czwartek, 3 listopada 2011

Byłbym zapomniał...

W dzisiejszym mailu zapomniałem dopisać fragmentu tekstu odnośnie linka, który dostaliście w załączniku.

Strona Iso-tones zawiera nagrania binauralne (czasami nazywane bineuralnymi). A co to za zwierz ? :)
Jeżeli BI - to dwa / oba, jeżeli neural - to mózg, system nerwowy.

To, co napisałem poprzednio nie było przypadkiem. Wpływając / stymulując mózg / umysł można wywołać
w sobie pożądany stan emocjonalny. Wojsko prowadzi na bazie tego eksperymenty od dawna, aby żołnierze nie spali, nie jedli, nie męczyli się itd

Ale my chcemy dla siebie dobrze, więc podejdźmy z innej strony:
każdy z Nas w ciągu całego życia funkcjonuje w różnych zakresach częstotliwości mózgowych, które wiążą się z określonymi stanami psycho-fizycznymi.
Te stany zostały uszeregowane i mają nazwy (od najwyższej aktywności mózgu): gamma, beta, alfa, theta, delta.

Stan GAMMA - występuje w stanie silnej koncentracji i zafiksowania na zadaniu, to stan umysłu w którym dosłownie "świata poza czymś nie widać", jednocześnie to okres wytężonej pracy obliczeniowej i koncepcyjnej z obszaru posiadanej wiedzy i umiejętności - zakres 26 Hz i więcej czyli Twoje fale mózgowe w obrazie EEG (elektroencefalograf) pokazywały by wykres wychyleń 26 razy w sekundy.

Stan BETA - znany nam wszystkim. To stan naszej codziennej aktywności życiowej, podejmowania decyzji, uczenia się, wykonywania czynności, aktywnej rozmowy. Zakres: 15-25 Hz.

Stan ALFA - jeden z pierwszych do których powinniśmy dążyć, a który posiadamy w dzieciństwie. Stan alfa występuje tuż po przebudzeniu i zaraz przed zaśnięciem. Przed zaśnięciem mózg wysyła przez ciało impuls elektryczny, który ma sprawdzić "czy ciało jest gotowe na marzenia senne", jeśli jest schodzimy niżej i pojawia się faza REM (Rapid Eye Movement - Szybkich Ruchów Oczu). W stanie Alfa dokonują się momenty "Aaaahaaaaaa" kiedy coś nagle staję się jasne, w tym stanie pojawia sie intuicja, kreatywność, półkule pracują w harmonii razem, a w stanach powyżej dominuje zazwyczaj lewa racjonalna półkula. W tym stanie odbywaja się również płytkie medytacje, znika poczucie czasu, pojawia się w stanie świadomego relaksu, ale również po kilku minutach samoczynnie od zamknięcia oczu.
 W tym stanie również dokonywano odkryć i wynalazków. To Świat odkryć i idei. Zakres: 14-7 Hz.

Stan THETA - stan głębokich medytacji, wizji, szamańskich transów, marzeń sennych, w tym stanie odpadają hamulce informacyjne i opada zasłona świadomości, która pozwala nam otrzymywać informacje SPOZA naszej świadomości. Wg naukowców w ciągu 1 min otrzymujemy do naszego mózgu 1 miliard bitów informacji, ale większość z Nas potrafi przetworzyć tylko 4-8 tyś. 1 bit = 1 znak literowy. Więc w każdej chwili wiesz o świecie wszystko, ale... tyle razy mówiono Ci, żeś taki, siaki, owaki, że "dobre dzieci nie wierzą w takie bzdury" i tym podobne... że zablokowałeś się na ich otrzymywanie, dlatego pytanie o aurę nie powinno brzemić "czy ona istnieje" ale "kiedy zacznę ją widzieć". Odbierasz ją cały czas, tak samo jak odbierasz sygnały pt "mam wrażenie, że ktoś na mnie patrzy", "czułem jego wzrok na sobie", "coś kazało mi tam nie wchodzić", "nie czuję się z tym dobrze". Doświadczeń masz bez liku, ale okłamano Cię, a większość z nas uwierzyła, że tamci znają prawdę. Dlatego gdy Ci dziecko powie "mamusiu widziałam Pana u nas w domu i przeszedł przez drzwi" to zanim wydrzesz się albo skarcisz dziecko za jego prawdomówność zastanów sie czy to Ty nie jesteś tym, który nie widzi. A dzieci widzą i czują (podobnie jak zwierzęta) O WIELE WIĘCEJ niż Ci się wydaje, dlatego też możesz spotkać sceny w których ciotunia słodko się uśmiecha chcąc się przypodobać maleństwu, a dziecko nie ma ochoty. Dlaczego ? bo widzi prawdziwe intencje ciotki, czuje jej energetykę, emocje. Zakres: 6,9-4 Hz, choć niektórzy stawiaja granicę na 7.

Stan DELTA - stan bliski doświadczeniom poza ciałem, uzdrawianiu na poziomie świadomości i samoleczenie. To również współodczuwanie, intuicja, sięganie po wiedzę. Zakres: 0-4 Hz.

Od stanu ALFA w dół rozpoczyna się również stan relaksu dla mózgu, gdzie aktywowane są zupełnie inne obwody elektryczne mózgu, znika stres, usuwane są złogi stresu z mózgu i najważniejsze dla uczniaków: tworzą się nowe połączenia neuronowe, czyli sieć wymiany informacji między neuronami jest gęstsza = szybsze myślenie, lepsza pamięć i koncentracja.

Co do tego mają nagrania o których mowa ?
Po lewej stronie masz zakładki. klikasz TONES, są 4 sekcje: wybierz Recreational.
Jeśli nie czytasz po angielsku skopiuj lub przepisz adres strony do translatora gogla: http://translate.google.pl i wciśnij tłumacz wcześniej ustawiając języki wyżej. Strona po chwili pojawi się w łamanej polszczyźnie gotowa do nawigacji.

Działanie binaurali jest proste: do lewego i do prawego ucha (musisz mieć słuchawki stereo) wpuszczany jest dźwięk o innej częstotliwości w Hz. Mózg widząc różnicę obniża swoje fale do różnicy między nimi, czyli jeżeli do L=7 a do P=14 po chwili Twój mózg zacznie indukować stan Alfa = 7 hz.
Czasami te nagrania nazywane są nagraniami różnicowanymi albo dudnieniowymi ze względu na charakterystyczny dźwięk "łałałałałałałałałałałała" który później przechodzi w jednostajny.

Polecam szczególnie z: DNA Repair, Immune Booster, IQ Booster, Cell Health.

Polecam nie rzucać się na hardcore w postaci Delty, ale zacząć od czegoś łagodnego.
Nagrania możesz zgrać również na dysk (są bezpłatne) klikając na nazwę pliku prawym przyciskiem myszy i wybierając opcję "Zapisz jako..." albo "Zapisz element docelowy" i wskazując miejsce na dysku.

W trakcie słuchania przyjmujesz pozycję relaksacyjną i zamykasz oczy. ZABRANIA SIĘ słuchania ich w trakcie obsługi maszyn i prowadzenia pojazdów.

I czekam na opis waszych wrażeń.
Z nagrań binautralnych NIE MOGĄ korzystać osoby cierpiące na padaczkę, biorące leki psychotropowe, cierpiące na zaburzenia psychotyczne i neurotyczne. Oczywiście w razie wątpliwości powinieneś skonsultować swoją decyzję z lekarzem, ale wątpię by znal odpowiedź.

Jeżeli zainteresowała Cię treść tej wiadomości, zaprenumeruj ten blog i bądź na bieżąco! Wiadomości będą przychodziły na Twoją skrzynkę pocztową :) Jeżeli posiadasz konto na którymś z portali społecznościowych, podziel się tą informacją ze znajomymi :) Poniżej masz odpowiednie wtyczki.

2 komentarze:

  1. To nie są dźwięki binaural tylko isochronic tones. Stąd nazwa strony :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Tak, różnią się nieznacznie. Do typowych binaurali są stosowane wyłącznie dudnienia różnicowe, do izochronicznych również podkłady np. biały szum lub wprowadzanie kilku ścieżek z dźwiękami. Dzięki za zwrócenie uwagi :)

    OdpowiedzUsuń

rak jest uleczalny: