niedziela, 8 lipca 2012

Aspartam już w 3 znanych napojach !!

Jestem w Płocku, wczoraj odbył się Festiwal Reggae.
W ramach reklamy firmy częstują napojami.
Skusiłem się na red-bull'a. Pomogło przetrwać upał, fakt. Później dostałem jeszcze jednego, ale na puszce miał napisane "sugar free" czyli wolny od cukru. Niestety smak różnił się zdecydowanie, a po gardle rozlała się znana obrzydliwie słodka słodycz, której ślad zostaje na podniebieniu. Nie wierzyłem. "Czy mogliby dodawać aspartam ?" Niestety lektura etykiety pozbawiła mnie złudzeń :(

Później zapragnąłem czegoś bardziej normalnego lub "normalnego" do picia i zakupiłem Nestea Light. Znowu ten sam posmak...
Takim sposobem odkryłem, że już 3 napoje zawierają ten "kontrowersyjny" związek.
Cudzysłowu używam z rozmysłem.
Zatem jeśli zakupujesz red bulla bez cukru, nestea light oraz cola light... cóż, lepiej czytaj wcześniej co w siebie wlewasz. Nie będę dodawał również, że poza ostatnim napojem, jak sądzę w większości pierwsze dwa piją młode osoby.
Kieruje to także do wszystkich odchudzających się oraz zwolenników gum bez cukru i innych "bez cukru". Mam nadzieję, że rozumiesz, iz glukoza jako taka jest w organizmie potrzebna (!) Dzięki glukozie żyje np Twój mózg, dzięki niej odżywiają się zdrowe komórki, ale żywi też komórki rakowe, dlatego w zdrowieniu jest on zakazany.

Na koniec chcę, abyś coś zrozumiał. Dla organizmu zagrożeniem jest KUMULACJA ILOŚCI spożywanej ilości tego związku W CIĄGU DNIA !
Tak samo jak z kosmetykami. Wiesz, że ustawa o kosmetykach dopuszcza stosowanie związków rakotwórczych, ale w małych ilościach. I niby nic by się nie stało, gdybyśmy dbali o siebie, robili detoksy, oczyszczali wątrobę, odrobaczali się... ale... no właśnie.

Aaaa zamiast E951, zmieniono mu obecnie nazwę na "NutraSweet".
http://www.dobrametoda.com/ARTYKULY/artykuly-aspartam1.htm
http://hotnews.pl/artnauka-113.html

A tuti dla zwolenników dosładzania sobie życia:
http://www.dobrametoda.com/ARTYKULY/artykuly-cukier1.htm


I filmidło - z kanału Planete (od razu mówię, że to mocny materiał (!)):
http://www.youtube.com/watch?v=N2rlwWZfKk8To w takim razie cytując słowa pewnego pana od zniszczonych pól uprawnych papryki "jak żyć" skoro muszę słodzić ? Po 1: nie musisz, po 2: cukier masz też w owocach, które przypominam powinieneś jeść codziennie, po 3: jeśli "musisz" to ksylitol, melasa i skrajnie może być cukier trzcinowy lub inaczej nierafinowany.


Jeżeli zainteresowała Cię treść tej wiadomości, zaprenumeruj ten blog i bądź na bieżąco! Wiadomości będą przychodziły na Twoją skrzynkę pocztową :) Jeżeli posiadasz konto na którymś z portali społecznościowych, podziel się tą informacją ze znajomymi :) Poniżej masz odpowiednie wtyczki.

3 komentarze:

  1. To cudownie, że każdego dnia dzieje się coś nowego, że możemy być odkrywczy ... a Ty Wielki Wędrowcze Odkrywco dawaj nieustannie nowe komunikaty i dzięki za "usuwanie śmieci" z drogi każdego, który to przyjmie. Pozdrawiam Maria Magdalena

    OdpowiedzUsuń
  2. Wiadomo, że jak sugar free to dodają słodziki oraz wiadomo, że się nie spożywa takich napojów nie tylko ze względu na aspartam.

    OdpowiedzUsuń
  3. Wiadomo, że jak sugar free to dodają słodziki i wiadomo, że się nie spożywa takich napojów nie tylko ze względu na aspartam.

    OdpowiedzUsuń

rak jest uleczalny: