUsuń
 39. Mój wywód będzie taki: Drodzy Państwo jestem człowiekiem poszukującym leku na tą wstrętną chorobę, szukam "cudownych" rozwiązań poza medycznych i zawsze zadaję pytanie Kto z uczestników tej terapii zdołał się wyleczyć? Szlag mnie trafia gdy słyszę "mojego kolegi ciocia" albo "mojej przyjaciółki mama" itd.
  Czy jest tu choć jedna osoba która może do mnie napisać przedstawić się i powiedzieć to ja?
  Mój adres: slimaq@o2.pl
  Robert z Olsztyna

  OdpowiedzUsuń
 40. chętnie udzielę informacji o terapii Gersona osobom zainteresowanym tematem - nieodpłatnie oczywiście.

  OdpowiedzUsuń
 41. Smartfood napisz proszę.
  Robert

  OdpowiedzUsuń
 42. czy ktoś stosował terapię Gersona przy ostrej białaczce szpikowej??? zastanawiam się czy są jakieś szanse powodzenia

  OdpowiedzUsuń
 43. Wg opinii De Vito (wyżej) jezeli uwierzymy w chemioterapie wowczas hamburgery, hotdogi, wóda i faje nie beda dla nas zagrozeniem. On sie na tym zna.

  OdpowiedzUsuń
 44. Witam,

  moja mama była przez 9 miesięcy na diecie Gersona niestety jest ona tak ciężka dla wszystkich domowników i samego chorego, że polecam ją stwosować tylko przez osoby z DUŻYM zapleczem finansowym.
  Muszę powiedzieć, że dieta działa i oszczędziła mamie wielebólu w jej ostatnich dniach. Przy raku trzustki, którego próbowaliśy wyleczyć bóle są niemożliwe do zniesienia. Na szczęście dzięi przejściu na dietę mama do końca nie cierpiała.

  Szczególnie trzeba podziękować instytutowi na Węgrzech, który bardzo pomaga chorym stosującym dietę, a w szczególności chodzi mi o pomoc psychiczną. Ich wsparcie i nadzieja na wyzdrowienie są nieocenione.

  Niestety moja mama przerwała dietę i nie zdołała wyzdrowieć, ale wierzę mocno, że byłoby to możliwę i szczerze polecam tą drogę.

  Pragnę również wspomnieć, że lekarze Gersona polecają interwencję chirurgiczną, ale zaraz po należy przejść na dietę, no i oczywiście żadnej chemii - to najważniejsze w zwalczaniu tej choroby.

  Jeśłi ktoś będzie miał ochotę się za mną skontaktować to piszcie na klarai@interia.pl

  PS. Dla zainteresowanych - mam suplementy diety, które mi jeszcze zostały i chętnie je sprzedam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. witam czy ma pani moze tyroideum moj emial fugafg@yahoo.com

   Usuń
  2. witam, u mojej mamy (47 lat)wykryto raka trzonu trzustki, z przerzutami na wątrobę i węzły chłonne, 13 września idzie do szpitala onkol. w Gliwicach. Tak bardzo chciałabym jej pomóc ale nie wiem jak!!! Czytam codziennie po kilka godz o różnych terapiach niekonwencjonalnych, nie wierzę w lekarzy...wiem ,że chemia ją wyniszczy , chociaż jestem za wycięciem guza.Chciałabym już zacząc ją leczyc jakimkolwiek sposobem, ale ból pleców i brzucha ma nie do zniesienia . Czytałam też o metodzie Ashkara, dr Budwig, sok z wyciągu z kory brzozy , wit B17...Nie wiem co robic, jeśli ktoś miał podobny przypadek w domu i ta osoba leczyła sie niekonwencjonalnie to proszę o kontakt roncka@interia.pl, tak bardzo potrzebuję jakichkolwiek konkretnych informacji...Marta

   Usuń
 45. jest wiele metod pozbycia się nowotworu, a dokładniej należny zrozumieć fakt ze nowotwór nie jest chorobą tylko reakcja obronna organizmu, najlepszym lekarstwem jest zdrowy rozsadek, wiedza i konsekwentne działanie w celu uzdrowienia organizmu. Kiedyś usłyszałem doskonałe powiedzenie (ponoć trener Michalczewskiego) "to co zaniedbałeś przez kilka lat nie odrobisz w kilka dni" każda kuracja potrzebuje wyrzeczeń i czasu.

  OdpowiedzUsuń
 46. Bardzo cenny tekst. Od wielu lat interesuję się dietetyką i medycyną naturalną. Dzięki metodom prof. Tombaka wyleczyłem się z wielu dolegliwości trawiennych, trądziku, nadwagi i nadpobudliwości. Jestem optymistą i wierzę, że oczyszczanie organizmu oraz zdrowa dieta połączona z aktywnością fizyczną potrafią wyleczyć z każdej choroby.

  OdpowiedzUsuń
 47. Warto zobaczyc !!! naprawde warto, ja ogladalam na raty..

  cud terapi gersona

  http://video.google.com/videoplay?docid=6169050139483021263&ei=1YpcS4nlFYHEqgKc5bDgCg&q=Cud+Terapii+Gersona&hl=en&view=3#

  OdpowiedzUsuń
 48. Widziałem film, przeczytałem wiele lektur, w tym "Terapię Gersona" i trudno o inne odczucia niż smutek, złość i niezgoda na takie urządzenie świata. Fundamentem współczesnej medycyny jest zysk, człowiek uczynił z siebie niewolnika własnej chciwości. Przemysł farmaceutyczny powiązany z procesem kształcenia lekarzy, siłą reklamy sprawiają skutecznie, że ludzie wierzą w pigułkę, jako sposób na wszystkie dolegliwości. Specjalizacja i brak spojrzenia na organizm jako całość, koncentrują wysiłek na zwalczeniu objawów. Przysięga Hipokratesa w zderzeniu z praktyką, w której celem jest skasowanie 200zł za 15 min wizyty, brzmi jak pusty frazes [...]

  Piszecie o ogromnych kosztach i trudzie terapii Gersona, co w istocie jest prawdą. Ale dlaczego? Bo w którą stronę się nie obrócisz to wiatr wieje w oczy. Poczynając od tego, że znalezienie myślącego lekarza graniczy z cudem. Stosuj terapię pod kontrolą lekarza. - A jak go znaleźć? Ktoś wie?

  Koszty są duże, bo patologiczna służba zdrowia nie uznaje tej metody. Odpowiedzią na pytanie nie są badania ani statystyki, ale pieniądze, które nie wyszły by z kieszeni pacjentów do koncernów farmaceutycznych. Jeśli nie dostrzegasz tych zależności, poszukaj w internecie z naciskiem na nazwisko Rockefeller.
  Państwo refunduje (czyli my fundujemy) dodatkowe zatruwanie organizmu hemioterapią - a ile to kosztuje? i całe to konwencjonalne leczenie - śmiem twierdzić, że marchewki, jabłka itd. to przy tym małe, bardzo małe piwo.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. KOCHANI,
   nie mozecie rządać od lekarzy,aby zaczęli leczyć pacjentów w szpitalu metodą Gersona. No wyobrażcie sobie jakby to wyglądało : lewatywa z kawy i soczki. Coś takiego mogą prowadzić właśnie określone,nastawione na tego typu terapię ośrodki,których jest tylko 2,a kuracja wcale nie jest tania i łatwa do wykonania jak sami to zauważyliście. Szpitale służą do dynamicznego leczenia sprawdzonymi metodami,a lekarze nie mogą sobie wprowadzać metod alternatywnych (mogą je akceptować ,ale tylko prywatnie)- pracują przecież w państwowej służbie zdrowia i żaden dyrektor ani minister im nie pozwoli działać w inny sposób niż ogólnie przyjęty. Zostaliby natychmiast zwolnieni z pracy i pociągnieci do odpowiedzialności finansowej i karnej. Myślę,że w tej nagonce na lekarzy zarówno ze strony pacjentów,ich rodzin oraz Państwa naszego(tej właśnie "patologicznej"służby zdrowia -tworzonej przez Państwo a nie przez lekarzy,którzy muszą sie podporządkować przepisom), potrzeba trochę zdrowego rozsądku i umiaru,bo takie opinie są bardzo krzywdzące. Lekarz wykonuje ciężką pracę każdego dnia ratując chorych.Dokształca się całe życie-bo medycyna stale robi postępy-taki też ma obowiazek,który kosztuje ogromne pieniądze(a nikogo nie obchodzi skąd lekarz ma brać pieniądze na to dokształcanie). A często sami zatruwamy swój organizm np.pijąc alkohol czy paląc papierosy zamiast przeznaczyć te środki na zdrowy styl życia. Lekarz stara się pomóc zgodnie ze swoją i dostępną mu,akceptowalną przez przepisy wiedzą. A od nas zależy jak będziemy się odżywiać i co wprowadzać do swojego organizmu pomagając sobie lub szkodząc. Na to żaden lekarz nie ma wpływu....

   Usuń
 49. Zamieszczanie takiego linku do filmu, który jest ani trafiony, ani obiektywny, a jest jedynie wynikiem poszukiwania sensacji w dodatku bez podpisu osoby go składającej - uważam za tchórzostwo, dlatego zostaje on usunięty.

  OdpowiedzUsuń
 50. Zamieszczanie idiotycznych komentarzy jest niedozwolone i będą usuwane. Ten blog został stworzony celem dostarczenia maksymalnie obiektywnej informacji, a nie szkalowania. Najłatwiej komentować coś z płytkiego poziomu, gdy nie zaczerpnęło się ŻADNEJ wiedzy. Terapia Gersona NIE JEST magiczną różdżką i o tym mówi się otwarcie, a działanie kawy w lewatywie jest udowodonione na polu chemicznym.

  OdpowiedzUsuń
 51. Ja się wyleczyłem terapią gersona całkowicie.Wcześniej brałem 12 różnych leków psychotropowych które w ogóle mi nie pomagały.Dopiero kiedy zacząłem stosować terapię gersona połączoną z witaminami to z prawdziwą przyjemnością odstawiłem te niedziałające leki i mogę teraz normalnie żyć i jestem zdrowy i nic mi nie dolega.Wyleczyłem się z nieuleczalnej podobno choroby jaką jest schizofrenia.

  OdpowiedzUsuń
 52. Hej, jeżeli chodzi o mnie to miałam silną alergię od kilkunastu lat, zaczęłam się inaczej odżywiać-po prostu zdrowo, ograniczyłam mięso(prawie wcale nie jem), wszystko naturalne i nieprzetworzone,ewentualnie mało przetworzone, bez chemii, dużo owoców i warzyw i oczywiście codziennie sok, witamina C(1000mg.)Na takiej diecie jestem około pół roku i czuję się lepiej, zostało mi 20%alergii tej którą miałam przed zastosowaniem diety.Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 53. dodam jeszcze ,że jakby ktoś chciał to mogę podać kontakt do dr. Marka Rolanda, który opracował dietę zdrowotną, między innymi w oparciu o metody Gersona, ja stosuję tą dietę częściowo od około 3 miesięcy i widzę poprawę, to przede wszystkim jej zawdzięczam zanik alergii, podaję swój e-mail:junker.urszula@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Vitallisa napisz mi jaką alergię, bo mam atopowe zapalenie skór i ogronmy od 36 lat i ogromny problem z tym,kombinowałam z różnymi lekami, ziołami ale problem ciągle jest.Proszęo wsparcie

   Usuń
 54. Witam!

  Posiadam w sprzedaży terapeutyczną, organiczną kawę do terapii Gersona.
  Kawa jest świeżo wypalana oraz mielona.
  Ziarna kawy pochodzą tylko i wyłącznie z upraw ekologicznych.
  Ponieważ kawa jest lekko wypalana, nadaje się tylko i wyłącznie do celów leczniczych.
  Kawa pochodzi z jednego ze źródeł rekomendowanych przez Charlotte Gerson w jej książce o Terapii Gersona.

  Wielkość opakowania 1000 g
  Cena 90zł

  Zainteresowanych proszę o kontakt:
  pecu78@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 55. Jest mi przykro z powodu śmieci Pani męża, ale to ŻADEN POWÓD, ABY PANI TERAZ LATAŁA PO INTERNECIE I ODŻEGNYWAŁA INNYCH POTRZEBUJĄCYCH OD JAKIEJKOLWIEK NADZIEI. Poza tym mówienie, że mąż zmarł na skutek Gersona, a chemia by mu pomogła jest nielogiczne i obraża wszystkich, którzy tę metodę stosowali. 1- Gerson o czym napisałem w innym miejscu bloga NIE JEST I NIE BĘDZIE Magiczną różdżką, która działa na wszystko i wszystkich, 2- nie wiem dokładnie wg jakiego protokołu stosował mąż TG, są pacjenci, którzy popijają soczki np 2 dziennie i później mówią, że "stosują Gersona" co jest kłamstwem bo pełny protokoł to MINIMUM: 9 soków dziennie, 3 lewatywy, ŚCISŁA DIETA ZERO ODSTĘPSTW, 3 posiłki, suplementy. Wiec pomimo współczucia dla Pani emocji nie mogę dopuścić do publikacji tego komentarza. Dla przykładu tłumacz książki "Terapia Gersona..." wyleczył m.in tą metodą guzy na wątrobie. Jest Pani tak super entuzjastycznie nastawiona na chemię ?? PROSZĘ SPOJRZEĆ NA STATYSTYKI !!

  OdpowiedzUsuń
 56. Szanowny Panie, z całym szacunkiem, ale niedobrze mi się robi jak słyszę głosy w stylu "tylko medycyna klasyczna". Jakie Pan ma argumenty ZA ? Niestety po swoich przejściach nie jestem w stanie w mądry sposób wspierać systemu, który ładuje w człowieka truciznę, aby "wyleczyć" chorobę, a później podaje się biały cukier 3 x dziennie, który to odżywia komórki rakowe, ponieważ panowie i panie zapomnieni w swojej arogancji o PODSTAWACH. Jak można być tak ślepym i NIE WIDZIEĆ OCZYWISTEGO ZWIĄZKU między dietą a nowotworami ?? Proszę mi wyjaśnić ! Mało tego, teraz wybije każdy argument z ręki, bo Selol dostał Tymczasową Rejestrację jako LEK w Komisji Europejskiej. ROZUMIEM wszakże Pana żal i rozgoryczenie po stracie, ale nie mogę pozwolić, aby Pan się teraz pastwił nad innymi potrzebującymi. Proszę założyć swojego antybloga i tam się wyżywać. I jeszcze jedno, jeśli chemia, którą Pan tak zachwala jest taka cudownie skuteczna to możemy porozmawiamy o statystykach ?? Koniec dyskusji. Trzeba być choć odrobinę przytomnym, aby wziąć pod uwagę argumenty obu stron, niestety Panu ich zabrakło, emocje z tego nie zwalniają niestety, chociaż je rozumiem. I jeszcze jedno ode mnie... wiele osób postronnych zapomina, że pacjent po zakończonym leczeniu JEST POZOSTAWIONY SAM SOBIE. Nikt się nie zajmuje. Zadnego psychologa, dietetyka (kluczowe) NIC ! Więc co robi pacjent po powrocie ? wraca na stare śmieci i do utartych nawyków, BO TYLKO TO ZNA, zapominając, że to właśnie go zaprowadziło na onkologię !! Nie widzi Pan w tym CHOROBY SAMEGO SYSTEMU ??

  OdpowiedzUsuń
 57. Aha, i żeby nie było, że jestem całkowicie przeciwny medycynie klinicznej. NIGDY W ŻYCIU. Po pierwsze, mi tego nie wolno, a po drugie czasami po prostu trzeba podać chemię lub naświetlić. A najlepiej połączyć medycynę naturalna z kliniczną, niestety obie za 100 lat dopiero dojdą do porozumienia jak kilku prezesów firm farmaceutycznych umrze na raka i dopiero się obudzą w jaki kanał pakują ludzi.

  OdpowiedzUsuń
 58. Witam wszystkich.
  Mam problem, moja mama choruje na raka jajnika z rozsiewem do jelit. Po operacji wykonano mamie stomię. Miała jedną serię chemii ale na niedlugo pomogła, potem druga operacja celem wycięcia jajnikow i reszty ale po otwarciu nic nie zrobiono bo podobno rozsiew jest duży a jelita pozrastane więc zaszyto i odeslano do domu. Zalecono nastepną chemie ale mama już sie nie zgodziła i teraz szukamy innych mozliwości.
  Jeśli ktoś potrafi mi odpowiedzieć byłabym wdzięczna, jak w tym przypadku stosować diete Gersona (chodzi mi o lewatywy). Pytałam w szpitalu jak takiej osobie wykonać lewatywę to usłyszalam że może to robić tylko przeszkolony i doswiadczony lekarz i to tylko w wyjątkowych wypadkach.
  Pozdrawiam Ewa

  OdpowiedzUsuń
 59. Pani Ewo, proszę napisać do mnie na maila: g.pawlak79(at)gmail.com.xyz (oczywiście bez końcowki zyx). Nie zostawila Pani zadnego namiaru, a mail jest wyslany jako "Anonimowy".
  PROSZE O KONTAKT !

  OdpowiedzUsuń
 60. Ewa
  Panie Grzegorzu dziekuję za odpowiedź, napisałam do Pana na podany mail ale w razie czego podaję go również tutaj estera337@wp.pl
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 61. witam Panie Grzegorzu!!!!proszę o kontakt do Pana mam bardzo pilną sprawę,moj kolega ma glejaka mózgu , ma 29 lat chce mu pomoc,malo wiem o gersonie ale na tyle zeby wierzyc,potrzebujemy pana porady,moj mail to sylwia.mrozinska1@wp.pl.sprawa mega pilna bo chca go jak najszybciej operowac,jak Pan go przekona to pojedzie na wegry lub do meksyku.licze na pana!!!sylwia

  OdpowiedzUsuń
 62. Mam pytanie. Czy w Polsce jest jakiś ośrodek stosujący leczenie metodą Gersona? Słyszałem, że gdzieś na mazurach ale nie mogę się nigdzie doszukać. Bedę wdzięczny za odpowiedź

  OdpowiedzUsuń
 63. PROSILEM ABY ZOSTAWIAC MAILE, ABYSCIE OTRZYMYWALI ODPOWIEDZI BEZPOSREDNIO NA SKRZYNKE MAILOWA ! TO NIC NIE KOSZTUJE !
  Odp: NIE, nie ma zadnego osrodka Gersona w PL.
  Na Mazurach tez nie, bynajmniej nic o nim nie wiem. Planowany jest Osrodek w Oleśnicy pod Wrocławiem, ale nie mogą znależć lekarza, który by chcial się temu oddać.

  OdpowiedzUsuń
 64. kochani moja krewna miala nowotwor pluc miala mec operacje usuniecia plata pluca z guzem i wezly chlonne miala na drugim plucu guza oraz jest po operaci nerki zlosliwy nowotor jak pisze w tydzien temu miala miec operacie podczas badan przygotowawczych do operaci lekarze stwierdzili ze nic nie ma ze wszystkie guzy znikly ogromna radosc a wiecie ci stosowala wpiszczie na gogle rak leczenie korzeniem mniszka lekarskiego i wszystko bedziecie wiedzieli ona wlasnie to robila i jest zdrowa lekarze powiedzieli jej ze nie wie co robila ale niech to kontynuluje warto za 3 miesiace idzie do kontroli pozdrawiam zycze duzo zdrowia

  OdpowiedzUsuń
 65. Witam.Moja mama we wtorek wychodzi ze szpitala. Lekarze nie dają jej żadnych szans kazali mi skontaktować się z hospicjum.Zrobili mamie stomie na cienkim jelicie bo grube musieli już wyciąć zaszyli i do domu.Poinformowano mnie że złośliwiec ma dużo przerzutów na wątobę i na płuco a na chemie mama jest za słaba,obecnie waży ok 44kg.Szukam ratunku dla niej i czytam o metodzie Gersona ale jak w takim przypadku zrobić lewatywę.Proszę o pomoc. Pozdrawiam Jarek (obiekcja@interia.eu)

  OdpowiedzUsuń
 66. Jeśli Pani może, proszę się do mnie odezwać na maila. Dziękuję.

  OdpowiedzUsuń
 67. Kupujcie B17 PESTKI MORELI na ALLEGRO

  OdpowiedzUsuń
 68. WITAM
  MAM PYTANIE ODNOŚNIE KLINIKI NA WĘGRZECH W JAKI SPOSÓB MAM SIĘ TAM DOSTAĆ? A CO NAJWAŻNIEJSZE, W JAKI SPOSÓB (W JAKIM JĘZYKU)MOŻNA POROZUMIEC SIĘ W KLINICE?

  POZDRAWIAM AGNIESZKA
  agab1975@op.pl

  OdpowiedzUsuń
 69. pinie proszę o informacje;gdzie nabyć wszystkie suplementy terapii gersona.

  OdpowiedzUsuń
 70. tak jak wspomnialem wczesniej: PROSZE KONIECZNIE PODAWAC SWOJEGO MAILA ? W JAKI SPOSOB MAM SIE TERAZ Z PANEM / PANIA SKONTAKTOWAC ??

  OdpowiedzUsuń
 71. Witam,
  Mam takie pytanko odnośnie picia soków. Ile szklanek dziennie soku marchewkowo-jabłkowego można wypić, aby nie robić lewatyw? 1-2 szklanki ? Jak w przypadku dzieci, ile mogą wypić. Wyciskarka omega.
  rybarek1211@autograf.pl

  OdpowiedzUsuń
 72. Lewatywa jest konieczna.W ostateczności można ich ilość zredukować ale podobno to już by nie była kuracja gersona.Natomiast nie rozumię po co aż 4 lewatywy przy leczeniu ludzi z gruźlicy albo chorób układu krążenia.W tych chorobach wiele tych zaleceń jest zupełnie nieuzasadnionych.

  OdpowiedzUsuń
 73. moj brat ma raka przegrody szczekowo nosowej jest po operacji i radioterapii prosze poradzic jak sie ma odzywiac co robic dalej lekarze sa niezainteresowani zrobili operacjie i rob dalej co chcesz prosze o rade za co bardzo dziekuje

  OdpowiedzUsuń
 74. Witam,
  Czy mozna zamiast wlewek z kawy, wsadzic do odbytu np.ugotowane ziarenko kawy i poprostu nosic je tam, az do czasu wyproznienia, poczym czynnosc powtorzyc? Czy to przyniesie jakis efekt ??? Czy taka kawa bedzie sie wchlaniala w jaki kolwiek sposob tak jak czopki???
  Co myslicie?

  OdpowiedzUsuń
 75. Co należy zrobić gdy podczas stosowania diety owocowo-warzywnej nie można sobie poradzieć z niemiłosiernie palącą zgagą.(Podejrzenie chłoniaka żołądka). chidebere@o2.pl
  Z góry dziękuję za pomoc.Anna.

  OdpowiedzUsuń
 76. Witam. Moja siostra ma białaczke.TYP: ostra szpikowa. Nawrót choroby. Chemie nie pomogły.:-((
  adslod@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 77. Czytaj i rób wszystko z Gersona + http://www.eioba.pl/a/1zy7/witamina-b17amigdalina-amygdalina-laetrile-letril-to-lekarstwo-na-raka

  POZDRAWIAM!

  OdpowiedzUsuń
 78. czy Gersona można jednoczesnie stosowac gdy chory bedzie brac chemie??? chchiałabym mamie wpowadzic te diete.... (podejrzenie o raka trzustki) czy w polsce sa gdzies jakies ośrodki zajmujace sie taką terapia??? czy tylko za granica? prosze o odpowiedz... e-mail: loczek149@poczta.fm pozdrawiam A.

  OdpowiedzUsuń
 79. przepraszam za błedy ale w nerwach jakos nie można kontrolowac guzików na klawiaturze:(

  OdpowiedzUsuń
 80. jest jeszcze inna terapia na pozbycie się raka
  podaję link do filmu instruktażowego, warto obejrzeć i samemu wyciągnąć wnioski
  http://www.dailymotion.com/video/xatbvx_pokonac-raka-raz-na-zawsze-metoda-a_lifestyle.
  pozdrawiam Grażyna

  OdpowiedzUsuń
 81. Bardzo prosze o kontakt osoby ktore stosowaly badz stosuja terapie Gersona. Moj chlopak ma raka zoladka, jest juz po wielu chemioterapiach, niestety nie widac zadnych efektow...:( potrzebujemy zmienic metode leczenia. Beded wdziecczna jesli ktos nam cos doradzi. Moj mailto: annkru11@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 82. W 2001 roku przeszłam raka piersi, ze wszystkim, chemia o mało mnie nie zabiła. Rokowania były złe: ok. 2 mesiace życia. ALe nie uwierzyłąm. Próbowałam wszystkiego co może pobudzić system samoleczenia lrganizmu w sensie holistycznym. Metoda Gersona nie jest cudotwórcza i jest jedynie elementem leczenia holistycznego. Jeśli będzie traktowana jako "cudowny środek" to może nie pomóc. Jeśli będzie z wiarą stosowana jedynie jako element całości to pomoże każdemu na pewno. Minęło 10 lat, ja żyję, mam się zdrowo, pomagam w miarę możliwości tym, którzy chcą cokolwiek zmienić i są otwarci na leczenie holistyczne. Tej pracy nad sobą, w dążeniu do wyleczenia, nikt za nas nie wykona. Nie ma cudownych metod zewnętrznych, cudownych pigułek za duże pieniądze. Metoda uleczenia leży na wyciągnięcie ręki przed każdym z nas. Jeśli możliwość wyleczenia jest nam dana.
  www.rakpiersi.wizytowka.pl
  Pozdrawiam serdecznie.
  P.S. Są sytuacje, gdy dana nam energia się skończyła i wówczas nie obrażajmy się na naturę, że nic nie pomoże, nic nam życia nie przedłuży bo "zadanie" wykonaliśmy i idziemy dalej.
  Współczuję wszystkim, którzy opłakują odejście bliskich, którzy przedwcześnie odeszli chorując na raka. My też do nich dołączymy. Ale warto próbować i walczyć o pobudzenie organizmu do samowyleczenia, każą metodą, która wydaje nam się sensowna i spełnia warunki leczenia holistycznego.

  OdpowiedzUsuń
 83. CZESC.JA TEZ MIALAM RAKA PIERSI,LEKARZ WYCIOL GUZA I ZLECIL CHEMOTERAPIE,ODMOWILAM I ZASTOSOWALAM DIETE GERSONA,NA RAZIE JESTEM OK, NAWET URODZILAM I WYKARMILAM SLICZNEGO SYNKA.MOJ PRZYJACIEL MIAL RAKA TRZUSTKI Z DIAGNOZA 3-MC ZYCIA,STOSUJAC GERSONA, ODMOWIL CHEMII, ZWALCZYL GO CALKOWICIE, TO BYLO 4 LATA TEMU, NAJWAZNIEJSZE TO NIE BAC SIE I MIEC CZYSTE CIALO I DUSZE- TO WAZNE.POZDRAWIAM I ZYCZE WYTRWALOSCI I ZDROWIA.AGA

  OdpowiedzUsuń
 84. Witam,
  ekologiczne warzywa i owoce mozna nabyc w sklepie internetowym www.biovert.pl. Wysyłają kurierem, paczka idzie jeden lub 2 dni.

  OdpowiedzUsuń
 85. Witam,
  mam pytanie, czy tą terapią można wyleczyć reumatoidalne zapalenie stawów i cukrzycę insulinozależną? Jeżeli tak, to czy w wypadku leczenia tych chorób też trzeba stosować lewatywę z kawy? I czy chory z usuniętym woreczkiem żółciowym może poddać się tej terapii?
  z góry dziękuję za odpowiedź.
  Pozdrawiam.
  Joanna

  OdpowiedzUsuń
 86. Bardzo proszę o pomoc. Moja mama ma raka w okolicach policzka. Kość nie jest zajęta. Jest po radioterapii i bardzo cierpi, bo ból jest uciążliwy. Jesteśmy zdecydowani na tarapię Gersona ale proszę o kontakt ludzi, którzy stosowali tą terapię lub osoby które dały by wskazówki. Mój mail kwojcik100@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 87. bardzo proszę o kontakt na maila gdzie moge znalezc osobe, która pokieruje stosowanie terapii, woj. mazowieckie
  magdawagner@onet.pl
  z góry dziękuję i czekam

  OdpowiedzUsuń
 88. Błagam o pomoc. Mój Robert 36lat jak stwierdził wczoraj lek.po USG ma bardzo dużego guza w jamie brzusznej,prawdopodobnie z przerzutami.Może to są też węzły chł. Inne też są powiększone:obojczykowy lewy, pachwinowe.Ponieważ zaczęło się ob bólu jąder więc powiedział ze nie da sobie nic obciąć i nie chce się poddać leczeniu.Proszę o pomoc, muszę go ratować a nie wiem jak.Może terapia Gersona .Zaznaczę ze jest bardzo osłabiony, nieprzespane noce. ból, środki przeciwbólowe. Mój mail:aligabi@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 89. Kup ksiazke pt "Terapia metaboliczna witaminą B17",ale najpierw wejdz na strone ogolonopolskiej gazety www.faktyimity.pl i tam wejdz w archiwum gazet i wybierz 4 numer gazety z 2010 roku,a tam znajdziesz artykul pt:"Natura w walce z rakiem",a ten artykol to bedzie takie streszczenie tego o czym jest ta ksiazka.I pamietaj,cyjanowodor-letril-amigdalina-B17 zabija tylko rakowe komorki,bo w nich sie wytwarza a gdy dociera do zdrowych komorek to poprostu zamienia sie w glukoze,czyli cukier.Wpisz w youtube:SKAZANY ZA PESTKI MORELI.Lub przeczytaj ksiazke(cieniutka) pt:" JAK WYLECZYLEM SIE ZRAKA"-Stanislaw Karolewski-.Mozesz tez zapoznac sie z ksiazka pt:"Jak w 90 dni pokonalem raka"-Marek Kidzinski-.A takze z ksiazka pt:" Przezylem"-Grzegorz Pawlak.Mozecie tez woisac w google: primanatura len.Przeczytacie tam o lnie,bo len tez zawiera zabijajaca komorki rakowe witamine B17,czyli cyjanowodor.

  OdpowiedzUsuń
 90. Chemioterapia,metoda inwazyjna(operacja) i rentgenoterapia nie lecza czlowieka z raka a tylko usuwaja komorki z danego miejsca w organizmie i je rozsiewaja dalej po calym organizmie i rak znowu sie pojawi za jakis czas i tez w innym miejscu.Te metody tylko usuwaja skutek a nie przyczyne.Zobaczcie jak ludzie po chemioterapi i operacjach za jakis czas znow maja guzy nowotworowe,bo komorki zostaly rozsiane,a takze ludzie znani aktorzy,artysci,maja kupe kasy i umieraja na raka mimo ze chemioterapie biora i operacje przechodza.Istnienie chorob nowotworowych to wielki biznes dla przemyslu farmaceutycznego i skorumpowanych lekarzy.Nigdy nie slyszeliscie o witaminie b17 bo zostala potepiona gdyz niszczy raka jako metoda naturalna nie do opatentowania ale niszczy tez miliardowe dochody przemyslu farmaceutycznego.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale gdzie kupić tą witaminę B17? Trzeba sprowadzić z Meksyku?

   Usuń
 91. Poszukaj w internecie,sa tez pestki moreli.Nie nie trzeba z Mexyku.W meksyku jest klinika lecz

  OdpowiedzUsuń
 92. Witam.Moja mama miała ucisk na móżgu około 6 ciu lat temu.Niestety medycyna tylko spowalnia to co nie uniknione.Proszę o kontakt z jaka kolwiek Instytucją która pomoże naszym rodzicom.Mój mail to:bujny81@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. WITAM WSZYSTKICH MOZE NIE POWINNAM SZUKAC I CZYTAC NA INTERNECIE WIECEJ PONIEWAZ DLA MOJEJ MAMUSI JEST JUZ ZA POZNO, WALCZYLA Z RAKIEM TRZUSTKI A POZNIEJ PRZERZUTAMI ROK ALE JA DALEJ SZUKAM METOD I TAK TO ZNALAZLAM DOKUMENT O METODZIE GERSONA WKTORYM UDZIAL BIERZE JEGO CORKA A TAKZE POKAZANI SA LUDZIE KTORY TA METODA POMOGLA ( WIELU Z NICH Z PRZERZUTAMI BEZ JAKICH KOLWIEK SZANS) CHCIALAM POINFORMOWAC ZE JEST JESZCZE KLINIKA NA HAWAIACH SZUKAJ GERSON THERAPHY HAWAII I JEST CHYBA NAJTANSZA Z NICH WSZYSTKICH OK 8 TYS DOL ZA 2 TYGODNIE CENY PODANE SA NA STRONIE NIE WIEM CZY TEN FILM DOKUMENTALNY JEST DOSTEPNY W POLSCE ALE WARTO POSZUKAC ANG TYTUL THE BEAUTIFUL TRUTH POWODZENIA I RADZE ZASTANOWIC SIE PODWOJNIE ,POTROJNIE NAD CHEMIOTERAPIA, ZAMIAST SLUCHAC LEKARZY WARTO WEJSC NA FORUM DYSKUSYJNE POSZUKAC LUDZI Z TYM SAMA CHOROBA I ZOBACZYC JAK NAPRAWDE WYGKLADA ROZWOJ TEJ CHOROBY, TO WIEM Z WLASNEGO DOSWIADCZENIA POZDRAWIAM WSZYSTKICH I Z CALEGO SERAC ZYCZE WYGRANEJ Z TO OCHYDNA I PODSTEPNA CHOROBA

   Usuń
 93. BARDZO DOBRE WINIKI Z RAKIEM MOZGU MA DR BURZYNSKI Z BURZYNSKI CLINIC W TEKSASIE ALE JEST NIESAMOWICIE DROGI POWODZENIA

  OdpowiedzUsuń
 94. A może poprosić Boga o pomoc, przecież Jezus to najlepszy z lekarzy są wspaniełe Msze z modlitwami o uzdrowienie fizyczne i uwolnienie podaję linki:

  http://www.se.neteasy.pl/index.php?option=com_wrapper&Itemid=108

  http://czatachowa.pl/category/spotkania/
  ten drugi link jest z Mszą, która odbędzie się w tą sobotę tj. 18 luty 2012 od godz. 18 do 21 w Kościele św Józefa w Częstochowie, można słuchać bezpośredniej transmisji przez Internet, na stronie jest wszystko prowadzi ją O Daniel pustelnik z Czatachowej
  i jeszcze jeden link

  http://odnowa.diecezja.waw.pl/download/Jezus%20zyje%20-%20E.Tardif.pdf

  wspaniała książka życzę miłej lektury
  Pozdrawiam, życzę miłego słuchania i wielu Bożych łask w tym uzdrowień:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. JEzus tak samo pomaga jak i zapobiega chorobie...

   Usuń
 95. Sama szukam ekologicznej żywności, która byłaby na moją kieszeń (w zasadzie pustą).
  Link, który podał Grzesiek z producentami żywności ekologicznej kieruje do strony z protestem GMO. Ja tam nie mogę znaleźć tych producentów.
  Znalazłam STARĄ stronę Ekolandu, gdzie podani są producenci eko-żywności, z podziałem na województwa: http://www.ppr.pl/artykul-gospodarstwa-ekologiczne-z-atestem-ekoland-1765-dzial-11.php.

  Znalazłam jeszcze inną stronę, warto się przyjrzeć (blog i lista sklepów z ekożywnością): http://ekozywnosc.wordpress.com.

  OdpowiedzUsuń
 96. U mojej mamy zdiagnozowano złośliwego raka płuc /2 tygodnie temu/ zaproponowano tylko chemię / ma 80 lat/na którą czeka ale nie spieszy się z jej braniem
  Stosuje lewatywy z kawy ,pije soki i je zupę/nie dostaje suplementów / bo nie wiemy gdzie je dostać/ bierze vit C 1000, pestki moreli je serki w/g diety dr,Budwig, czuje się bardzo dobrze. Jest na początku odtruwania organizmu, psychika dobra, stosuje małą jogę/tzn.za pomocą dłoni/metodę SILVY. Wyznaje zasadę DIAGNOZA TO NIE WYROK.
  Jak będzie dalej napiszę we wszystkim ja córka jej pomagam
  pozdrawiam barbara

  OdpowiedzUsuń
 97. moja mama na raka jelita grubego (nieoperacyjnego). ma wyłonioną stomię. jestem kompletnie złamana... mama jest taka młoda, ładna i dobra.. dlaczego?:( dziś natrafiłam na tę stronę. i zastanawia mnie, czy w takim razie z powodu stomii nie możemy stosować lewatyw? nie wiem, jeszcze dokładnie na czym ta terapia polega, ale chcę się zorientować. tylko czy bez lewatywy można stosować pozostałe sodki? z góry dziękuję.
  aldih23@vp.pl

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. nie załamuj się to zupełnie nic nie da, poproś Boga o pomoc są Msze u Uzdrowienie i uwolnienie, jedź na taką Mszę proś Boga o uzdrowienie mamy, Jezus jest jedynym i najlepszym lekarzem, wyżej zamieściłam linki do stron z taką Mszą, jakbyś nie znalazła podaję

   http://czatachowa.pl/category/spotkania/

   wejdź w zakładkę Spotkania; najbliższe spotkanie modlitewne z Mszą o uzdrowienie 10 marzec 2012 w Kościele Sw. Józefa w Częstochowie, jedź lub słuchaj przez Internet i wstawiaj się za mamą a z
   pewnością będzie dobrze, Bóg na tych Mszach dokonuje cudów
   Pozdrwiam
   ewa

   Usuń
 98. dieta warzywna i makrobiotyczna leczy raka i inne choroby

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zwłaszcza dieta niskowęglowodanowa. Coraz więcej jest hipotez, że rak to nic innego jak grzyb. Według niektórych (Simoncini) to candida, innych (dr Rybczyński) to penicillium. Mam pytanie do osób u których zdiagnozowano nowotwór. Czy wcześniej, przed chorobą mieliście problem z drożdżycą? Polecam książkę dr Johannesa F. Coya "Nowa dieta antyrakowa" Wszystko sprowadza się do tego ażeby wyeliminować ze swojej diety cukier, skrobię i węglowodany ponieważ to właśnie cukrem żywią się komórki nowotworowe. Polecam też publikacje dr Hainricha Warburga.

   Usuń
  2. A przeczytałeś może przepisy z książki dr Johannesa F. Coya "Nowa dieta antyrakowa"? W każdym jednym opisanym tam posiłku spożywa się mnóstwo węglowodanów w postaci skrobii. W co drugim przepisie są frytki z czegośtam: kartofli, pasternaku itp. mączystych warzyw. Wierzę w dietę anyrakową, ale nie w tym wydaniu.

   Usuń
 99. trzeba prosic Boga o uzdrowienie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. a czy Bog nie moze po prostu wczesniej nie dopuscic do choroby ?

   Usuń
  2. Choroba to nie jest kara. Owszem, nie jest to przyjemność, ale przez taką życiową tragedię, wielu ludzi poznaje czym jest życie i się ubogaca duchowo. Najważniejszym celem naszego życia jest zbawienie, a choroba w tym może pomóc. Pomyślcie o tym

   Usuń
 100. Kochani! w styczniu byłam w klinice Gersona na Węgrzech, teraz robię terapię w domu. Nie mam raka, mam kilka ciężkich, przewlekłych chorób,ale protokół mam taki sam jak chorzy na raka. Po dwóch miesiącach leczenia mogę powiedzieć, że to działa, ale jest bardzo trudne, bardzo pracochłonne i kosztowne, jeśli chce się realizować w 100%. Natomiast inne (połowiczne) podejście do tej diety chyba nie ma sensu, a nawet może czasami zaszkodzić, jeśli się nie stosujesz do reguł. Mogę powiedzieć, że przed rozpoczęciem terapii, myślałam czasami, że nie doczekam rana, ale z pomocą Bożą, ufam, że idzie ku dobremu. Życzę wszystkim zdrowia a jeśli macie jakieś pytania chętnie odpowiem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czy mogłabym z Tobą porozmawiać przez telefon? Też mam zamiar leczyć się na Węgrzech.
   Joanna

   Usuń
  2. Jeśli ona odbierze komentarz, a wątpie, że tak się stanie - kontakt od mnie w zakładce Autorzy.

   Usuń
  3. Witam, jak samopoczucie na dzisiaj. Próbuję ustalić termin ale muszę czekać cierpliwie ,najwcześniej grudzień.
   Mam tyle pytań, że nie wiem jak zacząć...
   Jeżeli mogę prosić o krótką informację o Klinice i terapi Gersona , to bardzo proszę!
   Życzę Zdrowia, Zdrowia, Zdrowia!!!

   Usuń
  4. Prosze opisac suplementy i witaminy jakie Pani podawano.

   Usuń
  5. Czy moze Pani podac kontakt do siebie?
   Dziekuje

   Usuń
 101. Witam!od marca wiem że mam guza mózgu. Jest on duży i dwóch lekarzy na całą Polską zdecydowali się mi go usunąć ale..... skutkami mogą być: śmierć, śpiączka, udar, paraliż,ślepota, nie mowa itd. Żyć z tym da się kilka lat, ile nikt tego nie wie. Wiem że bardzo chce żyć, mam kochającego męża i trójkę wspaniałych małych bąbli. Dla nich jestem całym światem jak i oni dla mnie! Proszę czy jest ktoś kto ma Oponiaka i go wyleczył tą właśnie metodą?asik1977@buziaczek.pl

  OdpowiedzUsuń
 102. czyli nie masz raka, piszę ponieważ nie wiem co mam robic, ta dieta praktycznie leczy tylko ludzi z rakiem. Ja już bardzo długo szukam info.na temat włóknienia płuc i nic... Nigdzie żadnej wzmianki, czuje się z dnia na dzień gorzej i myślę o tej diecie, ale wszyscy piszą że strasznie ciężko i drogo, czy leczyta dieta też zwłoknienia? Czy ktoś wie coś bliżej?

  OdpowiedzUsuń
 103. Witam,czy Danuta jest jeszcze chętna do pomocy komuś, mam wiele pytań i trochę inną chorobę nie wiem absolutnie jak się do tego zabrac, a wydaje mi się ,że jesteś dobrze zaznajomiona z tą dietą. Proszę o informację,pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli nie dostajesz odpowiedzi, napisz do mnie w zakladce Autorzy.

   Usuń
 104. Bardzo proszę o kontakt mailowy do wspomnianej Pani doktor.Mojego męża leczymy na nowotwór jelita grubego.
  Mail bozko11@poczta.fm
  Dziękuję

  OdpowiedzUsuń
 105. witam,
  Bardzo prosze o podanie dokladnego adresu kliniki w Budapeszcie i jakis kontakt telefoniczny.Mama ma raka żołądka rozsianego jest przed chemia ale caly czas wachamy sie czy sie jej poddac.
  Jesli ktos zechcialby napisac mi cos wiecej o tej diecie najlepiej ktos kto ja stosowal i wie ze naprawde dziala. jestesmy przed ciezkim wyborem bo kazdy dzien sie liczy tym bardziej ze nie wiemy jak szybko sie rozwija rak i co zaatakuje. Bardzo prosze o kontakt na maila
  ewelina.biala@interia.pl

  OdpowiedzUsuń
 106. Bardzo proszę o info na temat terapii Gersona , skąd suplementy , potas. Jaka kawa gdzie dostać. Chodzi o raka nerki guz około 10 cm z przerzutami do płuc i węzłów chłonnych. Pilnie potrzebuję info , czy ktoś zna podobny przypadek ...? Z kim można się kontaktować w sprawie diety, czy książka wystarczy w stosowaniu diety.
  Czekam na info każdy dzień się liczy ola.forys@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 107. wiecie co, ja jakoś średnio w to wierzę, czemu nigdzie nie można znaleźć nikogo kto by tą metodę stosował i wyzdrowiał. Moja mama ma raka i lekarz powiedział jej że cztery dwie osoby które zrezygnowały z chemii i poddały się kuracji gersona. Wszystkie zmarły. Kontaktowałem się z kliniką, twierdzą że trzeba stosować cały program, samo picie soku nie daj nic. Kupcie książkę.W necie informacje są baaardzo uproszczone. Ta dieta wymaga kogoś do pomocy, specjalnej sokowirówki, różnych witamin, leków, lewatyw, ekologicznych warzyw. Pochłania to ogromne sumy i masę czasu a efekty są niepewne. Poza tym, dlaczego w stanach ta terapia jest prawnie zabroniona w stosowaniu???

  OdpowiedzUsuń
 108. W Polsce są dwie osoby. Jedna to Pan Jacek Dybczak, tłumacz "zielonej książki" o TG, inne osoby mozna wydobyc z osrodka na Węgrzech. To, że ludzie umierają nie ma nic wspólnego z samą terapią. Po chemii i w trakcie też umierają i czemu nikt o tym nie mówi ? tylko wszyscy zwalają na gersona. Tak, trzeba stosować cały protokół. Tak, potrzebna jest pomoc i wyciskarka, ale niekoniecznie Norwalk, są już inne i tańsze. Witamin nie trzeba, dostajesz w pożywieniu. Leków się nie stosuje - masz błędne informacje, chyba, że w ramach doraźnej pomocy medycznej. Tak są lewatywy, które były już stosowane w II wojnie światowej. Tak, zalecane są eko warzywa, ponieważ dr Gerson stał na stanowisku, że nowotwór jest objawem zatrucia organizmu. Tak, jest kosztowna i czasochłonna - NIKT TEGO NIE KRYJE. Efekty są jak przy każdej innej kuracji. Ale może pan dr daje większe szanse to gratulacje. No cóż, jeśli kierujesz się tym, że coś jest w US zabronione to może jednak powinnaś przestać oglądać tv. Wybacz. Gerson był geniuszem, który chciał uwolnić świat od chorób. Został otruty na konferencji. DWUKROTNIe, ale raz się uratował. A czemu B17 jest zabroniona w Stanach ? jej wpływ na komórki rakowe jest udowodniony naukowo ? Resztę sobie proszę dopowiedzieć.

  OdpowiedzUsuń
 109. Poza tym jeśli poważnie myślicie o całej kuracji (niekoniecznie gersona) to proszę też pomyśleć o aspekcie psychiki. Tam zazwyczaj czai się PRZYCZYNA. Chyba, że za wyleczenie uznajesz usunięcie guza to cóż...

  OdpowiedzUsuń
 110. Witam. Mam pytanie. Jak zastosować terapię Gersona w warunkach domowych, ponieważ nie stać mnie na wyjazd do kliniki na Węgry lub do Meksyku. Mam mięśniaki na macicy, które rosną w zastraszającym tempie, mają 6cm średnicy. Sześć lat temu miałam zabieg chirurgiczny – wycięto mi mięśniaki lecz niestety ponownie mi urosły. Bardzo proszę o pomoc. Chciałabym uzyskać odpowiedź, tzn. konkretne menu na całą terapię. Jak ją stosować. Będę bardzo wdzięczna za pomoc.

  OdpowiedzUsuń
 111. Czy poda mi ktoś konkretne menu na każdy dzień kuracji, gdyż chciałabym przeprowadzić tę kurację w domu. Mam mięśniaki na macicy i chcę się ich pozbyć właśnie tą metodą, ponieważ miałam już zabieg chirurgiczny 6 lat temu ale one znowu odrosły i nie chcę już się kłaść pod nuż. Jeśli ktoś mógłby mi pomóc będę bardzo wdzięczna.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W pr górnym rogu jest wyszukiwarka słów kluczowych. Poszukaj hasła "Kuchnia dr. Gersona". Część przepisów jest w zielonej książce. NIE MA PRZEPISU NA KAŻDY DZIEŃ poza ustalonym protokolem terapii, podstawowy znajdziesz w zielonej ksiazce. Przepisów kulinarnych jest z kolei tyle, ile warzyw z których możesz je przyrządzić. Na Twoim miejscu zająłbym się również psychiką, bo tam zapewne tkwi przyczyna. Wiele przepisów kulinarnych znajdziesz w necie szukając np "gerson recipes", ale nikt nie poda Ci protokolu terapii, bo ten ustala się indywidualnie. Poza tym wiesz, co tzn stosować pelnego gersona ?

   Usuń
 112. prosze o kontakt od KATARZYNY do osob ktore sie wyleczyly i do Pani doktor, ktora zna podobna diete do Garsona tylko prostsza na maila: imperium2011@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 113. Trzeba pamiętać, że człowiek jest tym co je. Dlatego tak ważna jest dieta dla naszego organizmu. Często dzięki odpowiedniej diecie wyleczyć organizm z różnych chorób.

  OdpowiedzUsuń
 114. Witam Państwo piszących oraz Pana Grzegorza Pawlaka!Panie Grzegorzu ma Pan rację - chemioterapia pomaga 4-PROCENT , a 96 szkodzi organizmowi-tak powiedział SP.Pan Prof. Religa w czasie Swojej choroby nowotworowej.Oczyszczanie organizmu jest metodą właściwą do odzyskania zdrowia. Ja zawsze na wiosnę stosuję zestaw ziół, które kupuję AMC- przedstawicielstwo w POLSCE.prenumeruję gazetę 'ŻYJ DŁUGO',która porusza kwestie zdrowotne i poleca zioła peruwiańskie , którymi leczył OJCIEC Misjonarz Szeliga ,Który ponad 50 lat mieszkał w Peru. Zmarł mając ponad 90 lat. OJCIEC był z Gdańska.W 2000R.Ojciec Edmund Szeliga był w kraju i miał wiele spotkań z lekarzami na temat wspomagania organizmu ziołami w trakcie leczenia poważnych schorzeń.PROPONOWAŁ wielu Prof. współpracę, ale nie gwarantował żadnych dodatkowych korzyści majątkowych. CHCIAŁ aby podjęto badania kliniczne nad VILCACORĄ , która wzmacnia system immunologiczny, ale F-MY Farmaceutyczne wiodą prim w zwalczaniu propagowania leczenia wspomagającego ziołami.PRZEDSTAWICIELSTWO A.M.C.W POLSCE ma infolinię nr.801-31-69-51. Życzę Państwu dużo zdrowie i wielu łask BOŻYCH w powrocie do zdrowia.BARBARA

  OdpowiedzUsuń
 115. W wielu chorobach kluczowe jest usuwanie toksyn. Zdrowa wątroba produkuje glutation, który ma na celu autoodtruwanie organizmu z metabolitów i toksyn zewnętrznych. Ale ilość toksyn przerasta jej możliwości i tak dochodzi do zatrucia organów i systemów. Bardzo dobre rezultaty są po przyjmowaniu glutationu liposomowego, który niemal całkowicie wchłania się w komórkach i nie ulega strawieniu jak inne rodzaje bez powłoki liposomowej. Dodatkowo liposomy odbudowują zniszczoną błonę komórkową. Jeśli ktoś jest mocno zatruty trzeba zaczynać od pojedynczej dawki. Glutation zbiera wolne rodniki i metale ciężkie, także z systemu nerwowego. Kiedy ruszają toksyny może się przydać lewatywa z kawy. Mój siostrzeniec brał glutation liposomowy na autyzm, z dobrym rezultatem. Potem przeszła na glutation cała rodzina. W efekcie była poprawa nastroju i zwyżka energii. Okazuje się też, że niepłodność męska to często słabe w wyniku toksyn i niedożywienia nasienie. Jest cała masa chorób z zatrucia. Teoretycznie "zdrowi" ale jedzący tradycyjne pożywienie powinni się odtruwać wiosną sokami, warzywami i ewentualnie suplementami z dołączeniem lewatywy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Taki glutation liposomowy to jest znów robieniem kasy na ludziach, zamiast dać ludziom informację by kupili najtańszy czysty glutation i sami zrobili glutation liposomowy. A robi się to zwykłą myjką ultradźwiękową mieszając wode z lecytyną i glutationem.

   ALE PO CO SKORO W badaniach potwierdzono że nebulizacja glutationu daje dobre efekty jest dużo tańsza bo w cenie komercyjnego glutationu liposomwego można kupić jednocześnie nebulizator na wiele lat i glutation.

   Tego nie chciał napisać twórca Immunocal Jimmy Gutman w książce pt "Glutation" w najnowszym wydaniu rok 2008 bo wiedział że ludzie wybiorą nebulizacje, a on nie zarobi fortuny i w jeszcze innych książka gloryfikujących Immunocal a tym czasem najprostszego rozwiązania nie podają.
   Dokumentacja skuteczności nebulizacji zwykłym glutationem:
   "... Inchalacja(nebulizacja czy aerozolizacja)jest jedyną znaną metodą która zwiększa poziom GSH w płynie wewnątrzkomórkowym płuc..."
   http://www.hindawi.com/journals/ecam/2008/975283/abs/

   http://www.prohealth.com/library/showarticle.cfm?libid=10906
   http://www.thorne.com/altmedrev/.fulltext/5/5/429.pdf

   Usuń
 116. witam, moja mama ma raka jelita grubego, okrężnicy, odbytnicy i powiększoną wątrobę. lekarze nie dają żadnych szans...w tej chwili przechodzi 5 dniową radioterapię, chemii nie brała, dzis bedzie miala przetaczaną krew...gerson to chyba ostatnia deska ratunku...prosze o pomoc...ps. mama ma stomie, jak sie robi lewatywy u takich osób? czekam i prosze o szybką odpowiedz...monikakurkowska@onet.pl

  OdpowiedzUsuń
 117. Witam, mój 13-letni syn jest chory na ostrą białaczkę limfoblastyczną, teraz w trakcie chemioterapii w szpitalu. Następny etep leczenia (rok czasu) to leczenie podtrzymujące w domu - chemia doustna. Prosze o pomoc, ponieważ widzę jakie szkody wyrządza chemia dziecku, czy jest możliwość przejścia na tą terapię podczas pobytu już w domu dziecka, czy jest szansa leczenia białaczki tą metodą?
  Zrozpaczona mama - kontakt matis125@onet.eu

  OdpowiedzUsuń
 118. Moi drodzy,CHcialam podzielic sie wiadomosciami i sposobem leczenia czerniak---melanomy.Stosowalam zmodernizowana metode Gersona,tj,3-y soki marchwiowo-jablkowe,zupa Hipokratesa ,detoksyfikacja kawa oraz cala gama enzymow w postaci tablete,Jedna z najwazniejszych jest witB17-,ktora mozna dostac tylko w Meksyku.Wazne sa rowniez nastepujace enzymy ---z ananasa[bromlain]trzustki{pancreatin enzyme]chumoplex i.t.d.wszystkie enzymy nalezy spozywac na pol godz. przed jedzeniem,Wazna jest wit D3 w jednostkach 2000iu --1-a tabletka rano ,dwie na wieczor.Ponadto co O-10 200mg oraz selenium.czernika zdiagnozowano w 2005-roku[z przerzutami],jest 2013 rok i ja zyje,jesli ktokolwiek bylby zainteresowany moim przypadkiem i chcialby poznac wiecej szczegolow to chetnie sie podziele.
  Podaje swoj e-mail
  krysuchki@gmail.com
  z powazaniem
  Krystyna
  Po 3-im marca moge podac swoj tel.w tych dniach wyjezdzam do Polski

  OdpowiedzUsuń
 119. Leczenie raka metoda Gersona dotyczy wsztstkich rodzai raka,Nalezy scisle przestrzegac regul tej terapii ,przynajmniej przez okres od 8-12 u miesiecy.

  z powazaniem

  Krystyna

  OdpowiedzUsuń
 120. Szanowni Panstwo.Chcialam jeszcze podac kilka informacji ,ktore pominelam opisujac swoj przypadek.W mojej terapii stosowalam jeszcze zastrzyki z Wit B12,Aplikuje sie 1-en cm pod skore ,3xy w m-cu przez okres 3-ech m-cy.Nastepnie zmniejszalam czestotliwosc do 1-eg zastrzyku w tygodniu a po uplywie 3-ech m-y,tylko 1-en raz w m-cu,Zwieksza to odpornosc organizmu a tym samym walczy z choroba,Ja nadal ,profilaktycznie stosuje ta metode.Ponadto chcialam zwrocic uwage ze przy zazywaniu wiekszych ilosci lekow w tym enzymow zalecana jest przerwa w sobote i niedziela,Ponadto przy czestym leczeniu wlewkami nalezy uzupelniac flore bakteryjna zazywac odpowiedni probiottic i pic wode aby uzupelnic jej ewentualny niedobor

  z powazaniem

  Krystyna

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Proszę mieć na względzie - kieruję te słowa do indywidualnych osób zaiteresowanych protokołem wg tej metody - że ww. dane dotyczą INDYWIDUALNYCH uzgodnień na podstawie badań Pani Krystyny i za każdym razem powinieneś je konsultować ze swoim lekarzem prowadzącym.

   Usuń
 121. Pani Krystyno (z dzisiejszego komentarza) - reklama jest zakazana bez uprzedniego kontaktu ze mną. Chce Pani coś zareklamować, proszę o kontakt. Co to za samowolka ?

  OdpowiedzUsuń
 122. SZANOWNI PANSTWO.W TRAKCIE MOJEJ WALKI Z CZERNIAKIEM [MELANOMA]NIE UDALO SIE ZDOBYC MEDYKAMENTU OPARTEGO NA BAZIE SKORPIONA.W TEJ CHWILI UZYSKALAM NAZWE I DZIELE SIE Z PANSTWEM----VIDATOX.jEST DO ZDOBYCIA NA KUBIE.

  POZDRAWIAM
  KRYSTYNA
  WSZELKICH INFORMACJI UDZIELAM POPRZEZ
  E-MAIL
  krysuchki@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 123. jedynym, pewnym, odwiecznym, sprawdzonym, lekiem, jest.. Miłość-Bóg, pozdrawiam i kocham was ludzie, jestescie błogosławieni, odzywiajcie sie zdrowo, módlcie sie kazdego dnia, uprawiajcie sport, i bądźcie w miłości kocham was

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nikt takiego działania Bogu nie odmawia, ale może problem leży nie w tym do kogo mówi, lecz kto potrafi go słuchać ?

   Usuń
  2. Tak! Odszukaj swój Głos wewnętrzny- słuchaj Go, bo pochodzi z serca, Twojej Jaźni, która jest bardzo blisko Boga. Odrzuć zbędny balast w postaci pragnień - uzyskasz wolność jakiej sobie nie wyobrażałeś. Orientacja wyłącznie na świat zewnętrzny to uwikłanie i cierpienie.

   Usuń
 124. Proszę o kontakt do tej lekarki idącej pod wiatr
  r.pigulski@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 125. Bardzo proszę o kontakt do Pani pielęgniarki idącej pod wiatr
  Monika.ap@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 126. Przykro mi, ale komentarze, które pisane są bez znajomości zasad terapii nie będą publikowane. Gerson ani żadne chemiczne leczenie nie daje gwarancji, można mówić o wysokim lub mniejszym prawdopodobieństwie. Dlaczego ? ponieważ rak to choroba wielopoziomowa, niektórzy mówią wprost, ze to choroba duszy. Więc jeśli przyczyna siedzi w psychice, a Ty zajmujesz się tylko ciałem, jakie masz prawo, aby skazywać bogu ducha winną terapię na wieczne potępienie tylko dlatego, że ktoś nie uszanował kompletnie zasad związanych z CAŁYM ZJAWISKIEM jakim jest n. ??? Dlatego stwierdzam jak na wstępie.

  OdpowiedzUsuń
 127. Witam . U mojego Taty wykryto nieoperowalny, płaskonabłonkowy nowotwór płuca .Jest dość rozległy.Przed moim Tatą pierwsza chemia.Po obejrzeniu fimu o cudzie Gersona i czytaniu komentarzy wierze ,ze moze to być sposób na wyleczenie. Proszę o kontakt do pani doktor "idącej pod wiatr".Mój adres zielsko@interia.eu

  OdpowiedzUsuń
 128. Witam ,
  Czy wyciskarki jednoślimakowe nie wchodzą w grę ?
  Mam na myśli Omega 8006
  Jestem już na diecie około pół roku. Zero słodyczy , nabiału i mięsa. Większość produktów kupuje ekologicznych. Staje przed wyzwaniem rozpoczęcia TERAPII GERSONA.
  Kamila

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zobacz wyciskarki DELME lub Hurom.
   1-slimakowe wchodza w gre, ale jesli mozesz dostac tansza 2. to polecam 2.
   TYLKO WEZ POD UWAGE jakich warzyw uzywasz, bo niektore maja mniejszy otwor np, niektore trudno sobie radza z korzeniowymi etc.

   Usuń
 129. Witam,bardzo proszę o kontakt do p.Doktor "idącej pod wiatr".
  jkalina16@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 130. Ziuta134
  Witam , bardzo proszę o kontakt do p. Doktor "idącej pod wiatr"-
  j.barska@wp.pl

  OdpowiedzUsuń

rak jest uleczalny: