środa, 5 marca 2014

Ponad tęczę...

Muzyka zmienia... nastroje i obyczaje... a skoro zmienia nastrój to i samopoczucie, ale może też ściągać w dół... dziś mam dla Ciebie 2 utwory, które "dają po garach" :) jak mawia dzisiejsza młodzież.

Pierwsza propozycja należy do Łagodnego Olbrzyma jak zwykli go nazywać ziomkowie...
I nie wiem czemu, ale ten utwór ma w sobie coś... i budzi tęsknotę...

Mój przyjaciel napisał kiedyś taką piosenkę:
Obezwładniał mnie strach...
Brak odwagi przed skokiem.
Duże wysokości budzą... niezmierzoną tęsknotę
Skacz... rozwiń skrzydła
Dla czepialskich, nie chodzi tu o fizyczny skok :) więc poznaj Israela Łagodnego Olbrzyma.
http://www.youtube.com/watch?v=w_DKWlrA24k

Drugi utwór... to po prostu sama słodycz, która otacza świat :) ten clip obejrzało 59 mln osób :))
http://www.youtube.com/watch?v=Us-TVg40ExM

A tak o pięknym świecie opowiadają dzieci... http://www.youtube.com/watch?v=ddLd0QRf7Vg
Czy potrafisz sobie TO wyobrazić ? http://www.youtube.com/watch?v=bvFLKyAGzzI&list=RDddLd0QRf7Vg

Ten dzisiejszy post jest odpowiedzią na szaleństwo, które ogarnia świat. Nie było mnie kilka dni a dziś nagle ktoś się zapytał "Czy Pan nie martwi się wojną ?". Moja odpowiedź zabrzmiała "jaką wojną ?". Niestety Pan ten był bardzo zdołowany owym faktem. Prawda jest taka, że jeśli problem ten będzie dotyczył nas bezpośrednio dowiesz się o tym. Do tego czasu... możesz wybrać jak się czujesz. Zresztą zawsze mogłeś. Pewien terapeuta powiedział mi kiedyś "chcąc pomóc komuś siedzącemu w dole, nie możesz do niego wskoczyć razem z nim". Odpowiedz sobie sam... czy to, że będziesz skupiał swoją uwagę / energię na fakcie wojny coś zmieni na lepsze ? a jeśli istnieje realne zagrożenie... czy skupiając się na przeciwnym biegunie... możesz pomóc ? z pewnością o 1000% bardziej.
Wiedz, że istnieje konkretny powód dla którego obecnie dzieje się tak, a nie inaczej na świecie. Zasilajmy więc tę wizję świata, którą chcemy widzieć dookoła Nas.

John Lennon kiedyś powiedział "Sen, który śnisz sam, pozostaje tylko snem. Sen, który śnimy razem jest rzeczywistością." Wiem, że na tym blogu było sporo o Budzeniu się ze Snu, a tu nagle taki tekst, ale wyrażam też nadzieję, że czujesz różnicę pomiędzy oboma zjawiskami. Zatem odpal guzik Play na swoim monitorze i naładuj otoczenie wokół Ciebie nutą słodyczy.

Jeżeli zainteresowała Cię treść tej wiadomości, zaprenumeruj ten blog i bądź na bieżąco! Wiadomości będą przychodziły na Twoją skrzynkę pocztową :) Jeżeli posiadasz konto na którymś z portali społecznościowych, podziel się tą informacją ze znajomymi :) Poniżej masz odpowiednie wtyczki.

2 komentarze:

 1. ...fajnie ,że to znalazłeś Grzegorzu .... udostępniam to na Facebooku ...jeśli pozwolisz... Andrzej

  OdpowiedzUsuń
 2. :) gdy słucham utworu IZ-a miewam pozytywne dreszcze :) niektórzy mawiają na to "gęsia skórka";) To tak, jakby pewien rodzaj bardzo subtelnej energii przepływał przez moje ciało i manifestuje się właśnie takim odczuciem.
  Co do wojny...myślę i czuję tak samo jak Ty Grześ.

  Serdecznie pozdrawiam:)
  Kamila

  OdpowiedzUsuń

rak jest uleczalny: