czwartek, 8 listopada 2012

Cholera, cholesterol !

Dziękuję Małgosiu za maila :)
Na początek trochę medycznych faktów, abyś wiedział, po prostu abyś wiedział. Wiedza buduje Świadomość, Świadomość wypiera lęk, Świadomość pozwala funkcjonować jako coraz bardziej wolna istota.

Pogrubiłem to, co moim zdaniem ważne, co robi wodę z mózgu do tej pory !

Cytując za Wikimądralą :) czyli Wikipedią :)
Cholesterol – organiczny związek chemicznylipid z grupy steroidów zaliczany także do alkoholi[9]. Jego pochodne występują w błonie każdej komórki zwierzęcej, działając na nią stabilizująco i decydując o wielu jej własnościach. Jest także prekursorem licznych ważnych steroidów takich jak kwasy żółciowe czy hormony steroidowe.
Potocznie cholesterolem nazywa się obecne w osoczu krwi pokrewne substancje lipidowe – lipoproteiny, w skład których między innymi wchodzi też cholesterol.
Cholesterol jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania organizmu i pochodzi zarówno ze źródeł pokarmowych jak i biosyntezy de novo.
Stanowi on substrat (czyli półprodukt tak jak np jajka do ciasta - mój przyp.) do syntezy wielu ważnych biologicznie czynnych cząsteczek:

Cholesterol odgrywa kluczową rolę w wielu procesach biochemicznych, m.in.: syntezie witaminy D3 oraz hormonów o budowie sterydowej takich jak kortyzonprogesteronestrogeny i testosteron. Jego obecność w błonach komórek nerwowych mózgu ma duże znaczenie dla funkcjonowania synaps. Istnieją też doniesienia, że odgrywa on dużą rolę w działaniu systemu immunologicznego (odpornościowego).
Wątroba produkuje ok. 1 g cholesterolu dziennie w żółci. Niektóre badania wykazały, że cholesterol może działać jako antyoksydant[18]Żółć zmagazynowana w pęcherzyku żółciowym i pomagająca trawić tłuszcze jest ważna dla absorbowania witamin rozpuszczalnych w tłuszczach (A,DE i K). Jest głównym prekursorem witaminy D i hormonów steroidowych, które zawierają kortyzol i aldosteron (w nadnerczach), progesteronestrogeny,testosteron i ich pochodne. Dostarcza on szkielet strukturalny do biosyntezy wszystkich steroidów. mielinie okrywa on i izoluje nerwy, wspomagając przepływ impulsów nerwowych. (Zanik otoczki mielinowej wokół nerwów jest początkiem wielu nieprzyjemnych chorób neurologicznych jak między innymi SM i adrenoleukodystrofia [możesz kojarzyć genialny film Olej Lorenza nt. temat] - mój przyp.)
Cholesterol także bierze udział w formowaniu tratw lipidowych i błony komórkowej. Także redukuje przepuszczalność błony komórkowej dla kationów wodoru i sodu[19].
A teraz coś na Obudzenie :)
Cholesterolfragment artykułu „Skubanie z kasy i bułka z masłem”lek. med. Janusza Kołodziejczykazamieszczonego w „Nieznanym Świecie” nr 10/2012 Sprawdzenie poziomu cholesterolu odbywa się w oparciu o tzw. normę umowną. Pomijając fakt, iż normy umowne wyglądają różnie w różnych krajach (mimo, że dotyczą tych samych ludzi), w latach 70. ub. wieku dla cholesterolu całkowitego wartość tę ustalono na mniej niż 460 mg%, podczas, gdy obecne lobby statynowe walczy o to, aby sięgała ona poniżej 160 mg%.Jednak z publikowanych badań wynika, że gdy poziom cholesterolu spada poniżej 160 mg%, grozi to nowotworem jelita grubego. Tak, więc osobom nastraszonym wysokim cholesterolem można by sprzedawać statyny, a reszcie środki mające zapobiegać rakowi jelita grubego.Trzeba tylko skutecznie wykreować zagrożenie i błyskawicznie wynaleźć odpowiednią szczepionkę, która temu niebezpieczeństwu zaradzi. Ponieważ ja jako pierwszy zgłaszam taki pomysł (sposób) skubania z kasy ludu miast i wsi, dopraszam się, aby wziąć pod uwagę ten wkład i przelać na moje konto stosowny promil zysków z owego przedsięwzięcia.


Zatem tak:
Cholesterol sam w sobie jest substancją NIEZBĘDNĄ w Twoim organizmie i już. Kłopot wywołuje dysproporcja między tzw "złym" cholesterolem (inaczej LDL - lipid niskiej gęstości) a "dobrym" czyli HDL (lipid wysokiej gęstości {high density}. I teraz chciałbym być dobrze zrozumiany, broń boże nie jestem przeciwny lekom, szpitalom, chirurgom i całemu przemysłowi medycznemu... do czasu. W momencie, gdy masz nadciśnienie, które rozsadza Ci głowę to trzeba wziąć tabletkę, abyś po prostu przeżył. Gdy boli wyrostek trzeba go wyciąć, bo rozlanie grozi zapaleniem otrzewnej i wtedy kicha. Gdy złamiesz nogę (a nie jesteś polinezyjskim kahuną) to trzeba iść opatrzyć nogę itd bo powikłania komplikują codzienne życie... gdzie jest granica. Granica jest w zrozumieniu kiedy usunięto przyczynę, a kiedy leczysz już tylko skutki. W zasadzie usuwasz a nie leczysz. Usuwanie skutków ma to do siebie, że przyczyna nadal TAM JEST, więc nic Ci po obniżaniu ciągle nadciśnienia, jeśli nie potrafisz się rozluźnić, Twoje mięśnie na karku to beton, a w oczach masz "wściekliznę" z powodu ton złości. Skutek usuniesz na chwilę, pójdziesz upuścić trochę płynów do toalety, więc ciśnienie spada, ale za chwilę... czerwona lampka zapali się w głowie i ponownie musisz po nią sięgnąć.

Nie bez powodu Hipokrates mawiał, że ciało jest doskonale samoregulującą się maszyną. Przykro mi, ale ciągłe sięganie po tabletki w momencie, gdy już usuwasz tylko skutki jest zaprzeczeniem tego a po drugie przeszkadza. Oczywiście, są choroby w których tabletka jest konieczna (słychać o tym w TV, że miesięczna kuracja wynosi X...) ale w tym poście mam na myśli głównie tzw. choroby cywilizacyjne. Niedawno odbyłem ożywioną rozmowę z moim lekarzem rodzinnym nt miażdżycy i nadciśnienia właśnie. Wg nauki przyczyna jest idiopatyczna (bardzo mądre słowo :), czyli nieznana. Ale TYLKO z punktu widzenia lekarza. Tak samo TYLKO z punktu widzenia medycznego pewne rzeczy NIGDY nie będą możliwe w onkologii i tylko dlatego powinieneś mieć własny rozum. A mówiąc inaczej: jeśli lekarz Ci powie "może jeść Pan wszystko i dieta nie ma tu znaczenia" to już wiesz, że po prostu o swoje żywienie musisz zadbać sam. I już. Bo każdy dobry naturopata i dietetyk powie Ci, że bardzo często wystarczy 3 miesiące przestrzegać diety i odstawiasz tabletki w kąt a w kieszenie zostaje Ci 300 zł miesięcznie. Ale do tego trzeba i dojrzeć, i chcieć wyjść poza pudełko i mieć odwagę pomyśleć inaczej.

Jeżeli zainteresowała Cię treść tej wiadomości, zaprenumeruj ten blog i bądź na bieżąco! Wiadomości będą przychodziły na Twoją skrzynkę pocztową :) Jeżeli posiadasz konto na którymś z portali społecznościowych, podziel się tą informacją ze znajomymi :) Poniżej masz odpowiednie wtyczki.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

rak jest uleczalny: