piątek, 23 maja 2014

My mówimy na to kryzys, a chińczycy ?

W języku chińskim słowo kryzys ma również drugie oblicze / znaczenie. Jest nim Szansa.
Dzięki kryzysowym szansom powstało conajmniej kilkadziesiąt rewolucyjnych pomysłów, choć pamiętam na razie dwa.
Na jednym ze szkoleń usłyszałem, że bagietka, którą znamy dziś wszyscy... powstała przez przypadek na skutek usterki maszyny do wyrabiania form z ciastem. Piekarz przestraszył się, bo wtedy łamać schematów po prostu nie przystało, ale postanowił zaryzykować i okazało się, że jego kryzys zmienił go w zamożnego człowieka.
Inna historia jest nieco bardziej przyziemna, a dotyczy ona... dentysty. Złamał on rękę, co go przybiło, bo w końcu stracił narzędzie pracy. Ale w chwili przebłysku natchnęła go myśl... a czemu nie zatrudnić kogoś, komu on będzie pomagał, uczył i kto będzie pracował w końcu dla niego. Tak powstała sieć przychodni stomatologicznych :)

Za miesiąc minie połowa roku, tak na marginesie Wszystkiego Najlepszego w Nowym Roku :) wszak Nowy Rok trwa cały rok :) jeśli wierzyć oficjalnym statystykom 60.000 osób dowie się lub liczba ta się dopełnia, że ich życie w ciągu następnego roku znacząco się zmieni. Niestety u większości zrodzi się strach napędzany "tym, co dookoła" i to on dokona za nich wyboru. Cel tego bloga jest przede wszystkim jeden: sprawić, abyś podjął decyzję świadomie. Obojętnie co później wybierzesz, butle z chemią, operację czy cokolwiek innego, najważniejsze, że świadomie i bez strachu.

Jeśli znalazłeś się w kryzysie... zobacz czy tuz za rogiem nie czai się jakaś szansa. Na co ? na Zmianę. W sobie, wokół siebie, w swoim całym życiu. Jeśli nadal panicznie boisz się "co o mnie powiedzą..." pocieszę Cię... nic nie powiedzą, zajęci są własną.... a o resztę zadba mózg zwierzęcy.
Być może będziesz musiał skorzystać z innych metod niż dotychczas, wyjść poza schemat, poznać inne osoby... ale pamiętaj co jest Twoim Celem.

A czy chińską filozofię można zastosować również do obecnego tzw. światowego kryzysu ? ależ oczywiście, bo jeśli coś nie działa tak jak należy tzn, że opiera się na błędnych założeniach, które należy poddać rewizji. Wyciągniemy z tego jakieś wnioski ? wątpię, ale po to co jakiś czas dostajemy łomot "z góry" aby się w końcu Obudzić. Jeśli nie Obudzimy sie pierwsi, to Nas Obudzą, ale pobudka może być z użyciem zimnej wody. I znowu zrzędy nazwą to tylko "kolejnym nieszczęściem, które nas spotkało" aby móc spać nadal, a skorzystają nieliczni, którzy nadal w oczach krabów będą "coraz dziwniejsi" i tak historia zatoczy pewnie jeszcze kilka kółek...


Jeżeli zainteresowała Cię treść tej wiadomości, zaprenumeruj ten blog i bądź na bieżąco! Wiadomości będą przychodziły na Twoją skrzynkę pocztową :) Jeżeli posiadasz konto na którymś z portali społecznościowych, podziel się tą informacją ze znajomymi :) Poniżej masz odpowiednie wtyczki.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

rak jest uleczalny: