czwartek, 28 lutego 2013

Do dzisiejszego listu Rafała

Proszę mieć świadomość, że głodówka nie jest dobra dla każdego zdrowiejącego.
Osoby z wyniszczonym organizmem nie poradzą sobie z tym procesem.
Nie pisałem o tym, bo miałem nadzieję, że jest to dość oczywiste, ale po mailach widzę, że jest jednak inaczej, więc nie rzucaj się od jutra na głodówkę tylko dobrze to przemyśl. Twój organizm w okresie zdrowienia BARDZIEJ niż kiedykolwiek potrzebuje przede wszystkim równowagi. Głodówka narusza na początku ten balans, więc organizm musi mieć odpowiednią ilość sił, aby to zrównoważyć. Nawet w Ośrodku Pani dr Dąbrowskiej na Kaszubach podpisuje się zastrzeżenie, że osoba stosująca kurację nie jest w fazie aktywnej choroby n. a jeśli już to robi to świadomie. Ale czym innym jest 800kcal dziennie a czym innym jest nie-jedzenie lub jeszcze mniej.

Oczywiście swoją decyzję powinieneś skonsultować z lekarzem prowadzącym. Mądrze poprowadzić Cię powinien dobry dietetyk, dlatego zachowaj zdrowy rozsądek !! Każdy z Nas jest inny, biologicznie jesteś nawet inny od swoich rodziców, a co dopiero od obcych Ci ludzi z którymi się porównujesz. Co jemu pomogło, Tobie może zaszkodzić, co nie znaczy, że tak się stanie, proszę CIę tylko o rozwagę. Mam wrażenie, że wielu pacjentom właśnie tego brakuje. Tak, rozumiem Twoje wołanie o pomoc i gorączkowe poszukiwania, ale musisz zdać sobie sprawę z tego, że jeśli teraz wrzucisz na wsteczny i dokonasz rewolucji w organizmie to musisz mieć bardzo silny organizm. 

Dziś zamieściłem też genialną stronę, tam poszukaj też. Niestety większość i tak pójdzie swoją drogą wyznaczaną przez ucieczkowy instynkt, więc niech i tak będzie. Pamiętaj, że człowiek jest istotą wielopłaszczyznową, jeśli zajmujesz sie tylko ciałem to tak jakbyś chciał upiec ciasto drożdzowe bez drożdzy i nie trzeba być piekarzem, żeby zobaczyć, że czegoś tu brak. Niestety w odróżnieniu od pieczenia ciasta, które nie wyjdzie, w życiu łatwiej nam zwalić na innych.Jeżeli zainteresowała Cię treść tej wiadomości, zaprenumeruj ten blog i bądź na bieżąco! Wiadomości będą przychodziły na Twoją skrzynkę pocztową :) Jeżeli posiadasz konto na którymś z portali społecznościowych, podziel się tą informacją ze znajomymi :) Poniżej masz odpowiednie wtyczki.

1 komentarz:

  1. Bardzo cenne artykuły. Dziękuję Tobie, Grzesiu i Rafałowi za dzielenie się swoją wiedza i doświadczeniem. Zgadzam się z tym, że każdy jest inny i ma inne potrzeby. Lekarz powinien mieć osobne podejście do każdego pacjenta. Należy tez oczywiście wsłuchać się w siebie i samemu decydować co nam pomaga i z czego chcemy korzystać. Dziękuję i pozdrawiam :)

    OdpowiedzUsuń

rak jest uleczalny: