niedziela, 13 marca 2011

Prawo przyciągania a zdrowie... czyli wskaż Umysłowi kierunek

Przepraszam, że tak późno piszę, ale wcześniej się nie wyrobiłem. Może ktoś jeszcze dziś odbierze pocztę i zobaczy posta.

Obiecałem Ci wczoraj, że damy Twojemu Umysłowi DOBRY POWÓD do tego, aby pokierował Cię w kierunku Zdrowia. Oto on :)

Wspomniałem już nie raz pewną zasadę, którą potwierdza również fizyka kwantowa, że to na czym skupiasz uwagę... wzmacniasz. Przytoczę po raz kolejny historię pewnej amerykanki, która dowiedziała się, że ma raka piersi... nie czekając na nic, ani na nikogo sprzedała dom, kupiła wielką przyczepę kempingową i jeździła po Ameryce obdarowując napotkane dzieci cukierkami, kupując im lody i... oglądając setki filmów komediowych... wszak co jej pozostało. Mogła albo "łapać doła" albo rzucić się Życiu w ramiona i zatańczyć z nim chociażby ten ostatni taniec nikim i niczym się nie przejmując, prawda ? Jak WIELKIE było ZDZIWIENIE lekarzy, gdy po 3 miesiącach okazało się, że... rak zniknął !!!

Podobna historia wydarzyła się w Lublinie - niestety nie jestem w stanie powołać się na źródło, słyszałem to 10 lat temu - pewna Pani po diagnozie czerniaka u swojego męża zdecydowała się na ostatni w jej rozumieniu krok i napisała do Instytutu Ziołolecznictwa w Dharamsali w Indiach z prośbą o pomoc - szkolą tam lekarzy zajmujących się medycyną tybetańską. Po jakimś czasie dostała paczkę w której znajdowała się KULA ZMOTANEJ NICI oraz zioła wraz z instrukcją, iż ma siedzieć w izolacji sam ze sobą, rozplątując owe nici, przyjmując zioła i posiłki, z bezwzględnym zakazem kontaktu ze światem zewn., słuchaniem radia, tv etc Po prostu miał siedzieć i rozplątywać... po 3 tygodniach targały nim takie emocje, że zaczął demolować pokój i gdyby mógł chętnie by rzucił szafą... po 6 miesiącach... czerniak usechł i odpadł :))

Czy widzisz w tych dwóch historiach wspólny mianownik ? Tak, to uwaga. Oboje z nich ODWRÓCILI swoją uwagę od problemu... koncentrując ją na czym innym, Pani na radości płynącej z obdarowywania dziećmi cukierkami, Pan na rozplątywaniu nici.

No to teraz, gdy już wiesz, co jak po co i dlaczego... Twoja kolej :)
Przypomnisz sobie lata dzieciństwa i wyklejanki albo malowania kredkami :)

Jakiś czas temu przez Polskę przelała się fala entuzjazmu związanego z filmem "Sekret" oraz książką o tym samym tytule. Ukazywał on w jasny sposób zależność między myślą, uczuciem a manifestacją / przyciąganiem do swojego Życia... marzeń !

ZACHĘCAM CIE DO STWORZENIA WŁASNEJ MAPY MARZEŃ !

Instrukcja jej wykonania jest prosta:
1) na kartce papieru dowolnej wielkości naklej, namaluj, narysuj... SYMBOLE TWOICH MARZEŃ, CELÓW i PRAGNIEŃ... im bardziej kolorowe, im bardziej będą reprezentowały Twoje marzenia TYM LEPIEJ, tym będą bardziej atrakcyjne dla Twojej podświadomości,

2)na kartce umieść tytuł "Moja mapa marzeń 2011" i pod spodem dodaj swoje zdjęcie, albo obecne, albo znowu SYMBOL takiej Siebie / takiego Siebie, jakim chciałbyś być pod koniec roku... zaznaczam to ma być SYMBOL.

3) Mapę umieść nawet w kilku egzemplarzach (zrób kolorowe ksero, koszt ok 2zl / stronę A4) w najczęściej odwiedzanych przez Ciebie miejscach, nad łóżkiem, w kuchni, nad biurkiem z komputerem, obok telewizora... tak by Twoja uwaga była cały czas skupiona na tych celach, marzeniach. Po co ? A po co marnować czas na zamartwianie się i rozpamiętywanie ? Przeszłości JUŻ NIE MA, Przyszłości JESZCZE NIE MA, DZIEŃ DZISIEJSZY jest DAREM ! Jeżeli nie dasz Umysłowi zajęcia... będzie skakał pomiędzy tym co było, a tym, czego jeszcze nie ma... ściągnij go do TERAZ i zaprzęgnij do pracy na Twoją korzyść ! :) Proste ?

4) Włóż w przygotowanie Mapy choć trochę zaangażowania i Serca. Niech te symbole będą DLA CIEBIE atrakcyjne ! Mają Cię inspirować, wywoływać miłe odczucia, powodować, iż na Twojej twarzy pojawi się "banan" :) za każdym razem, gdy je ujrzysz.
PAMIĘTAJ ! OGRANICZA CIĘ TYLKO TWOJA WYOBRAŹNIA !

5) Może się zdarzyć, iż w trakcie jej sporządzania pojawią się negatywizmy w postaci starych kapci w postaci "przecież to bez sensu, nie jestem dzieckiem", "jakie to głupie, ja taki poważny...", "a co rodzina o mnie pomyśli, gdy to zobaczy" i Inne. Nie walcz z nimi, bo i po co... zauważ ich obecność, powiedz im "Dzięki, że wpadliście, ale mam inne plany na Życie" :) po czym spisz je na kartce i... SPAL ! Ogień nie bez powodu był czczony w wielu kulturach, po prostu gdy coś palisz - dobitnie pokazujesz swojej podświadomości, że właśnie się z tym pożegnałeś !

A teraz sobie odpowiedz na pytanie: CZY TWOJE ŻYCIE I ZDROWIE JEST WARTE TEGO ĆWICZENIA ?

6)Jeżeli nadal masz opory przed przystąpieniem do tego, "bo jutro będę bardziej przygotowany" albo wyspany, albo coś tam... zadaj sobie pytanie... JAKA JEST TWOJA MOTYWACJA WOBEC TEGO, ABY DOKONAĆ ZMIANY W TWOIM ŻYCIU ! A może masz jakąś korzyść z obecnej sytuacji ? Psychologia zna od dawna syndrom wtórnej korzyści - będzie o tym w innym poście.

7) Stworzenie Mapy Marzeń jest jak wysłanie SMSa do Pana Boga albo do Wszechświata (jak Ci wygodniej tak nazwij) z prośbą o spełnienie tego, co na Mapie odzwierciedlone, dlatego ZAUFAJ, że SMS został doręczony :) przeczytany i realizacja jest w trakcie :)) Można to porównać do posadzenia kwiatka... gdy sadzisz kwiatka nie chodzisz przecież codziennie, nie odgrzebujesz nasionka i nie sprawdzasz ile mu jeszcze zostało, prawda ? Tak samo jest z Marzeniami ! Zaufanie wynika często z Wiedzy, a fizyka kwantowa dostarcza jej pod dostatkiem, aby takie założenie przyjąć za prawdziwe. Spokojnie, wykładu nie będzie :) Poza tym Mapa UKIERUNKOWUJE Twoją uwagę... pamiętasz historię dwóch osób z początku maila ? i nadaje Twojemu Życiu NOwy Kierunk, który TY SAM Wyznaczasz. Jest to o tyle ważne, iż jak mawiają ludzie sukcesu "Jeśli nie wiesz, gdzie masz iść, nigdy tam nie dojdziesz".

8) Jak już sporządzisz Mapę marzeń... WYPISZ / OPISZ na kartce, w zeszycie (ale koniecznie na papierze, odręcznie, długopisem) swoje przedstawione Marzenia.

Jako przykład spójrz na przygotowaną przeze mnie - dla Ciebie przykładową Mapę Marzeń :)
Jeżeli masz problem z jej odczytaniem, sprawdź ten link:
http://yfrog.com/3dmapaaip

Jest na niej wszystko, co opisałem powyżej... zaznaczam TE SYMBOLE PRZEMAWIAJĄ DO MNIE, ale NIE MUSZĄ DO CIEBIE ! Znajdź własną inspirację.

Teraz mogę opisać swoją Mapę Marzeń w ten sposób (ZAWSZE W CZASIE TERAŹNIEJSZYM, JAKBYŚ JUŻ TO MIAŁ/-A):
- przyjmuję tylko zdrowe jedzenie, które służy mojemu Zdrowiu,
- dostaję w prezencie kosze ekologicznych warzyw,
- mam wokoło Siebie samych życzliwych i serdecznych mi ludzi,
- piję najzdrowsze soki na świecie :), które powodują, że zdrowieję każdego dnia,
- mój lekarz informuje mnie, że już jestem zdrowy i rozpoczynam Nowe Życie, takie, jakiego zawsze pragnąłem,
- zakochuję się ze wzajemnością w najwspanialszej dziewczynie, jaką mogłem spotkać,
- mam tyle pieniędzy, że z łatwością pokrywam wszystkie wydatki, a wolny czas przeznaczam na odpoczynek i realizację swoich marzeń :)

---
GDY JUŻ OPISZESZ swoje Marzenia... czytaj je kilka razy w tygodniu. Warunek ? opisz jest w czasie teraźniejszym. Dlaczego ? bo Twoja podświadomość nie rozróżnia czasu przeszłego. Nawet jeśli tego nie rozumiesz, NIE SZKODZI. Przyjmij po prostu, że tak jest i już !

Jakie są cechy szczególne tego opisu ?
TYLKO POZYTYWNE WYRAŻENIA - pamiętaj, koncentrujemy uwagę na pozytywach,
TYLKO czas teraźniejszy - tak jakby to się już stało,
zabrania się używania słowa "nie" - powód jest prosty, gdy Ci powiem "Nie myśl o różowym słoniu" :) - co widzisz ? :) różowego słonia ? :)

---
Jeżeli będziesz miał kłopoty z opisaniem swoich Marzeń lub JAKIEKOLWIEK wątpliwości... napisz. Kontakty do mnie są podane w zakładce U GÓRY STRONY: Autorzy.

Może się zdarzyć, iż będziesz czuł ogromną niechęć do tej Mapy... świadczy to o dużym oporze na poziomie podświadomości i niechęci do zmian. Zapytaj się Siebie, dlaczego ? A gdy nadal nie będziesz wiedział - napisz, coś wymyślimy :)

Zwracaj uwagę na znaki i takie małe wskazówki od losu, które mogą się pojawić jako zbiegi okoliczności lub tzw. "przypadki", a zaprowadzą Cię do celu.

BĘDZIE MI BARDZO MIŁO, GDY STWORZYSZ SWOJĄ MAPĘ MARZEŃ I POCHWALISZ SIĘ NIĄ ! :)

---
Jeżeli zainteresowała Cię treść tej wiadomości, zaprenumeruj ten blog i bądź na bieżąco!

13 komentarzy:

 1. mapa marzeń!!!! uwielbiam tą nazwę...będę ją musiała podać dalej:) pozdrawiam Grzesiu:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetny artykuł. Jeśli chodzi o cudowne uzdrowienia to ja również jakiś czas temu napisałem podobny artykuł (poniżej podaję dokładny adres). Jeśli chodzi o film Sekret to lubię go (książki nie czytałem) ale osobiście wolę czytać "Potęgę podświadomości" Josepha Murphyego. Poza tym polecam "Moc pozytywnego myślenia" Normana V. Pelae ;)

  Pozdrawiam, obserwuję i zapraszam do siebie :)
  http://www.biegpozdrowie.blogspot.com/2012/03/optymizm-wiara-i-cuda-ktore-zmienia.html


  P.s. jeszcze tu wrócę bo blog jest naprawdę warty uwagi :)

  OdpowiedzUsuń
 3. hej
  mam dolek I chyba czas zeby go zakopac wiec od dzis zaczynam myslec pozytywnie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Od razu Cie uspokoję, że najczęściej tak się nie da od razu zacząć myśleć całą dobę. Małą łyżeczką, ale cały czas. Cel, kierunek, plan, działanie, dyscyplina, wytrwałość.

   Usuń
 4. Grzesiu, uwielbiam czytać Twój blog. Dzięki Tobie oddycham...Mapę marzeń spisałam i realizuję. Pozdrawiam Cię bardzo serdecznie - Basia

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się zatem, że nie tylko drzewa generują energię do oddychania :))

   Usuń
 5. A co powiesz Grzesiu na temat zero limits,stan zerowy Joe vitale?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie lubimy sie z Joe, za dużo show, za mało treści.

   Usuń
 6. Grzesiu - Zdobycie pracy i mieszkania, to jak wiara w CUD - czym "podlewać" te marzenia, żeby dorodnie urosły ...?

  P.S I wcale nie żartuje ...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Prosto... jeśli zrozumiesz, że jest proste :) zacznij od samooceny, praca zawodowa - dostanie jej to GŁÓWNIE praca z samooceną własną. Wpisz na YT hasło: EFT napisy pl, tam znajdziesz Brad'a. Po prostu oglądasz i kopiujesz min szeptem, najlepiej na głos jak małpa :) Ułóż własny schemat pracy na "zasługuję, aby zdobyć..." jeśli wierzysz, że Musisz zasługiwać, a nie po prostu otworzyć się, aby przyszła :) popracować nad schematem walki - zdobyć oznacza walkę... czy musisz walczyć o tę pracę ? ale kto tego wymaga ? społeczeństwo ? kto każe Ci tak myśleć ? a jeśli to, co widzisz na zewnątrz zależałoby od tego jaki film masz w glowie to jak INACZEJ do tego podejdziesz ? Pamiętaj, że jesteś INDYWIDUALNĄ NIEZALEŻNĄ WSPANIAŁĄ I POTĘŻNĄ ISTOTĄ. Mieszkanie - widzisz je wewn. oczami ? czujesz się tak jakbyś już tam była ? jest Ci bosko ? pięlęgnuj to marzenie... i po co masz zdobywać... a nie może ktoś Ci go podarować ? :))) pytanie, co wybierasz :) jakiej wizji hołdujesz... NA CO się otwierasz ? starocie z przeszłości nie raz się jeszcze odezwą, ale Ty zawsze możesz wybrać inaczej :)

   Usuń
  2. OK - podoba mi się :) otwieram się, aby praca przyszła :)) a mieszkanie na mnie czeka, a ja JUŻ TERAZ w nim mieszkam :)

   Przypomina mi się przesłanie z Nowego Testamentu ... , że jeżeli to DOBRE, o które się modlimy nie STAJE SIĘ, to znaczy, że się źle modlimy.
   A ponieważ postawiłam na pozytywne wpływy, więc DZIĘKUJĘ I DOBREJ NOCY :)


   Usuń
 7. Naprawdę świetny artykuł. Jestem po przeczytaniu kilku książek nt. mocy przyciągania i wierzę w to w 100 procentach. Zresztą mam na swoim koncie kilka sukcesów:). Tylko z jednym nie mogę sobie poradzić. Z nerwicą lękową, która dopadła mnie przy okazji tej jesieni ponownie. Zmagam się z nią od wielu lat ale teraz, po kilku miesiącach spokoju, powróciła z ogromną siłą. Może możesz mi podpowiedzieć jak tego "g" się pozbyć. Może czegoś nie wiem. Czegoś co będzie dla mnie skuteczne. Gdybyś miał chwilę czasu żeby o tym pomyśleć i coś mi podpowiedzieć byłabym bardzo wdzięczna. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zacznij od EFT, najlepiej z terapeuta - polecam Joanna Chełmicka, i Totalna Biologia. Za miesiac nie bedzie śladu :)

   Usuń

rak jest uleczalny: