sobota, 6 sierpnia 2011

Zrób sobie limfocyta

Matka Natura wiedziała o człowieku wszystko, zanim on dowiedział się o czymkolwiek na swój temat.

Pewien mędrzec powiedział kiedyś:
Jak każde dzieło i człowiek jest częścią całości, którą nazywamy Wszechświatem i jest tylko na zewnątrz ograniczany czasem i przestrzenią. Przeżywa sam siebie, jakby był oddzielony od pozostałych, ale jest to tylko pewien rodzaj optycznej iluzji powszechnej świadomości.


Wiesz jak nazywał się ów "szaleniec" ? Albert Einstein.
Wyrzucony poza nawias, opluwany i posądzany za "brak rozumu" prześcignął Czas.
Człowieki (jak mawia Król Julian) dojrzały do tego po 50 latach a i teraz uparte ego broni się zażarcie najbardziej podłymi środkami, aby zdetronizować osiągnięcia, które mogą Nas - Ludzkość wynieść Wyżej. Czasami człowiek potrzebuje zderzyć się ze ścianą, aby coś zrozumiał.

Zatem... czy tego chcesz czy nie Jesteś Częścią Natury. Czy wierzysz czy nie Natura daje Ci już teraz Wszystko, abyś był Zdrowy i Szczęśliwy - tylko wybierasz co innego, inną wersję własnej rzeczywistości mamiony iluzjami zdrowia i szczęścia serwowanymi przez kolorowe pisemka i ogłupiające media. Pamiętaj, że możesz wybrać ZAWSZE inaczej.

Matka Natura wiedziała też od Zawsze, że komórki rakowe, które tworzysz w swoim ciele codzienie (tak, tak, nie żartuję) są częścią po prostu rozpadu komórkowego - zdrowego funkcjonowania organizmu. Pytanie jest takie tylko: kiedy załamie się Twój immunoukład, aby nie chcieć z nimi walczyć, kiedy załamie się Twoja psychika, abyś nie chciał żyć, aby Twój immunoukład nie chciał z nimi walczyć, kiedy tak zapaskudzisz organizm, że system odprowadzania nieczystości zakituje się i organizm utoczy w ostatnim akcie walki o Ciebie (o swoje przetrwanie) guza w którego upcha cała masę toksyn, których mu nie pozwolisz wydalić. Być może dlatego (pytanie retoryczne) kobiety z rakiem piersi prowadzące aktywny tryb życia po zakończonym leczeniu (min. 30 min spaceru dziennie i 2 x spacer z kijami w tyg) żyją o kilka lat dłużej niż ich koleżanki. Wszystko w Twoim ciele MA SENS I JEST ZE SOBĄ POŁĄCZONE.

Wiesz już też, że dieta jest równie ważna co jej brak. Wiesz też, że po chemioterapii doświadcza się tzw. "spadków" bo szpik dostaje w d... i wszystkie wskaźniki lecą na łeb na szyję. Wiesz już też, że im wyższa odporność tym mniejsza zachorowalność, bo o tyle więcej strażników krąży we krwi i usuwa chore komórki. To tak jakbyś na każdej ulicy z 1 policjanta postawił 10 i wysłał ich na patrol. Przestępczość byłaby zapewne bliska zeru. Proste ? proste. W Naturze wszystko jest proste, tylko człowiek zidiociał myśląc, że może żyć obok.

Więc teraz... aby odbudować immunologię możesz również wykorzystać moc Natury.
Oprócz przyjmowania sylimariny, zmielonych nasion ostropestu plamistego (do posypywania wszystkiego), a nawet aptecznych prep. zawierających fosfolipidy - wszystkie one wzmocnią wątrobę... możesz wspomóc swój szpik pijąc... OLEJ Z CZARNUSZKI EGIPSKIEJ (zwanej również siewną.

Skład nasion jest niesamowity. Zawiera flawonoidy (m.in. kwercetyna), fitosterole, saponiny, garbniki, alkaloidy oraz olejek eteryczny z tymochinonem – jednym z najcenniejszych składników rośliny. Ma właściwości przeciwgrzybicze, przeciwbakteryjne i przeciwwirusowe. Pobudzają wydzielanie żółci, działają moczopędnie i rozkurczowo na mięśnie gładkie oraz hamują stany zapalne. Z czarnuszki można przygotować zarówno wodne, jak i alkoholowe wyciągi, jednak najczęściej stosowany jest wytłaczany z nasion olej.

Odnośnie roli stanów zapalnych w tworzeniu choroby nowotworowej. Gdzieś w marcu w RMF słyszałem, że "Lekarze dokonali przełomowego odkrycia stwierdzając, iż przyjmowanie środków farmaceutycznych przeciwzapalnych może mieć istotny wpływ na leczenie chemioterapią i wydaje się, że ich udział jest znaczący". Poza marketingową papką w stylu "wydaje się, może" - TO WIEDZIANO JUŻ W 1960 ROKU !! pisze o tym dr Servan w Antyraku ! ale co tam ? po co zebrać wszystkie materiały do kupy na chwałę medycyny i zdrowia pacjenta jak można czekać 60 lat, aby zaserwować odgrzewanego kotleta i nazwać to przełomowym odkryciem, prawda ? :( Niestety również dziennikarz przygotowujący newsa pewnie nie zadał sobie pytania: ile jeszcze wytrzyma wątroba i nerki pacjenta poddanego chemii oraz w jakim stopniu te owe przeciwzapalne dołożą się do tego. Ale nie musisz już dziś być lekarzem, aby wiedzieć, że owe przeciwzapalne to kolejna chemia często w postaci Apapu oraz Ibupromu (to dostawałem nagminnie w szpitalu). Widzisz w jakim świecie żyjemy ? A to wszystko dlatego, że oddałeś część władzy za swoje Życie w ręce innych ludzi. Może w latach, gdy nie było internetu było to skrajnie trudne, ale dziś... zamiast czytać pudelka i pomponika może warto zobaczyć co Ci w brzuchu gra :)

Ale dobra, bo się rozgadałem...
Olej z czarnuszki zawiera głównie olejek lotny oraz znaczne ilości witaminy E i nienasyconych kwasów tłuszczowych, wśród których przeważa kwas linolowy i oleinowy. Olej jest pomocny przy infekcjach dróg oddechowych – rozszerza oskrzela i upłynnia śluz, ułatwiając odkrztuszanie – a także łagodzi objawy alergii i astmy. Spośród szeregu zastosowań wyciągów i oleju z czarnuszki szczególnie podkreślana jest możliwość ich wykorzystania w profilaktyce i leczeniu raka trzustki, piersi, prostaty i jelita grubego.

Dodatkowo, badanie przeprowadzone na szczurach potwierdza ochronne i odtruwające działanie czarnuszki na wątrobę i nerki. Czarnuszka reguluje poziom cukru we krwi, obniża ciśnienie oraz poziom „złego” cholesterolu (LDL), a podnosi poziom „dobrego” (HDL), znajduje więc zastosowanie w profilaktyce chorób układu krążenia oraz w leczeniu cukrzycy. Pozytywne efekty działania czarnuszki zaobserwowano także w przypadku stanów zapalnych związanych z artretyzmem reumatycznym (badania na szczurach).

Czarnuszka wykazuje właściwości immunostymulujące (reguluje tzw. odpowiedź immunologiczną) i antyoksydacyjne. Warto wspomnieć o przeciwpasożytniczym działaniu oleju z czarnuszki, które stwierdzono u myszy ze schistosomatozą wywołaną przez przywrę Schistosoma mansoni.

Olej z czarnuszki zalecany jest także w przypadku wielu chorób dermatologicznych. Aplikowany na skórę łagodzi objawy łuszczycy, trądziku, atopowego zapalenia skóry oraz chorób o podłożu grzybiczym.

A CO NA TO LEKARZE ? :) Proszę bardzo.
Autor: Brygida Adamek, główny konsultant medyczny firmy produkującej olej.


Istotnym problemem jest uszkodzenie wątroby z mechanizmu zaburzeń przepływu krwi przez ten narząd w postaci obniżenia przepływu, a następnie jego ponownego przywrócenia do prawidłowych wartości (niedokrwienia-reperfuzji). W efekcie powstają duże ilości wolnych rodników tlenowych, powodujących uszkodzenia komórek. Od dawna poszukuje się substancji, które mogłyby ochronić komórki wątroby w takich okolicznościach. W ostatnio przeprowadzonym na szczurach eksperymencie wywołano doświadczalnie taki stan w wątrobie, przy czym część zwierząt otrzymała przed niedokrwieniem i przed reperfuzją olej z czarnuszki egipskiej (Nigella sativa) w postaci injekcji dootrzewnowej. Okazało się, że u tych zwierząt wyniki badań czynności wątroby były istotnie mniej odchylone od normy niż u zwierząt, które nie otrzymały olejku. Podobnie badanie tkanki wątrobowej pod mikroskopem wykazały znacznie mniejsze uszkodzenia po takim zabiegu niż u zwierząt, którym wykonano ten sam zabieg, ale bez olejku. Autorzy pracy podkreślają, że olejek z czarnuszki egipskiej nie wykazuje żadnych działań ubocznych. (Word J Gastroenterol 2008, 14 (33): 5204- 5209).
Czterochlorek węgla (CCl4) to substancja uszkadzającą wątrobę- i jako taka wykorzstywana jest w badaniach naukowych. Zastosowano ją również u szczurów – wszystkie grupy zwierząt otrzymały CCl4 ,natomiast druga grupa -dodatkowo otrzymała dootrzewnowo olej z czarnuszki egipskiej (Nigella sativa), trzecia grupa - wyciąg z pokrzywy (Urtica dioica), ostatnia natomiast obydwie substancje. Po zakończeniu eksperymentu (90 dni) okazało się, że - zgodnie z uprzednią wiedzą- sam CCl4 spowodował uszkodzenie wątroby wyrażone przez wzrost aktywności enzymów wskaźnikowych, nadmierne utlenianie lipidów oraz obniżenie aktywności enzymów antyoksydacyjnych. Tymczasem zwierzęta otrzymujące wyciąg z czarnuszki egipskiej, wyciąg z pokrzywy lub kombinację obydwu - pomimo działania czynnika uszkadzającego - miały prawidłowe wyniki badań laboratoryjnych, mniejsze wykładniki utleniania lipidów i wyższą aktywność enzymów antyoksydacyjnych.( J Vet Med, 2003; 50: 264-268).Wyniki tego eksperymentu nie są bynajmniej zachętą do stosowania czterochlorku węgla... :-)

Badania też wykazują, że olej z czarnuszki może przynieść sukcesy w walce z nowotworami. Takie właściwosci ma olejek eteryczny Tymochinon znajdujący się w oleju z czarnuszki

W ostatnich latach analizowano właściwości jednego z olejków eterycznych zawartych w oleju z czarnuszki egipskiej (Nigella sativa). Wyjaśnienie mechanizmów jego działania antyoksydacyjnego (neutralizacji uszkadzającego działania wolnych rodników tlenowych) stało się przedmiotem rozprawy doktorskiej na jednym z uniwersytetów. Wykazano również jego działanie przeciwzapalne. Okazało się, że tymochinon oraz jego zredukowana forma łączą się z enzymami i cząsteczkami w komórkach, które biorą udział w naturalnej obronie przeciwwolnorodnikowej- glutationem, NADP i NADPH. W warunkach eksperymentalnych wykazano ochronny wpływ tymochinonu w stosunku do hemoglobiny i mioglobiny- jest w stanie doprowadzić do konwersji met- hemoglobiny i met- mioglobiny do ich utlenionych postaci. Przyczynia się również do ochrony cząsteczek albuminy oraz cząsteczek cholesterolu- szczególnie LDL i HDL - przed utlenieniem. Wiąże się w tych miejscach cząsteczki, które są najbardziej podatne na utlenienie-i blokuje je przed modyfikacją przez wolne rodniki.
W badaniu przeprowadzonym przez amerykański Instytut na zwierzętach (szczury) testowano efekty doustnego zastosowania oleju z czarnuszki egipskiej po uprzednim podaniu zwierzętom substancji o znanym działaniu, prowadzącym do zmian przednowotworowych w jelicie grubym. W badaniu obserwowano również grupę zwierząt, które otrzymały związek toksyczny, ale nie dostawały oleju z czarnuszki. Po zakończeniu eksperymentu zwierzęta oddały życie dla nauki, a błona śluzowa jelita była oceniana pod mikroskopem. Okazało się, że stosowanie oleju z czarnuszki zapobiegło rozwojowi zmian przednowotworowych pomimo podawania w tym samym czasie substancji toksycznej. Równocześnie nie stwierdzono żadnych zmian patologhttp://www.blogger.com/img/blank.gificznych w narządach wewnętrznych, w tym w wątrobie, nerkach i śledzionie. Nie było również żadnych odchyleń w wynikach badań laboratoryjnych tych zwierząt. (Nutrition and Cancer, 2003; 45: 195-202). Wyniki badań na zwierzętach nie powinny być przenoszone wprost na ludzi. U człowieka rozwój zmian przednowotworowych jest skutkiem współdziałania uwarunkowań genetycznych i środowiskowych, a lista przyczyn i ich wzajemnych powiązań jest ciągle uzupełniana. Niemniej, stosowanie oleju z czarnuszki egipskiej w suplementacji może przynieść sporo korzyści, również tych odległych w czasie. dr n. med. Brygida Adamek


Ale NAJWAŻNIEJSZA CECHA OLEJU Z CZARNUSZKI TO: namnażanie limfocytów T.http://www.blogger.com/img/blank.gif

W sprzedaży są TRZY FORMY, więc się nie pomyl: olej spożywczy do picia, olej do stosowania zewn. na skórę, kapsułki z olejem doustne.

Do kupienia bez problemu na allegro i w internecie (w formie kapsułek i oleju)
http://allegro.pl/listing.php/search?country=1&string=olej+z+czarnuszki


Dobry sklep znalazłem tu:
www.helfy.pl - we wrocławiu do kupienia też na miejscu - cena przyzwoita.
www.talia24.pl

Info źródłowe nt. leczenia raka trzustki z jego pomocą:
http://www.kobieta.info.pl/zioolecznictwo/360-czarnuszka-siewna-nowa-szansa-w-leczeniu-raka-trzustki
http://www.nutraingredients.com/Research/Middle-Eastern-herb-shows-potential-against-pancreatic-cancer

O dobroczynnym wpływie na komórki raka piersi:
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/12724920

O tym jak działa na raka prostaty:
http://www.asco.org/ASCOv2/Meetings/Abstracts?&vmview=abst_detail_view&confID=42&abstractID=20043

Wspierając mechanizm ochronny wątroby:
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19090181

O tym jak radzi sobie z rakiem jelita grubego:
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/15375533

CO NIE ZNACZY, ŻE NIE BĘDZIE DZIAŁAŁ NA INNE ! na te tylko zapewne zrobili badania, ale powiem Ci, że jeśli działa na trzustkę... to inne będą tylko mglistym wspomnieniem :)

Moja terapeutka mówi, abym nie podawał wszystkiego na tacy, bo i tak niewielu to docenia, ale słuchanie o kolejnej ludzkiej tragedii jest bardziej smutne niż podanie kilku linków.

RESZTA NALEŻY DO CIEBIE !

Zacznij o siebie dbać albo przestań udawać, że Ci zależy !

PS.
Wyjaśnienie drobnych nieścisłości:
- leki homeopatyczne w wyższych stężeniach mogą działać niekorzystnie, jeśli są przyjmowane przez osobę zdrową, dlatego najlepiej skonsultować to z homeopatą,

- lek homeo dotrze do PRZYCZYNY I JĄ USUNIE, jeśli jest dobrze dobrany - w Koluszkach znam świetną terapeutkę, moją przyjaciółkę, jeśli masz ochotę,
Wszystkie leki farmaceutyczne polegają na usuwaniu objawów a tym samym uzależnieniu pacjenta od firmy i swojej choroby,

- chlorek magnezu kosztuje tylko 30 zł za 33,3 gr - porcja na litr wody, więc to żaden wydatek + 20 zł na kuriera,

- chlorek magnezu ma wzór MgCl2, a nie jak napisałem MgCl, ponieważ magnez jest dwuwartościowy, mój błąd, przepraszam.

- Pod ostatnim postem w komentarzu jest PROGRAM TURNUSU o którym pisałem organizowanego przez Arka. Arek powiedział również, że nawet jeśli nie zgłosi się 30 osób to będzie możliwość organizacji dla mniejszej grupy :-)

===
Do osób opiekujących się osobami z chorobą nowotworową:
PAMIETAJ - ŻE MUSISZ RÓWNIEŻ DBAĆ O SIEBIE !
Pani Agnieszko i Madziu - to do Was też :)
MUSISZ BYĆ w dobrej kondycji fizycznej, aby i Twoje ciało było w dobrej formie i pracowało jak należy.
Nie możesz teraz przestać o siebie dbać "bo on taki chory", a co jeśli byłoby dwóch chorych w domu ?Jeżeli zainteresowała Cię treść tej wiadomości, zaprenumeruj ten blog i bądź na bieżąco! Wiadomości będą przychodziły na Twoją skrzynkę pocztową :)

Jeżeli posiadasz konto na którymś z portali społecznościowych, podziel się tą informacją ze znajomymi :) Poniżej masz odpowiednie wtyczki.

4 komentarze:

 1. Cytuję Ciebie Grzesiu "...Moja terapeutka mówi, abym nie podawał wszystkiego na tacy, bo i tak niewielu to docenia, ale słuchanie o kolejnej ludzkiej tragedii jest bardziej smutne niż podanie kilku linków.

  RESZTA NALEŻY DO CIEBIE !

  Zacznij o siebie dbać albo przestań udawać, że Ci zależy !...".
  Pragnę napisać parę słów na ten temat:
  Sama jestem terapeutką. Mam ogromną wiedzę i doświadczenie używając jej. Jednak są momenty, że w chwilach "trudnych"brak mi było siły na zrobienie czegokolwiek. Nie wynikało to ani z lenistwa, ani z myślenia w stylu "mam dość", ani z myślenia o tym, że to już koniec. Raczej powiedziałabym, że to był taki "zastój" wszystkiego, jak by wszystko stało a ja w tym, inic się nie działo ani do przodu, ani do tyłu, ani w żaden bok. Po prostu pustka. I wierzcie mi, że nie docierało do mnie NIC. Ktoś coś mówi - nic nie słyszę, ktoś coś pisze nie umiem czytać, ktoś mnie próbuje wziąć za rękę i poprowadzić a ja jak cielaczek nie wiem o co chodzi...
  I tak chodziłam po tych "łąkach" a informacje, książki, inne rzeczy gromadziły się ... się. Z niczego nie mogłam, nie umiałam skorzystać.
  Jak już się ocknęłam z tego, to od bez mała 3 lat czytam ten blog i ... cały czas "główkowałam" na ile byłyby pomocne moje doświadczenia ? I tak, jak piszesz, by jedynie nie słuchać o ludzkiej tragedii, ale coś z tym robić "główkowałam JAK TO ZROBIĆ"
  Zrozumiałam wówczas także tych, którzy prosili o pomoc w pierwszym okresie rozpoczęcia kuracji i samoleczenia oraz domowej terapii Gersona. Zaczęłam układać jakiś program, by zaprosić tych właśnie na spotkanie dla wspólnej jego realizacji. Tak właśnie powstawał program turnusu szkoleniowo-terapeutycznego.
  Właśnie - moim zdaniem - przebywając jakiś okres w grupie mającej wspólny cel - uwolnić się od "niepotrzebnego gościa" jest możliwe osobiste, aktywne wykorzystanie tych bardzo cennych pomocnych informacji. Jakoś w grupie idzie to lepiej. Wtedy też poświęcamy swój czas tylko tej sprawie a inne sprawy pozostają w domu. Gdy poznałam Arka - przygotowywany przeze mnie program terapeutyczny był nieustannie korygowany i gdy doszliśmy do wniosku, że "danie" jest gotowe do konsumpcji złożone zostało zaproszenie do wzięcia w nim udziału wielu.
  Życie jednak koryguje nasze plany i okazuje się, że zaproszenie też wymaga wskazania rozwiązań wariantowych i właśnie to przedstawię na swoim blogu. Wystarczy nacisnąć na zdjęcie a następnie na dole kliknąć "W świecie zdrowia" i tam znajdziesz "paletę możliwości" jeśli jesteś gotowy na przyjęcie działania grupy wsparcia.
  Wiem, że każdy ma swój czas podjęcia decyzji i wiem, że każdy to sam ma poczuć, poczuć bycie gotowym. Bez lęku, bez wątpienia czy mi to się opłaca, jakie są na to gwarancje ....
  Wszystkie odpowiedzi są w każdym z nas, mamy tylko pozwolić sobie je usłyszeć.
  Pozdrawiam cieplutko
  MM

  OdpowiedzUsuń
 2. W Warszawie można kupić w sklepie zielarskim przt ul Rembielińskiej 12(duży blok, sklep w pawilonach na parterze) można tam również kupić Pachnotkę Zwyczajną, którą można WYLECZYĆ alergię, więc nie trujcie się chemią z apteki tylko zasuwajcie do sklepu ;)Pozdro :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chlorek magnezu MgCl2 czda 1kg cena brutto-45,58zł kupiłem 2 dni temu w
   sklepie "CHEMIA"S.A.wPoznaniu.

   Usuń
 3. Czy olejem z czarnuszki można wyleczyć chorobę Hashimoto? Mój lekarz twierdzi, że jest to choroba nieuleczalna, i pozostaje barnie tabletek do końca życia, ale ja w to nie wierzę. Nie chce się cały czas truć i uzależniać od firm farmaceutycznych. Szukam ciągle ziół, nie dawno trafiłam na artykuły o olejku z czarnuszki i zaczęłam pić, ale nie wiem czy to wystarczy czy powinnam szukać czegoś innego. Proszę o rady.

  OdpowiedzUsuń

rak jest uleczalny: