niedziela, 4 maja 2014

Uważaj, czego sobie życzysz !!

Po małym zastoju w kreatywności, wygląda na to, że głowa wraca na swoje miejsce, bo znowu czuję przypływ... spływają po prostu do mojej głowy, co jest bardzo budujące. Zresztą tak napisałem swoją książkę... spisałem jej treść niemalże z zamkniętymi oczami z wewnętrznego ekranu wyobraźni. Z historii muzyki wiem już, że niektorzy twórcy robili dokładnie w ten sam sposób. Czytałem też gdzieś, że w NLP istnieje taki stan umysłu, który generuje podobne treści, nazywają go chyba "up-time". Na poziomie mózgu stan taki cechuje się falami gamma. A najciekawsze jest to, że przełącznik masz w sobie :) Nie pamiętam nazwiska, ale wiem, że jeden z malarzy miał swój ulubiony strój. Jego rytuałem - zanim przystąpił do malowania - było ubranie się i zrobienie rundy dookoła domu. Po czym wchodził i zaczął malować. Każdy z Nas ma w sobie takie przełączniki, trzeba je tylko odnaleźć albo... stworzyć :)

Dzisiejszy wpis jest wstępem do tego, aby po raz kolejny uświadomić Ci... jaką realną Moc mają Twoje myśli na otaczający Ciebie świat. Zarówno w skali mikro jak i makro. Nie bez powodu mówi się, że moc modlitwy jest zwielokrotniona w momencie, gdy modli się jednocześnie wiele osób, tak ? tak. A jeśli dołożyć do tego Wiarę w to, co się mówi ? po prostu cuda :) przytaczając kolejne cytaty z Biblii zapomniałem o jednym, chyba ważniejszym niż "ziarno gorczycy". Nie czuję się biblistą, ale niektóre treści zapadają w pamięć. Pamiętam, że jest taki fragment w którym pewna kobieta podeszła do Jezusa chcąc go prosić o uzdrowienie swojego ojca albo męża. Dotknęła rąbka jego czerwonej szaty, po czym on odwrócił się do niej i rzekł "Idź do domu, Twoja wiara go uzdrowiła" !!! Czy rozumiesz co Tam się stało ? Uzdrowienie jej męża czy ojca zaszło DZIĘKI NIEJ... nie powiedział niczego w stylu "machnąłem różdźką i już", ale "TWOJA WIARA GO UZDROWIŁA" :) dla mnie to oznacza, że 100% uzdrowienia dokonało się... dzięki jej Wierze. A On ? był tylko i aż katalizatorem, dzięki któremu proces ten mógł zajść. Co zaszło w niej ? połączyła swoją intencje "niech będzie zdrowy" z żarliwym pragnieniem (nie jęczeniem), które wypływało z jej Serca i przyjeła to za fakt JUŻ dokonany... skoro była w jego obecności. Wszak "módlcie się tak, jakbyście to, o co się modlicie już było Wam dane" !! To ciekawe, ilu o tym pamięta :) A dlaczego ? po prostu lub "po prostu"... gdy prosisz... skupiasz się na braku... na tym, że czegoś nie-masz, a gdy dziękujesz jakbyś już miał... dostajesz. Ale do tego potrzeba... ufności, że dostaniesz... i wiary, że już tak się stało. A to domena umysłu :) aaaaa żeby nad nim "zapanować"... potrzeba czego ? Świa-do-mo-ści :) a ta bierze się z pracy nad sobą lub Wiedzy.

A teraz o tym...co miało być na poczatku, tylko się rozpędziłem z pisaniem jak zwykle :))
Pamiętam, że w kolejnym roku pracy miałem marzenie... "mieć dużo wolnego czasu, aby nadrabiać zaległości filmowe, stałe wpływy na konto i mieć czas na realizacje swoich pasji i marzeń", proste ? :) 2 lata później leżałem w szpitalu... więc miałem mnóóóóóstwo wolnego czasu, stałe wpływy na konto zapewniał mi ZUS i mogłem oglądać filmów ile tylko chciałem, realizowałem również swoje pasje, bo dwie z nich mogłem realizować ze szpitalnego łózka... ahaaa... rozumiesz, co zaszło ? w tym całym procesie snucia marzeń... zapomniałem dodać, aby Wszystko to odbyło się w Zdrowiu !! Czy moje pragnienia / marzenia zostały zrealizowane ? w 101%, czy byłem odrobinę bardziej szczęśliwy dzięki temu ? ani trochę, choć tamta sytuacja do dziś ma swoje plusy. Więc do kogo mogłem mieć pretensje, że kelner nie przyniosl mi tego, co chciałem, choć zamówiłem ? :)

Zatem czy Jesteś Świadomy tego, czego sobie życzysz i czego pragniesz ?

Jeżeli zainteresowała Cię treść tej wiadomości, zaprenumeruj ten blog i bądź na bieżąco! Wiadomości będą przychodziły na Twoją skrzynkę pocztową :) Jeżeli posiadasz konto na którymś z portali społecznościowych, podziel się tą informacją ze znajomymi :) Poniżej masz odpowiednie wtyczki.

6 komentarzy:

 1. Piękny wpis. Rzeczywiście trzeba uważać, czego sobie życzyć, bo życzenia się spełniają, jednak nie zawsze w takiej formie , jaką sobie wyobrażamy. Dlatego też nalezy myślec tylko o dobrych rzeczach, ale jakie to trudne... Pozdrawiam autora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetny przykład. Była to kobieta cierpiąca na krwotok od dwunastu lat i wiele wycierpiała od lekarzy i straciła dużo pieniędzy i nic jej to nie pomogło, ale było gorzej- tak mówi Biblia. Ale ona usłyszała o Jezusie, który uzdrawiał. Ale słyszeć to jeszcze nie wszystko. Ona pełna determinacji, jako kobieta nieczysta w tamtych czasach, wyszła z domu i pośrod tłumu od tyłu dotknęła się szaty Jezusa ponieważ MOWIŁA SOBIE, że jeśli Go dotknie, to będzie uzdrowiona. I tak się stało. Jezus powiedział UFAJ CÓRKO, TWOJA WIARA CIĘ UZDROWIŁA. Jeszcze lepszy jest przykład syrofenicjanki, do której Jezus powiedział, że w całym Izraelu nie spotkał nikogo z taką wiarą. Determinacja.
  Pozdrawiam serdecznie i ściskam ciepło. Życzę wszystkim Wam i sobie niezachwianej wiary w uzdrowienie, bo ono jest nam dane. Biblia mówi, że On choroby nasze poniósł na krzyż, nikt nie musi chorować, ani cierpieć. Zrobił to Jezus.

  OdpowiedzUsuń
 3. Grzesiek, pięknie to napisałeś, teraz wiesz jak myśleć pozytywnie, a do tego potrafisz podzielić się swoim doświadczeniem z innymi. Pozdrawiam. Dorota D.

  OdpowiedzUsuń
 4. Tak ja tez się śmieje, że u mnie było podobnie. Chciałam schudnąć, mieć trochę więcej kasy i więcej luzu.
  I tak schudłam, kasy również więcej dzięki ZUS i luz w szpitalu, w pracy... bo kto choremu zwróci uwagę :) Zapomniałam dodać słowo o zdrowiu...
  Ewa

  OdpowiedzUsuń
 5. Niniejszym przedstawiam modlitwę do Boga. Różni się ona od tego do czego przyzwyczailiśmy się gdy chodziliśmy na lekcje religii.

  Ma ona podobne działanie jak w przypadku afirmacji, które mają dotrzeć do nadświadomości czy tez podświadomości. Różni się tylko tym, że prosimy w niej Boga o wypełnienie naszych próśb. Nie prosimy w niej o to co ma się zdarzyć lecz traktujemy, że to co prosimy już się zdarzyło a jedynie jeszcze tego nie dostrzegliśmy. W związku z powyższym dziękujemy już teraz Bogu za łaski jakie nam okazał.

  Modlitwę można modyfikować by w pełni oddawała nasze potrzeby. Są w niej miejsca do osobistego wypełnienia np. imiona dzieci czy członków rodziny.

  Niech Wam służy.

  Pozdrawiam.


  ________________________________________

  Modlitwa

  Dziękuję Ci Boże za to, że jestem Człowiekiem na Twój wzór i podobieństwo.

  Dziękuję Ci Boże za wspaniałe warunki do życia i działania.

  Dziękuję Ci Boże za obdarzanie mnie miłością, radą oraz pomocą w tym co robię.

  Dziękuję Ci Boże za to, że każdego dnia pod każdym względem czuję się doskonale.

  Dziękuję Ci Boże za czyste ciało i umysł wypełnione Duchem Świętym oraz właściwe wykorzystywanie jego darów dla dobra mojego i innych ludzi.

  Dziękuję Ci Boże za kreatywność, moc, siłę, żar, determinację, spokój i cierpliwość, które powodują, że działam z radością i osiągam wspaniałe efekty dla siebie oraz innych ludzi.

  Dziękuję Ci Boże za mądrość, miłość, dobroć, uczciwość i łagodność, które stosuję w życiu wobec siebie oraz innych ludzi.

  Dziękuję Ci Boże za pełen wgląd w siebie, jasność odnośnie tego co mam czynić i harmonię wypływającą z tego, że wszystko co robię jest zgodne ze mną oraz wskazówkami ducha świętego.

  Dziękuję Ci Boże za umiejętność słuchania innych ludzi, docierania do ich wnętrz, kryjących drogocenne idee i pomysły, które pomagam im rozwijać dla wspólnego dobra.

  Dziękuję Ci Boże za siłę i umiejętność wyjaśniania własnych poglądów oraz przekonywania innych ludzi do nich oraz realizowania określonych wspólnie celów.
  .......(cdn)...

  OdpowiedzUsuń
 6. ....(ciąg dalszy)....
  Dziękuję Ci Boże za to, że jestem zdrowy, w pełni sprawny i zwinny, posiadam piękne i harmonijnie ukształtowane ciało oraz prawidłową wagę.

  Dziękuję Ci Boże za to, że jestem magnetycznym (mężczyzną/kobietą) przyciągającym piękne, seksowne i mądre (kobiety/mężczyzn), które podążają w podobnym kierunku co ja i w pełni akceptują i szanują moją odrębność i niezależność.

  Dziękuję Ci Boże za to, że zawsze i wszędzie jestem bezpieczny, gdyż chroni mnie, moich bliskich oraz moje mienie złocista aureola światła, przepuszczająca tylko dobro, natomiast Zło docierając do tej powłoki automatycznie się w nie przemienia.

  Dziękuję Ci Boże za to, że z ufnością i radością przyjmuję wszystko co niesie mi życie.

  Dziękuję Ci Boże za to, że właściwie dbam o swoje ciało fizyczne i duchowe.

  Dziękuję Ci Boże za to, że z łatwością dokonuję właściwych wyborów, realizuję je z żarem oraz jestem spokojny o swoją i moich bliskich przyszłość.

  Dziękuję Ci Boże za to, że wybaczam sobie oraz wszystkim wszystko co mi i moim bliskim wyrządzili.

  Dziękuję Ci Boże za to, że mam poczucie dystansu do siebie i tego co robię oraz doskonałe poczucie humoru i życzliwość jaką okazuję sobie i innym.

  Dziękuję Ci Boże za to, że odpowiednio myślę i postępuję, że otrzymuję wszystko co mi jest w danej chwili potrzebne oraz pomagam swojej rodzinie i innym ludziom w otrzymywaniu tego, co sami w czystości serca pragną.

  Dziękuję Ci Boże za to, że oglądam, czytam i słucham tylko tego co jest mądre, dodające otuchy i warte poznania.

  Dziękuję Ci Boże za to, że z łatwością odróżniam kłamstwo od prawdy i zło od dobra.

  Dziękuję Ci Boże za prawdziwe informacje i ostrzeżenia zawarte w snach oraz na jawie, które rozumiem i pamiętam.

  Dziękuję Ci Boże za działalność zawodową, która jest pożyteczna dla innych, daje mi satysfakcję i odpowiednią ilość pieniędzy do realizowania moich zamierzeń.

  Dziękuję Ci Boże za to, że prowadzę interesy tylko z uczciwymi, kreatywnymi, wspierającymi i mądrymi partnerami.

  Dziękuję Ci Boże za to, że kupuję od sprzedawców tylko to, co jest dobre dla mnie, mojej rodziny oraz planety

  Dziękuję Ci Boże za to, że odpowiednio myślę i postępuję z (dziecko), który jest mądry, dobry, zdrowy, silny i bezpieczny.

  Dziękuję Ci Boże za to, że odpowiednio myślę i postępuję z (rodzina) oraz innymi ludźmi, którzy kochają mnie, szanują mnie, respektują moje prawa, cenią sobie moje towarzystwo, dają mi to czego od nich potrzebuję oraz pomagają mi w realizacji moich zamierzeń.

  AMEN
  ***********************
  Przesyła Deczien

  OdpowiedzUsuń

rak jest uleczalny: