poniedziałek, 18 lutego 2013

Kilka informacji...

Po pierwsze:
Artur, który jest założycielem tego bloga tworzy w ramach tworzącej się eko-wioski Akademię Bosej Stopy :) Jego osoby nie muszę Ci przedstawiać, bo angażuje się w wiele podobnych działań. Tym razem czas na swoje :)

Kilka słów o Akademii:
3 maja 2013 roku, we wsi Barkowo na Mazurach Garbatych zostanie uruchomiona Akademia Bosej Stopy - alternatywna, eksperymentalna i niezależna jednostka edukacyjną ukierunkowana na praktyczną wiedzę, kreatywność i umiejętności przydatne w kształtowaniu indywidualnej i lokalnej samowystarczalnosci.
Akademija będzie otwartym labolatorium doświadczalnym dla wszelkich przyjaznych, życzliwych i praktycznych technologi, rzemiosł, sztuk i dziedzin, takich jak:budownictwo naturalne, survival, tradycyjne i współczesne rzemiosła użytkowe, permakultura, głęboka ekologia, zdrowy styl życia, niezależność żywnościowa, wolna kultura, sztuka, alternatywna edukacja, i wszystko co jest przydatne człowiekowi do twórczego, wolnego i radosnego życia.
Lokalizacja Akademii: Ekowioska w Barkowie (Mazury Garbate, gmina Gołdap) - 16 ha ziemi należących do Fundacji “Dla Ziemi i Ludzi”.

Tu możesz poczytać więcej i zobaczyć Artiego "na żywo":
http://polakpotrafi.pl/projekt/akademia-bosej-stopy

Jeżeli pomysł projektu podoba Ci się i chciałbyś go wesprzeć, tam właśnie masz taką możliwość :) A wystarczy naprawdę niewiele.

2) Zlećmy się...
Chciałbym Cię poznać... nie lubię internetu w kwestii kontaktów międzyludzkich, moje życie towarzyskie wolę prowadzić poza portalami społecznościowymi, które są protezami dla naszej "ucywilizowanej szczęśliwości", której nikt nie ma odwagi nazwać samotnością w tłumie.
Mam pomysł, abyśmy się zlecieli :)) Gdzieś w okolicach Kielc / Radomia / Łodzi, bo jest to centrum Polski, więc warszawiacy nie będą faworyzowani :) Nie ukrywam, że chciałbym to połączyć z jakimś małym warsztatem... ale to zobaczymy. Mięsożercy niestety będziecie musieli wytrzymać :) a palaczy wyprosimy na zewnątrz budynku :) No tak, będzie to odpłatne, chyba, że znajdzie się spons dla Naszej wycieczki. Cuda już się zdarzały w moim życiu, więc czemu nie :)

3) Gerson podwyższa ceny
No niestety Nowy Rok przyniósł podwyżkę cen w Centrum Gersona na Węgrzech. Obecnie 2-tyg turnus kosztuje 6300 Euro brutto + 600 Euro dla osoby towarzyszącej.
Mimo wszystko, gdyby ktoś zechciał wyjechać, to służę pomocą w kontaktach, wyjaśnieniach etc
Pacjentom współczuję, a dla nie-pacjentów mówię "pomyśl zawczasu o sobie".

PS.
Jak się podobał wczorajszy film o Żyjącej Matrycy ? :)) Przełamałeś trochę schematów ? Czy Twój świat nadal wygląda tak samo ?


Jeżeli zainteresowała Cię treść tej wiadomości, zaprenumeruj ten blog i bądź na bieżąco! Wiadomości będą przychodziły na Twoją skrzynkę pocztową :) Jeżeli posiadasz konto na którymś z portali społecznościowych, podziel się tą informacją ze znajomymi :) Poniżej masz odpowiednie wtyczki.

2 komentarze:

  1. ja bym bardzo chciała w takiej eko wiosce zamieszkać ;) na prawdę podziwiam tych ludzi!

    OdpowiedzUsuń
  2. Artur, niesamowicie się cieszę, ze trafiłam w to miejsce! duuuuuuuzo dobrej energii, działań pomysłów i życia! pozdrawiam serdecznie Magda Jenouvelle

    OdpowiedzUsuń

rak jest uleczalny: