sobota, 19 listopada 2011

Inspirujący wykład

Otwórz szeroko oczy i zacznij myśleć samodzielnie !

https://www.youtube.com/watch?v=t3DPCQjlanM&feature=player_embedded#!
Sesja pytań...Czekam na Twój komentarz.

Jeżeli zainteresowała Cię treść tej wiadomości, zaprenumeruj ten blog i bądź na bieżąco! Wiadomości będą przychodziły na Twoją skrzynkę pocztową :) Jeżeli posiadasz konto na którymś z portali społecznościowych, podziel się tą informacją ze znajomymi :) Poniżej masz odpowiednie wtyczki.

5 komentarzy:

 1. Witam,
  pamiętasz Don Kichota? Walka z wiatrakami... .
  To właśnie widać w tym filmie. Nie jest możliwe, że ludzie wszyscy przejdą na wegetarianizm. Jak świat światem człowiek żywił się też mięsem dzikich zwierząt, czyli zdrowych, upolowanych humanitarnie.
  Jestem przekonana, że w dobie GMO żywność roślinna będzie równie szkodliwa, jak mięso zwierząt hodowlanych w hodowlach przemysłowych, karmionych paszą z hormonami, z GMO, antybiotykami.
  Jak by nie patrzeć, to niczego zdrowego nie jemy, chyba, że mamy swoje uprawy.
  Wielkie Monsato opanowało już połowę świata żywnością GMO, z powodu której giną pszczoły więc łatwo sobie wyobrazić, co dzieje się w naszych organizmach z tego powodu.
  Uważam, że całą energię należy skierować przeciw zatruwaniu świata i zrobić to efektywnie. Jedzenie mięsa to rzeczywiście zbytek, łatwość i szybkość przyrządzenia obiadu. Ja w dzieciństwie jadałam kawałek kurczaka ze wsi raz na miesiąc i na pewno był zdrowy. Kiełbasę jadałam dwa razy do roku na wielkie święta. Zwierzęta były ubijane humanitarnie; świnka głaskana za uchem, krówka też jakoś tak. Baran byłby nie do zjedzenia, gdyby był ubity w strachu- mięso takie miało strasznie nieprzyjemny zapach. W tej chwili w mięsie zjadamy stres, bo w wielkich ubojniach zwierzęta żyją w stresie i niedobite są krajane, patroszone. Szkodliwy hormon stresu, dlatego zjadacze mięsa są nerwowi, niespokojni.
  Nie bronię tym komentarzem konieczności jadania mięsa, bo tak naprawdę mięsa nie lubię. Zjadam od czasu do czasu i muszę wiedzieć, że nie jest z wielkiej hodowli. Jednak widzę problem w szerszym aspekcie.
  Społeczeństwo jest uzależnione od mięsa i nie będzie tak łatwo ludzi przekonać do jego niejedzenia. Najpierw trzeba zapewnić jego zdrowe zamienniki wegańskie.
  Film ciekawy, chętnie skorzystałabym z przepisów jarskich tego Pana. Na pewno są ciekawe.
  Jeszcze raz wracam do roślin i problemu GMO. Nic nie jest zdrowe w dzisiejszym świecie, dlatego należy zająć się problemem zdrowej żywności na potrzeby świata, wówczas jedzenie mięsa samoistnie by się zmniejszyło. Powinny być zakazane kurniki piętrowe, wielkie hodowle zwierząt bez możliwości wychodzenia ich na paszę. Wówczas samoistnie upadają podaże trucizny a ludzie świadomi wartości zdrowia żywiliby się po wegetariańsku.
  Ogólnie- film ciekawy, facet niezwykle zdeterminowany, ale jest to skrajność. Być może tym sposobem trafia do zmiany przekonań ludzi.
  Podziwiam go i ważne, że ma cel,który realizuje.
  Przekonać należy ludzi sprawujących władzę, a nie nas- biedaków zmuszonych jeść to, co łatwo dostępne dla naszych kieszeni.

  OdpowiedzUsuń
 2. "Przekonać należy ludzi sprawujących władzę, a nie nas- biedaków zmuszonych jeść to, co łatwo dostępne dla naszych kieszeni".

  Czy to znaczy, że żywność wegetariańska/wegańska jest droższa?

  Łukasz

  OdpowiedzUsuń
 3. Film widziałam jakis czas temu - rewelacyjna osobowość :) Grzesiu wspaniale , że zamiesciłeś to na blogu :)

  Tamma jak możesz napisać , że zwierzęta były ubijane humanitarnie ???? Były po prostu zabite i jakoś nie sadzę by podawano im narkozę przed uśmierceniem , by znieczulić ból . Czy chciałąbyś być jak to się wyraziłaś ubita z towarzyszeniem głąskania za uchem ?>? - równiez nie sądzę . Uważam jednak , że skoro ktoś je mięso - jego sprawa , jednak raczej nie powinien usprawiedliwiać tego , ze dla jego zachcianek są zabijane istoty żywe i czujące.

  Łukasz...... nie probowałam nigdy porównywać cen mięsa i niemięsa ale np paczka kotletów sojowych około 12 sztuk 1,90-2,90 pln , za tę cenę trudno chyba nabyć 6 kotletów mięsnych . :)

  Pozdrawiam ciepło <3

  OdpowiedzUsuń
 4. To samo pomyslalam co Justynka.

  Wszystko mamy dzisiaj skazone, rosliny, wode, powietrze. Ale serca mozemy miec czyste.

  OdpowiedzUsuń
 5. Hej ...
  Co sie dzieje z Grzegorzem? Dawno niebyło wpisów....

  OdpowiedzUsuń

rak jest uleczalny: