piątek, 28 lutego 2014

Tak naprawdę czekamy na "setną małpę" :))


W ub. stuleciu naukowcy przeprowadzili na odległej wyspie pewien eksperyment... który później wymknął się spod kontroli i powstało coś większego.
O ile dobrze pamiętam, a popraw mnie jeśli się mylę, chciano zaoberwować zachowanie się małp na oddalonej od cywilizacji wyspie w trakcie zdobywania pożywienia, które im podrzucano.
Wiadomo, że wszystkie smakolyki najpierw lądowały w piachu, a później dopiero były obierane i zjadane. Ale pewna niesforna małpa "zadała sobie pytanie" "czy nie można inaczej ?" :) po czym umyła owoc w wodzie, a dopiero potem zaczęła się do niego dobierać. To jej się spodobało. W ślad za nią zaczęły tak postępować koleżanki... ale największe zdziwienie ogarnęło badaczy, gdy okazało się, że...takie zachowanie przejawiają też małpy żyjące w głębi wyspy, które nie miały kontaktu z tymi żyjącymi nad brzegiem :) Zdziwienie było jeszcze większe, gdy okazało się, że małpy na sąsiedniej wyspie... zaczęły robić tak samo :))

W ten sposób mądre głowy doszły do wniosku, że istnieje jakieś Pole Informacji - Świadomości, które ŁĄCZY - spaja wszystkie osobniki danego gatunku, dlatego informacja o nowym sposobie traktowania owoców mogła zostać przekazana poprzez zmianę w Świadomości zbiorowej. W tym Polu żyjesz także Ty, bo jesteś po prostu jego częścią. Znasz to z doświadczenia, np. ktoś do kogo chciałeś zadzwonić, zadzwonił do Ciebie pierwszy mówiąc "dziś cały dzień chodziłaś mi po głowie", wysyłacie sobie z ukochanym sms-a w tej samej sekundzie, wspólnie myślicie o tej samej potrawie w ciągu dnia, albo kupujesz coś z myślą o drugiej osobie a potem słyszysz "myślałam o tym cały dzień" :) czysta fizyka.

Jakiś czas temu naukowcy przeprowadzili test na kierowcach F1. Zawrotna prędkość, maksymalna koncentracja i... losowo wygenerowana trasa. Wszystko odbywało się w symulatorze a głowy kierowców były podpięte pod EEG. Dodatkową trudność stanowił fakt, iż ich głowy były unieruchomione tak, że nie mogli nimi poruszać na boki. Rezultat był nader zaskakujący. Okazało się, że mózg wysyłał impuls do mięśni z informacją o wykonaniu następnego manewru z wyprzedzeniem 0,2 s. Tego nikt się nie spodziewał :) W ciągu każdej sekundy do Twojego mózgu dociera 2 mld bitów informacji, 1 bit możesz przyrównać do 1 litery, ale skromna świadomość człowieka... przyjmuje tylko 2000 bitów.  Mówiąc inaczej: w ciągu 1 sekundy do Twojej Istoty dochodzi taka ilość informacji, która pozwala Ci wiedzieć Wszystko o otaczającym CIę świecie... ale wszystkie one zostają prze-fil-tro-wa-ne i wychodzi.... :)

Znany w kręgach naukowych jest równiez tzw. efekt Maharishi'ego. Był on nauczycielem medytacji i  zaproponowano mu, aby wraz z uczniami prowadził medytację w intencji pokoju na świecie. Co się okazało... w czasie trwania medytacji... poziom przemocy w tych rejonach malał o 30%, a celowo wybrano do tego rejony, które ową przemocą zagrożone były.

Kolejny przykład... mężczyznie pobrano z wnętrza policzka DNA i zawieziono do innego lab. oddalonego setki mil. W lab. A stymulowano jego emocje i obserwowano czy cokolwiek wydarzy się z jego DNA w lab. B. Oczywiście, że się działo :) i to w czasie rzeczywistym !! czyli bez utraty czasu związanego z koniecznością przekazania informacji na znaczną odległość. Tego już nie można było zbagatelizować.

Jeszcze ? ponownie potraktowano bliźniacze cząstki i gdy jedna zmieniała kierunek wirowania, druga również... w czasie rzeczywistym.

Greg Bradden, którego zna wielu czytelników powiedział kiedyś, że wystarczy "pierwiastek kwadratowy z 1% liczby populacji świata", który będzie wyrażał pewną ideę... i nią emanował, aby dokonała się globalna zmiana. Obojetnie w jakim kierunku. To nas prowadzi do DWÓCH scenariuszy:
1- dasz się zastraszyć, 2- nie dasz się zastraszyć. W obu przypadkach decydujesz TY.
W czasie, gdy Greg wyraził tę myśl, liczba ta zamykała się w okolicach 20,000 osób. Widać na planecie jeszcze nie osiągnięto takiego poziomu Świadomości.

Skąd setna małpa ? nauka doszła do wniosku, że aby dokonał się skok kwantowy w Świadomości zbiorowej, określona liczba jednostek musi żywić taką Świadomość. Dotyczy to KAŻDEJ dziedziny życia: sprzedawcy ubezpieczeń marzą o wzroście świadomości ubezpieczania się, producenci o wzrośnie świadomości wymiany sprzętu na nowy etc i tak każdy ciągnie w swoją stronę. Ale jest też druga strona medalu... można ciągnąć przecież w dół. Zwróć uwagę na zupełnie przypadkowy dobór słów, który zestawiłem "żywić Świadomość", dla mnie znaczy to dosłownie zasilać swoją energią, postawą, wiarą... czyli Być Tym. Co jest celem nowej Świadomości ? przestać się bać, bo wtedy można Świadomie wybrać.

Teraz już wiesz, skąd się wzięła idea matrixa :) rozumianego jako inteligentną i samoorganizującą się siatkę świadomości. Matrix żyje dzięki Tobie :) albo zasilasz go energią strachu, lęku, wiary w bezsilność i oczywiście "kryzysu" albo zwracasz uwagę na inne aspekty, np swoje marzenia. W końcu wybór należy do Ciebie, czyż nie ? oczywiście katowanie się dołującymi emocjami może być b. przyjemne i atrakcyjne... i do tego potrzebna jest... Świadomość. Możesz czuć się wręcz "częścią dobrze poinformowanej grupy" albo uważać, że dzięki temu masz większy wpływ na to co się dzieje dookoła, ale czy masz wpływ... czy tak jest naprawdę ? A nie łatwiej wybierać sobie samemu wiadomości ? Teraz już wiesz po raz setny skąd tyle o pracy nad sobą na tym blogu :) prościej nie umiem, przepraszam :)

Jestem daleki od stawiania barykad, ale widzę i wierzę, że czasami wiele można zrobić po prostu zmieniając Siebie. "Bądź zmianą, którą chcialbyś widzieć w świecie" - Matka Teresa

Nie chcę nikomu odbierać pracy, zwalniać lekarzy etc to też ludzie, maja prawo żyć i zarabiać, a że uparcie bronią swego... trudno im się dziwić.

Jeżeli temat rezonansu poruszony w tym poście zainteresował Cię polecam Ci absolutnie genialną książkę, którą przeczytasz w 2 dni. Pisana prostym językiem i dotyczy w całości prawa rezonansu, wtedy zrozumiesz też prawdziwość powiedzenia "z kim przystajesz takim się stajesz". To żadna magia, czysty rezonans :) Wygrywa silniejszy. Albo Ty pociągniesz ich, albo oni Ciebie :) oczywiście dochodzą mechanizmy socjologiczne (dynamika grupy), ale to na innym blogu.

Ten blog odwiedza dziennie od 800 do 1400 osób. List ten przeczyta kolejne 1400, włączając tych, którzy niestety nie zdążyli się wypisać. Jeśli uznasz jakiś post za wartościowy, podziel się z innymi. POD każdym listem masz odpowiednie wtyczki dzięki którym możesz to zrobić. W tym roku kolejne 100,000 osób dowie się co to jest Nu... i co z tego ? wielu z nich żyje w takim strachu, że potrzeba czasami naprawdę głębokiego wstrząsu, aby kogoś obudzić. Ale każdy budzi się w swoim czasie. Już się o tym przekonałem. A. deMello w Przebudzeniu napisał coś pięknego "Niektórzy nie chcą się obudzić, chcą tylko ulgi". A ja pracy na blogu chciałbym mieć mniej :) Chciałbym, aby ten blog w ogóle nie był potrzebny :)

Tylko w ten sposób... dzieląc się, mówiąc, pisząc, rozmawiając szczerze i otwarcie... zbudujemy Nową Świadomość. Niech się śmieją... śmieją się, bo nie umieją inaczej. Śmieją się tak naprawdę z samych siebie. Ale powiem Ci coś w tajemnicy... ten śmiech trwa do pierwszego krachu w ich życiu. Wtedy dopiero, gdy zawodzą stare sposoby myślenia (a zobaczysz to coraz częściej) nagle przypomina się o osobach, które "interesują się tymi dziwnymi rzeczami" i "czytają dziwne książki"... :) ale jeśli ktoś chce iść dalej... niech idzie.Jeżeli zainteresowała Cię treść tej wiadomości, zaprenumeruj ten blog i bądź na bieżąco! Wiadomości będą przychodziły na Twoją skrzynkę pocztową :) Jeżeli posiadasz konto na którymś z portali społecznościowych, podziel się tą informacją ze znajomymi :) Poniżej masz odpowiednie wtyczki.

1 komentarz:

  1. Piękna wypowiedź... moc dodać, nic ująć! Dziękuję i pozdrawiam!

    OdpowiedzUsuń

rak jest uleczalny: