poniedziałek, 3 października 2011

[webinar] Rak piersi ? To proste :)

Być może jeszcze nie wiesz, ale człowieka mózg dzieli się na kilka części. Najstarsza jest część gadzia. Ona odpowiada za najprostsze instynkty przetrwania, rozpoznawanie terenu, znaczenie go, wyszukiwanie pożywienia oraz walka o ogień. Gdybyś również nie wiedział człowiek w pierwszej kolejności jest zwierzęciem, a dopiero później mniej lub bardziej udaną istotą społeczną. Nasze drogie panie wybierają partnerów na podstawie zapachu feromonów, które mają zagwarantować, że ich potomstwo będzie miało najsilniejsze genom, a tym samym najlepsze warunki do przetrwania. Niczym to się nie różni od dwóch piesków obwąchujących się na ulicy :) I gdzie tu miejsce na walentynki, misie pysie, różowe słoniki i trzymanie za rączki ? :) Twój organizm ma jeden cel: rozmnożyć się i przetrwać za wszelką cenę. Dlatego nasze urocze panie wzdychają do Pana Clooneya i innych muskularnych. Czysty atawizm. Mężczyzna muskularny, z szeroką klatką piersiową, wysoki postawny DAWNO DAWNO zanim Walt Disney opowiedział pierwszą bajkę o księżniczce i królewiczu na białym koniu... był najlepszym gwarantem, aby zapewnić kobiecie i potomstwu pożywienie i ew. zawalczyć o jaskinie. Od miliona lat nic się nie zmieniło, tylko inaczej to nazywamy. Zresztą niektórzy panowie tak bardzo wczuli się w rolę, że nie widać różnicy :/ więc nie dziwi mnie, gdy słyszę na ulicy "moja kobieta" albo "mój teren". Zwierzęcość w czystej postaci. I teraz w zależności od relacji i wzorców rodziny wyniesionych z domu rodzinnego - mniej lub bardziej atrakcyjny. Jeśli w domu matka była dominującą osobą w związku - córka będzie szukała prawdopodobnie uległego mężczyzny, albo w zależności od innego skryptu takiego, z którym będzie się mogła sprawdzić w walce itd

I tak jest z nowotworami. Skoro organizm nowo tworzy to musi mieć w tym jakiś cel.
Misiek schwytany na polarnej krze otoczony prze ludzi i uśpiony zastrzykiem w momencie wybudzania się drży cały i głośno sapie w ten sposób uwalniając stres / traumę związaną ze złapaniem.

A człowieki ? - jak mawia Król Julian :)
A człowieki postanowiły być mądrzejsze... więc wdały się w proces uspołeczniania, który miał ich uczynić ludźmi. Niestety niektórym wystarczy dać odrobinę alkoholu, aby się przekonać, że między ludźmi a zwięrzętami nie ma różnicy, a te ostatnie przewyższają nas swoją mądrością.

Co dzieje się na poziomie mózgu, gdy dociera do nas wieść o trudnej sytuacji.
1- w organizmie podnosi się alert, nadnercza produkują noradrenalinę, pojawia się hormon stresu kortyzol
2- podnosi się akcja serca, szybszy oddech, rozszerzają źrenice, aby lepiej widzieć zagrożenie i tym szybciej reagować
3- organizm przełączył się właśnie w tryb "uciekaj albo walcz"
4- wątroba uwalnia cały glikogen przerabiając go na glukozę, która zasila mięśnie, aby móc uciekać
5- organizm jest natleniony, serce pompuje krew jak po dobrym seksie :) całe ciało gotowe do walki i odpowiedzi na zagrożenie
6- obkurczają się naczynia włosowate w korze czołowej (najmłodsza część mózgu) i cała krew a więc i aktywność kumuluje się z tyłu, aby odpowiedzieć na zagrożenie - nawiasem mówiąc, taki mechanizm wykorzystują nasi kochani politykierzy - utrzymać ludzi w strachu = wyłączyć ich samodzielne myślenie, następnie pojawia się "wybawca" dając rozwiązanie = mechanizm spustowy rozluźnienia, jeśli to kogoś przekonało, a jak nie przekonało to mamy kolejne zagrożenie w zapasie... w rezultacie nie chodzi o racjonalne podejście, ale o wywołanie emocji "lubie, nie lubię, przepadam nie przepadam" - dlatego zdjęcia z dziećmi, z psami, na niebieskim tle (Pan Kwaśniewski nosił nawet niebieskie kontakty i lubował się w niebieskich koszulach).
7- gdy minie zagrożenie i jakoś rozwiązaliśmy ów konflikt na zewnątrz... wypada go uwolnić... i tu pojawia się problem, bo człowieki zgłupiały do reszty... więc co robi organizm ? nowotworzy. Aby pomóc w neutralizacji szkodliwych emocji, które wywołały burzę hormonów w ciele.

A co robi rak piersi i jak go WYTŁUMACZYĆ w języku ciała dowiesz się w środę o 20.15 :))
Szczegóły logowania podam później. W ŚRODĘ ZMIENIMY POKÓJ na chwilę. Jeśli z jakiegoś powodu nie dostaniesz maila z logowaniem - odwiedź bloga.


Jeżeli zainteresowała Cię treść tej wiadomości, zaprenumeruj ten blog i bądź na bieżąco! Wiadomości będą przychodziły na Twoją skrzynkę pocztową :) Jeżeli posiadasz konto na którymś z portali społecznościowych, podziel się tą informacją ze znajomymi :) Poniżej masz odpowiednie wtyczki.

1 komentarz:

  1. CUDNIE, w języku ciała ? Czyli będzie o tym co poprzez chorobę chce powiedzieć Tobie ciało ? Super. Zapraszam serdecznie wszystkie kobiety i ... nie tylko, bo sama chętnie wysłucham spostrzeżeń innych na ten temat. Ciągle się bowiem uczymy.

    OdpowiedzUsuń

rak jest uleczalny: