poniedziałek, 3 listopada 2014

Odczarujmy lewatywę :)


Ten rodzaj zabiegu higienicznego znany był już podobno w starożytności. Jelito grube jest nie mniej ważne niż cienkie i każdy inny organ. Po prostu gdyby nie było potrzebne to ewolucyjnie by się nie wykształciło. Ciało nie lubi marnować energii na zbędne procesy. Z jelitem grubym związanych jest wiele "legend". Mówiłem kiedyś, że aby pozbyć się alergii należy je m.in. oczyścić, później publikowałem historię w której ktoś zaserwował taką właśnie historię synowi i pozbył się nieprzyjemnych reakcji. Od jakości jelita grubego zależy też nasza odporność, dlatego warto o nie dbać jak o każdą inną część ciała. A że cywlizacja tzw. zachodnia postanowiła coś zepsuć, bo wydawało nam się, że jesteśmy mądrzejsi to nic dziwnego, że liczba alergików i osób otyłych rośnie, a przyswajalność maleje. Gdy jelito jest zawalone glutenem, pasożytami i grzybem to co ma się wchłaniać. Więc nie dziw się, gdy po posiłku za chwilę odczuwasz głód. To nie głód na kolejny posiłek, ale głód na porcję właściwych żywieniowo substacji !! I znowu niestety wiele osób myśli i myli odżywianie z jedzeniem. Więc zapisz sobie na kartce: możesz "dobrze" jeść, ale źle się odżywiać ! Przy czym "dobrze" napisałem celowo w " ", bo dobrze w Polsce znaczy najczęściej dużo i tłusto :) zły kierunek. I nie znaczy to, że od razu (ani nigdy tak naprawdę) masz zostać wege, ale aby odżywiać się mądrze lub po prostu właściwie.

Aby jeszcze dobitniej Ci ukazać w jakim mentalnym kanale tkwimy, przytoczę definicję dla słowa "odżywianie" z Wikipedii:
Odżywianieproces życiowy polegający na pozyskiwaniu przez organizm ze środowiska pokarmu (a dokładniej zawartych w nim składników odżywczych). W zależności od formy w jakiej uzyskiwane są składniki budulcowe, elektrony oraz energia wyróżnia się różne strategie metaboliczne (przede wszystkim: samożywność lub cudzożywność).
I dalej:
Składniki odżywczesubstancje chemiczne dostarczane do organizmu przez pokarm, który dostaje się do niego poprzez układ pokarmowy i wydobywane są z niego w procesie trawienia. Elementy produktów spożywczych są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu.
To trochę zmienia postać rzeczy i wyobrażenie o tym, CZYM JEST odżywianie, prawda ?
Więc z polskiego na nasze tłumacząc: NIE JEST TO bezmyślne wrzucanie w siebie czego popadnie, aby się zapchać i uznać posiłek za odbębniony, ale o taki dobór pokarmów, aby... zapewnić organizmowi dostęp do produktów spożywczych niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu.

To skoro już dbasz o zęby, czemu nie zadbać o jelito ?
Różnica tkwi TYLKO w świadomości. W perspektywie chorych zębów masz w wyobraźni wspomnienie wiertła :) ale o jelitach mówi się niewiele. O teście buraczkowym już kiedyś pisałem jak sprawdzić czy masz przepuszczalne jelito cienkie. Wyszukiwarka dostępna w pr. górnym rogu.

No to teraz kochana enema (tak "w gersonie" mówi się na lewatywę).
Znane są mi 2 jej rodzaje:
- ewakuacyjna (mechaniczna)
- lecznicza

Pierwszą znają lekarze i pielęgniarki. Stosowana jest przed porodem, zabiegami szpitalnymi etc Generalnie polega na przyjęciu wlewu w ilości iluś tam litrów i poprzez masowanie przewracanie pacjenta z boku na bok doprowadzić do mechanicznego usunięcia zalegających złogów.
Drugi typ (najczęściej nieznany i na forach mylony) polega na przyjęciu wlewu, ale zazwyczaj przyjmuje się tylko jedną pozycję i jej celem jest wprowadzenie do krwioobiegu (przez jelito) substancji o działaniu leczniczym, która ma wykonać określone zadanie, np. w postaci kawy lub soku przy terapii gersona.

Istnieje określony sposób przygotowania roztworu kawy,  i czas jej podania, choć wlewnik się nie zmienia.
Technika łączenia kawy we wlewie wraz z... była podobno stosowana już w czasie II wojny światowej w szpitalach polowych celem zbicia gorączki. W książce gersona ten sposób jest też nazywany jako "trójca gersona".

Odpowiadając na zarzut, który gdzieś co jakiś czas się pojawia na forach, że stosowanie kawy w lewatywie rozleniwia jelito, informuję, że to nie prawda. Mam za sobą ok 200 takich zabiegów, stosowanych z przerwami (obecnie nie stosuję) i moje jelito ma się świetnie.Poza tym to czego się nie mówi to to, że taka chwila sam na sam z kawą może być czasami jedyną w ciągu dnia, gdy masz ten czas TYLKO dla siebie. Nawet panowie potrafią odnaleźć w tym przyjemność. Bez podtekstów.
Na temat wlewów z innych substancji nie mogę się wypowiadać, mam doświadczenia z kawą.

Mam nadzieję, że to rozjaśniło i wyjaśniło niektóre aspekty tego zabiegu.
A jeśli ktoś szuka taniego i dobrego sposobu na oczyszczenie jelita niech pomyśli o ziemi okrzemkowej. Artykuł na ten temat też był. Kuracja śmiesznie tania, a załatwia kilka tematów z uzupełnieniem krzemu włącznie. Oczywiście Twoje jelito musi być zdrowe.

Nie możesz tych informacji traktować jako ind. porady medycznej, a jedynie w celach informacyjnych i edukacyjnych, a każdą decyzję o zastosowaniu takiego zabiegu powinieneś skonsultować z mądrym lekarzem :)

Jeżeli zainteresowała Cię treść tej wiadomości, zaprenumeruj ten blog i bądź na bieżąco! Wiadomości będą przychodziły na Twoją skrzynkę pocztową :) Jeżeli posiadasz konto na którymś z portali społecznościowych, podziel się tą informacją ze znajomymi :) Poniżej masz odpowiednie wtyczki.

1 komentarz:

  1. Podpisuję się pod Twoim dzisiejszym postem :-)
    Serdecznie pozdrawiam!!

    Kamila

    OdpowiedzUsuń

rak jest uleczalny: