piątek, 12 lutego 2010

Polecam książkę "Życie Bez Chorób” autorstwa Makarego Sieradzkiego

Jestem świeżo po lekturze książki “Życie Bez Chorób” autorstwa Makarego Sieradzkiego, Polaka, warszawiaka, skromnego bibliotekarza, jogina, wegetarianina, który własnym życiem udowodnił, że zdrowym można być aż do bardzo sędziwej starości, że tzw. choroby „nieuleczalne” to mit, który spełnia się tylko dla tych którzy weń uwierzą.


Książka została napisana i wydana w 1989 roku, Makary miał wówczas 89 lat i był w doskonałej kondycji psychofizycznej; ćwiczył jogę, wędrował z plecakiem po górach, czytał, medytował, pisał. Gdy zmarł w wieku 92 lat na skutek wypadku samochodowego jego ciało było w pełni sprawne i nie miało żadnych oznak jakiejkolwiek choroby bądź niedołężności.

W swojej książce Makary opowiada o całym swoim życiu, o tym jak jego zdrowie zostało zrujnowane po 9 latach stalinowskiego więzienia, o tym jak po wyjściu z więzienia w wieku 56 lat (rok 1956) lekarze nie dawali mu żadnych szans na wyleczenie kilku „niewyleczalnych” chorób, o tym jak w ciągu 3 kolejnych lat odzyskał pełne zdrowie i pełną sprawność fizyczną za pomocą wegetariańskiej diety, medytacji, leczniczym postom, ćwiczeniom jogi i pranajamy...

Książka jest pełna ogromnej, ponadczasowej mądrość. Makary cytuje i porównuje opinie wielkich mistrzów wschodu i zachodu, lekarzy, filozofów, uzdrowicieli, nauczycieli... Mówiąc krótko, lektura tej książki jest jedną wielką fascynującą przygodą zachęcającą do działania, do pracy nad sobą.

Choć nie ze wszystkim co Pisze Makary w 100% się zgadzam, polecam tą książkę każdemu, kto poważnie myśli o życiu bez chorób, o szczęściu, równowadze, o wewnętrznym ładzie, spokoju.

Książki tej niestety nie można już kupić w księgarni. nakład został dawno wyczerpany. Można ją jednak wypożyczyć w bibliotece, lub znaleźć w antykwariacie.

A wpisując jedną z poniższych fraz do wyszukiwarki google, można się natknąć nawet na jej elektroniczną wersję.
makary sieradzki życie bez chorób
site:chomikuj.pl makary sieradzki życie bez chorób

Miłej lektury :)
podzielcie się swoimi wrażeniami.

* * * * * * * * * * * * * * * *
Jeśli chcesz otrzymywać na bieżąco nowe artykuły publikowane na tej stronie, wpisz swój e-mail do poniższego formularza. Twój adres nigdy nie zostanie przekazany osobom trzecim i w każdej chwili będziesz mógł zrezygnować z subskrypcji.


Google Groups

Subscribe to "Rak jest uleczalny!" - subskrypcja blogu

Email:


Visit this group

2 komentarze:

  1. Polecam wszystkim tu wchodzącym także: "Przez chorobę do samopoznania" Thorvalda Detleftsena oraz "Samoleczenie potęgą podświadomości" Boba Fingerbilda. Obydwie pozycje pisane pięknym stylem, z filozoficznym wglądem a przy tym bardzo praktyczne! I potencjalnie - uzdrawiające, zmieniające nas z ofiar w kreatorów rzeczywistości :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Ciekawe, ja trafilam na te ksiazke w styczniu tego roku i czytalam z otwarta buzia i umyslem. Bede jeszcze do niej wracac.
    Postac Pana Makarego jest rzeczywiscie godna nasladowania i dla mnie jest wzorem nie tylko w obszarze dbania o zdrowie.
    Jesli ktos chce kupic nowy egzemplarz jego ksiazki "Życie bez chorób"- sprzed 23 lat- zdobylam kilka, zapraszam do kontaktu- b.suchodolska@gmail.com , 601 390 110- prosze sie powolac na tego bloga :)

    OdpowiedzUsuń

rak jest uleczalny: