środa, 20 sierpnia 2014

328 osób dziennie...


Wiesz czego dotyczy ta liczba ?
Ilości osób, które codziennie w Polsce dowiadują się na fotelu onkospeca, że ich życie w ciagu najbliższego roku się zmieni. Podzieliłem po prostu liczbę zachorowań... przez liczbę dni. Tak naprawdę wynik tego działania jest wyższy, bo przychodnie w weekendy nie pracują.

Co z tym robimy jako społeczeństwo ? ano niewiele. Klasycznie odwracamy głowę udając, że Nas problem nie dotyczy. Niestety tak sie nie da. Ale jeśli uświadomimy sobie, że liczba tzw. pacjentów pierwszorazowych kurczy się co roku... to daje inny obraz.

Niestety liczba osób piszących do mnie (zazwyczaj za późno) wzrasta. Nadal nam się wydaje, że dieta nie ma znaczenia, szczerze mówiąc świadomość żywieniowa jest zerowa, o psychoterapi nie chcemy słyszeć "bo to dziwne", a suplementów boimy się jak ognia. Do tego dochodzi autorytet białych fartuchów, którzy z nie mniejszą butą podchodzą do powyższego na zasadzie "jeśli Pan myśli, że pomoże...", ale najbardziej mnie wkurza, że dopiero, gdy bezradnie rozkładają ręce mówią "teraz może Pan już stosować wszystko". CHORE !!! Stworzyliśmy chory system i chory świat. Można być zdrowym w chorym świecie tylko idąc pod wiatr i myśląc dokładnie tak samo. Możesz być jedną ze strzyżonych owieczek albo wytyczyć własną linię. Niestety do tego potrzbujesz wewnętrznej siły, aby głupocie innych krabów się przeciwstawić, bo wystarczy, że wyściubisz głowę z nieco odmiennym poglądem, a możesz być pewien, że spotkasz się z groźnym okiem "słuszności społecznej". Ale jak mówi moja koleżanka "im więcej złota tym więcej błota". Taka ludzka natura. Dlatego z powyższego wychodzi mi, że przynajmniej w dziedzinie zdrowia powinniśmy myśleć o sobie, a inni... niech doświadczają konsekwencji własnych wyborów. Niestety czasami trzeba pozwolić komuś zderzyć się ze ścianą, aby otworzył oczy.

Aha, i pamiętaj, że opalenizna jest naturalnym sposobem ochrony organizmu.


Jeżeli zainteresowała Cię treść tej wiadomości, zaprenumeruj ten blog i bądź na bieżąco! Wiadomości będą przychodziły na Twoją skrzynkę pocztową :) Jeżeli posiadasz konto na którymś z portali społecznościowych, podziel się tą informacją ze znajomymi :) Poniżej masz odpowiednie wtyczki.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

rak jest uleczalny: