sobota, 29 marca 2014

Poznaj siłę "Dlaczego ?"


Gdy poznasz siłę działania płynącą z "dlaczego / po co ?", "jak" stanie się miłym dodatkiem. Anglicy nazywają to ładnie "The Power of Why".
A tak naprawdę nie będzie Ci potrzebne.
Aby Ci pokazać na czym polega siła płynąca z "dlaczego" opowiem Ci bajkę. Panie zrozumieją bez problemu, panowie być może będa musieli zapytać żeńskiej części siebie o co chodzi.

Dawno temu żyły sobie dwie niewielkie osady. Jedna usytuowana na szczycie góry, a druga na dole, u jej podnóża. Obie prowadziły ze sobą wojnę, choć nikt już nie pamiętał o co. Pewnego razu członkowie osady ulokowanej na szczycie zeszli na dół i porwali dziecko jednej z kobiet. W wiosce wywołało to oburzenie, starszyzna zaradziła, że bezzwłocznie należy wysłać na górę najsilniejszych mężczyzn z wioski. I tak też się stało. A że góra była stroma, pogoda paskudna, więc i warunki wspinaczki trudne. Żadnemu z nich się nie udało. Nad ranem, gdy podejmowali kolejne próby zdobycia góry zobaczyli drobną postać kobiety niosącą w tobołku na plecach skradzione dziecko. Było to tym bardziej dziwne, że kobieta była o wiele mniejsza i drobniejsza od rosłych siłaczy. W końcu zapytali kobietę: "Jak udało Ci się pokonać tak wielką górę podczas, gdy nie mogli tego dokonać najsilniejsi mężczyźni ?", kobieta odparła "To nie było Wasze dziecko". :))
Jeśli Cel po który się wspinasz (obojętnie w jakiej dziedzinie) będzie dla Ciebie tak ważny jak dziecko dla tej kobiety, że będziesz gotów poświęcić dla niego wiele...wtedy Twoje szanse rosną pod sufit, bo napędzany jesteś dodatkowo energią z własnego Serca, własnego pragnienia i żaru Mocy, która wtedy bierze się nie wiadomo skąd. W swojej książce opisującej moją szpitalną przygodę napisałem "Wszystko działo sie tak, jakby prowadzone magiczną ręką... pojawiali się ludzie, książki, zdarzenia".

A jutro obalimy białkowy mit.

Owocnych przemyśleń.


Jeżeli zainteresowała Cię treść tej wiadomości, zaprenumeruj ten blog i bądź na bieżąco! Wiadomości będą przychodziły na Twoją skrzynkę pocztową :) Jeżeli posiadasz konto na którymś z portali społecznościowych, podziel się tą informacją ze znajomymi :) Poniżej masz odpowiednie wtyczki.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

rak jest uleczalny: