sobota, 18 grudnia 2010

Suplementy diety, czyli mądre wspomaganie w chorobie i nie tylko


Jedna z czytelniczek mojej książki zapytała mnie, jakie suplementy polecam i jakie należy przyjmować w czasie choroby.
Odpowiedź jest może dziwna, ale praktycznie wszystkie :)

Ale to, co mi pomaga i pomagało:
Kordyceps królewski - nazywany "Złotem Chin" - to grzybnia grzyba, naturalny antybiotyk. Wieść gminna niesie, że za czasów starego ustroju był on wydawany ścisłemu kierownictwu partii w Instytucie Kardiologii w Aninie. Oprócz tego posiada setkę innych dobroczynnych działań. Dla osób nowotworowych warto powiedzieć, że działa przeciwzapalnie, wspiera system odpornościowy.
W tej chwili można go już dostać w zdrowych sklepach.

Witamina C i E - jest silnym przeciwutleniaczem. Ostatnie badania przyniosły informację, że nowotwór jest chorobą wolnorodnikową. Podobnie jak miażdżyca, która w myśl medycyny klinicznej jest chorobą "nieuleczalną" a wystarczy zmienić dietę i wyeliminować produkty wykazujące cechy nietolerancji pokarmowej. Poza tym Wit. C. uszczelnia ścianki naczyń krwionośnych wykazując tendencje spadkową cholesterolu, którego organizm nie musi już produkować, aby zakleić nim mikropęknięcia naczyń. Zresztą na takiej samej zasadzie /immunostymulacji przez likwidację wolnych rodników/ opiera swoje działanie również polski wynalazek SELOL.

Pyłek kwiatowy / propolis - wszystkie produkty na bazie wytworów pszczelego rodu. Działają przeciwzapalnie i immunostymulująco. Poza tym pyłek kwiatowy może zawierać w zależności od rodzaju roślin z których pochodzi nawet 20 aminokwasów oraz do 30% łatwo przyswajalnego przez organizm ludzki białka, ok 40 biopierwiastków w tym śladowe jak pallad, wanad, tytan, miedź, antymon, żelazo, magnez, siarka. Wykazuje również działanie bakteriostatycznie ze względu na zawartość fitocyndów i olejków eterycznych. Zawiera wysoką zawartość witamin: A, wszystkie witaminy z gr. B oraz C, D, E, K, PP. Po prostu samo zdrowie prosto z Natury.

Cynk - działa przeciwzapalnie oraz bardzo ważne dla chorych - zapobiega nieprawidłowym podziałom komórek, czym w istocie jest nowotwór tzw. niekontrolowanym podziałem komórek.

Koenzyn Q10 - oprócz działania, którym mogą być najbardziej zainteresowane nasze Panie :) dla chorych: wspomaga wytwarzanie tzw. wolnej energii stymulując pracę mitochondriów komórkowych, jeśli nie zostanie zaburzona równowaga potasowo / sodowa w środowisku komórki. Ilość Q10 z wiekiem spada, jest to naturalny proces. Jego wyraźny niedobór mają również osoby otyłe. Obecnie pojawiła się jakaś nowa odmiana koenzymu pod handlową nazwą "Accel", ale w Polsce tego jeszcze nie spotkałem.

Chlorella / algi morskie - bogactwo minerałów z głębi morza.

Immunocal - czyli donor glutationu, jednego z trzech bardzo ważnych detoksykantów w organizmie. Na stronie www.immunocal.pl podany jest komplet informacji. W zakładce Badania medyczne - artykuł poświęcony wpływowi Immunocalu na proces wychodzenia z choroby nowotworowej.

Probiotyki - takie apteczne, zasilają florę bakteryjną jelit lub regularne jedzenie kapusty kiszonej i picie soku z kwaszonych buraków lub ogórków.

Poza tym wszystkie zioła, herbatki oczyszczające, odtruwające i przywracające prawidłową pracę przewodu pokarmowego.

Proszę pamiętać, że zdrowie to PRAWIDŁOWE przyjmowanie pokarmu + PRAWIDŁOWE trawienie + PRAWIDŁOWE wchłanianie. Nawet, jeśli dobrze / prawidłowo zjesz i strawisz, ale nie wchłoniesz... to Twój organizm pozostanie zubożony o te wartości odżywcze, których nie wchłonął.

---
Jeżeli zainteresowała Cię treść tej wiadomości, zaprenumeruj ten blog i bądź na bieżąco!

2 komentarze:

  1. Podobno przy profilaktyce przeciwnowotworowej doskonale spisuje się kurkuma.
    Sprawia że komórki nowotworowe dosłownie popełniają samobójstwo, tylko do tej pory
    nie mogłem znaleźć rzetelnej opini na temat absorpcji na czym bardzo mi zależy.

    OdpowiedzUsuń
  2. No niestety kurkuma charakteryzuje się bardzo niską biodostępnością, ponieważ ulega szybkiemu metabolizmowi w przewodzie pokarmowym. Przyswajalność zwiększa piperyna, choć w wielu miejscach przesadzają z informacją, że jest to 2000 razy, a w rzeczywistości około 20, co w dalszym ciągu nie jest osiągnięciem na jakim nam zależy. No ale jak to mówią: jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma.

    OdpowiedzUsuń

rak jest uleczalny: