wtorek, 26 czerwca 2012

Zatem od początku... tłuczemy do skutku

W związku z tym, że nadal powtarzają się te same pytania "jak to możliwe, że psychika wpływa na moje zdrowie" jakby to było nie wiem jakim odkryciem, jeszcze raz film dla Pań objaśniający psychiczne przyczyny nowotworów piersi.

Generalnie zasada jest prosta: Twój organizm chce Ci pomóc. Przez podrażnienie np. gruczołów mlekowych mózg wytwarza również dodatkowe substancje, które w programie biologicznym związane są z uczuciami macierzyńskimi tak jakbyś miała przy sobie dziecko. Twój organizm w ten sposób chce zminimalizować ból, przeżyty szok, złagodzić proces. Teraz odpowiedz sobie sam na pytanie: jeśli wytrujesz, wytniesz, wypalisz... a nie tkniesz pierwotnej przyczyny (czyt. trudnego doświadczenia, który ów sygnał w ciele wywołał) to dla mózgu nie zrobiłeś nadal wiele.

Zatem... gdyby Twoje ciało nie było powiązane z psychiką to nie podnosiłoby Ci się ciśnienie słuchając "ukochanego" polityka w tv; gdyby Twoje ciało nie było powiązane z psychiką to w momentach stresu nie czułabyś "gniecenia w dołku" oraz nie przestawałabyś racjonalnie myśleć (stres obkurcza naczynia włosowate w płatach czołowych w związku z czym krew odpływa do tylnych partii i człowiek przestawia się w tryb uciekaj albo walcz - i ten mechanizm wykorzystują tez politycy). Udowodniono już ponad 20 lat temu, że hormon stresu trwale bombardujący organizm trwale upośledza układ odpornościowy, a ten jak wiemy ma za zadanie chronić CIę przed rozwojem choroby, nie tylko z nowych komórek rakowych, których tworzy się ok 1000 w Twoim ciele codziennie, ale także przed wszystkimi innymi zagrożeniami. W momencie, gdy czytasz tego bloga na Twojej skórze znajduje się ok 2 kg (!) mikrobów. Ale Tobie nic, dlaczego ? magia immunologi :)

A teraz ciekawostka, akurat mi się przypomniało. Zaznaczam, że wnioski pozostawiam Tobie nie wskazując na "winowajcę". Podczas poprzednich wyborów parlamentarnych partia PO wyraźnie traciła poparcie na rzecz PiS, tak ? tak. Pamiętasz jakiego hasła wyborczego użyła PO w ostatnim desperackim geście ? "Jeśli PiS wygra wybory to będzie wojna z Rosją", tak ? tak. A teraz ilu masz znajomych, którzy głosowali wybierając "mniejsze zło", bo widmo "wojny" było dla nich zbyt przerażające ?
A teraz wrzućmy trochę rozsądku !! Jaka jest różnica w arsenale militarnym między PL a Rosją ? i jakie faktycznie mielibyśmy w starciu z nimi szanse ? Odpowiedz sobie sam. A teraz zobacz jaki paskudny mechanizm został wykorzystany w tym haśle wyborczym. Teraz nadejście owej "wojny" już nie jest takie oczywiste, prawda ?

I na tym bazuje dzisiejszy świat. Słowa "wojna, rak, głód, ludobójstwo, powódź, noworodek, samotna matka" weszły już na stałe do języka polskiego i... zbiorowej świadomości. A to znaczy, że za każdym razem, gdy ktoś używa takiego słowa (szczególnie, gdy chce coś osiągnąć) naciska Ci guzik odpowiadający konkretnej emocji, zazwyczaj strachu. I ma CIę jak na tacy. Ty zmieniasz się w małpkę, która pozbawiona logicznego myślenia wrzuca karteczkę do urny lub wysyła smsa, a oni mają radochę, bo znowu się udało. DLATEGO TAK WAŻNA JEST ŚWIA-DO-MOŚĆ !! Większość Twoich lęków wynika: z braku wiedzy, z braku świadomości, z braku wiary w swoje siły.

To teraz odwracając: gdybyś wierzył w siebie, szybko wyszedłbyś z toksycznego związku i chorej pracy, gdybyś miał świadomość swojej Siły dokonywałbyś w swoim życiu innych wyborów, gdybyś miał wiedzę w obszarach w których podejmujesz decyzje - podjąłbyś inne, a nawet jeśli wybrałeś źle to za chwile byś je zmienił.

I jeszcze ciekawostka, abyś Ci coś pokazać. Wchodząc do sklepu idziesz zazwyczaj
w lewo czy w prawo ? ok 78% zakupowiczów idzie w prawo, wiesz czemu ? nie, nie dlatego, że są praworęczni, podświadomie chronimy swoje serce. Wiesz czemu chleb, mleko i masło są umieszczone na końcu sklepu ? po to abyś przeszedł cały sklep i kupił przy okazji coś jeszcze. A wiesz czemu wiele sklepów stosuje kurtynę powietrzną między przedsionkiem a halą sklepową ? Owianie ciepłym powietrzem ma sprawić, że zapomnisz o kłopotach, które ze sobą przyniosłeś i masz po prostu oddać się zakupom. A co stoi zaraz po wejściu do hali sklepowej jak nie tzw. gorące stoisko z promocją ? :) Wiesz dlaczego wszystkie fast-foody mają kasę umieszczoną zaraz naprzeciwko wejścia ? abyś się nie rozmyślił będąc tuż za progiem. Wiesz czemu słynna rest. z hamburgerami stosuje czerwony twardy plastik na krzesłach i szybka rytmiczną muzykę ? ma być Ci niewygodnie siedząc, czerwony ma pobudzić apetyt więc masz kupić więcej, a rytmiczna muzyka ma zapewnić, że kupisz, zjesz i pójdziesz, dlatego też ma być Ci niewygodnie. To teraz odwracając... w każdej szanującej się restauracji leci cicha, spokojna, muzyka tak ? tak. Wiesz już czemu ? To teraz wiesz już czemu taka sama muzyka nadawana jest w centrach handlowych. Nie, nie ma być radośniej, ma być zyskowniej. Zdziwiony ??

I znowu się rozgadałem... a miał być film:Zwykła linka:
http://www.youtube.com/watch?v=-0hgpBrcU6Q

Jeżeli zainteresowała Cię treść tej wiadomości, zaprenumeruj ten blog i bądź na bieżąco! Wiadomości będą przychodziły na Twoją skrzynkę pocztową :) Jeżeli posiadasz konto na którymś z portali społecznościowych, podziel się tą informacją ze znajomymi :) Poniżej masz odpowiednie wtyczki.

1 komentarz:

  1. Dlaczego jestem pacyfistką ? Dawno już temu moja intuicja podpowiedziała mi, a ja jej posłuchałam i zrezygnowałam z tego wszystkiego, co kojarzy się z wojną, walką. WIEM, że ... Tylko w POKOJU możesz być twórczy, możesz używać najwspanialszych aspektów siebie. W POKOJU. Właśnie dzięki swemu wyborowi pozostaję sobą i bez pozwolenia na manipulację. Manipulacja to technika używana dziś powszechnie. Oddziaływanie podprogowe to druga zmora i choć zabroniona - czasem nie do wyłapania. Jeszcze parę "super" technik stosowanych NA NAS. To, co mówiłam o podświadomości, to właśnie to, jak pisze Grzegorz znajome zdarzenie i „naciska Ci guzik odpowiadający konkretnej emocji, zazwyczaj strachu. I ma Cię jak na tacy”. Strach powoduje to, że wpadasz w panikę, bezmyślność i opuszcza Cię cała wiara, którą ciągle budujesz.
    Jedyny słuszny wniosek: zdobywaj wiedzę, szukaj w sobie tylko dla Ciebie słusznej odpowiedzi, wyważaj i UFAJ SOBIE, swoim gdzieś tam, z głębokich pokładów wysnutej najlepszej wersji SIEBIE. Powodzenia w Waszej kreacji odnajdywania SIEBIE doskonałym. Maria Magdalena

    OdpowiedzUsuń

rak jest uleczalny: