środa, 8 grudnia 2010

Praca zawodowa podczas Terapii Gersona

Jedna z czytelniczek napisała: "Jezeli to mozliwe - to bardzo prosze Pana o informacje dotyczące terapii Gersona. Duzo juz czytałam na temat leczenia wg tej terapii. Mój przyjaciel jest chory na raka prostary z przerzutami do kości (w tej chwili jest po 4-tym cyklu chemioterapii). Jego stan jest ogólnie niezły. Cały czas pracuje zawodowo. Bardzo proszę o odpowiedź - czy stosowanie tej terapii jest możliwe w warunkach domowych i jak jeszcze sie pracuje zawodowo, Pozdrawiam i z góry dziękuje. Elżbieta


Witaj Elżbieto. Przed dwoma laty przetestowałem skuteczność terapii Gersona na własnym organizmie. Chciałem zbadać tą metodę na sobie, by zdobyć nieco praktycznego doświadczenia. Przez miesiąc czasu moja dieta składała się niemal w 100 % ze świeżych soków. Na własnej skórze doświadczyłem jak potężna moc tkwi w tej metodzie. Po kilku dniach picia soków moja głowa zaczęła pękać z bólu. Było to spowodowane tym że moja wątroba nie radziła sobie z ogromną ilością toksyn, które zostały wyrzucane z organizmu i napływały do wątroby.

Myślałem sobie wówczas - jestem człowiekiem zdrowym, od wielu lat odżywiam się zdrowo, więc uproszczę sobie tą metodę i nie będę stosował lewatyw z kawy. To był bardzo poważny błąd. U mnie zakończył się on tylko bólem głowy, lecz u osoby chorej na raka może się on zakończyć bardzo szybkim i nagłym zgonem, spowodowanym martwicą wątroby.

Zachowanie równowagi pomiędzy ilością spożywanych soków oraz częstotliwością stosowania lewatyw z kawy jest niezbędne... Należy się do tego dobrze przygotować teoretycznie i mentalnie, by móc wcześnie rozpoznawać objawy zachwiania tej równowagi.

Czy stosowanie tej terapii jest możliwe w warunkach domowych i jak jeszcze się pracuje zawodowo?

- Ta terapia jest stworzona do tego by stosować ją w warunkach domowych... Sam pobyt w Instytucie Gersona trwa tylko 2 tygodnie, a jego głównym celem jest nauczenie pacjenta stosowania tej terapii w warunkach domowych. Terapia Gersona, poza tym że jest BARDZO skutecznym lekarstwem na raka, jest również potężnym środkiem profilaktycznym. Fakty są takie że zachorowalność na raka i jakiekolwiek choroby chroniczne wśród wegan i vitarian spożywających, zdrowe organiczne produkty (tzw. higienistów) wynosi 0%. Zachorowalność na raka wśród ogółu społeczeństwa odżywiającego się "normalnie" wynosi: 25% (Polska), lub 33% (Europa Zachodnia), lub 50% (USA). Terapia Gersona oparta jest w 100% na higienicznej diecie wegańskiej, z naciskiem na surowe, świeże soki.

Udowodniono że dieta wegańska (szczególnie organiczna dieta wegańska) jest najzdrowszą i najbardziej profilaktyczną dietą dla człowieka. Weganie są najzdrowszymi i najbardziej długowiecznymi ludźmi na naszej planecie.

Nasz organizm sam dąży do równowagi i zdrowia, nawet w obliczu bardzo ciężkiej choroby, nawet gdy psychika już się poddaje, gdyż tak jest po prostu skonstruowany. My możemy albo mu pomóc w procesie samoleczenia - odpowiednim nastawieniem mentalnym oraz paliwem - najzdrowszym jedzeniem, albo utrudnić proces samoleczenia mentalną zapaścią i byle jakim jedzeniem, z dużą zawartością trucizny...
Praca zawodowa i terapia Gersona?

Wysztko zależy od stopnia powagi w podejściu do Terapii Gersona i ogólnie od naszej świadomości życia w zdrowiu. Terapia Gersona nie trwa miesiąc, dwa, trzy. Czasami trwa latami. Warto zacząć jej stosowanie w jakimkolwiek możliwym zakresie. Warto zmienić styl życia. Warto zapoznać się z innymi alternatywnymi metodami leczenia nowotworów - jest ich naprawdę wiele i są naprawdę skuteczne.

Lecz przede wszystkim warto zadbać o zmniejszenie ryzyka zachorowalności na raka, lub dalszego rozwoju choroby. Przejście przynajmniej na najzdrowszą dietę, wspomagającą samoleczenie organizmu powinno być priorytetem nr 1. Terapia Gersona jest extremalnie zdrową dietą. Ta extremalność zdrowia może czasami zabić osobę extremalnie chorą. Dlatego zaleczam szczególną ostrożność podczas pierwszych dwóch tygodni stosowania tej terapii.

Idealnie byłoby pierwsze dwa tygodnie terapii przeprowadzić pod okiem specjalistów w Instytucie Gersona. Jeżeli nie jest to możliwe kolejnym ideałem jest przeprowadzenie pierwszych kilku tygodni Terapii Gersona w domu. Jakby nie patrzeć wyciskanie soczków co godzinę i robienie lewatyw wymaga "trochę" wysiłku. Dobrze byłoby aby choremu towarzyszyła jakaś bliska osoba, która dobrze zaznajomiona jest z zasadami Terapii Gersona. Po pewnym czasie można stopniowo wrócić do coraz bardziej aktywnego życia i pracy zawodowej... Dobrze jest jednak konsultować taką decyzję ze specjalistą.

Pozdrawiam serdecznie
Z życzeniami najlepszego zdrowia i szczęścia Tobie i Twojemu przyjacielowi
Artur Jan Milicki

---
Jeżeli zainteresowała Cię treść tej wiadomości, zaprenumeruj ten blog i bądź na bieżąco!

10 komentarzy:

 1. Panie Arturze, jak znaleźć takiego specjalistę?
  Mało kogo stać na pobyt w klinice...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. http://wswieciezdrowia.blogspot.com/ zapraszam do podjęcia działań w ramach pobytu zdrowotnego, gdzie w okresie wiosenno-letnim zbieramy grupę chętną na terapię według metody Gersona - zawsze można go przedłużyć, jeśli okaże się niewystarczające 14 dni. Każda metoda, którą wybierzesz jest słuszna, skoro tak to poczułeś. Kadra/personel jest tu pomocnikiem, przewodnikiem a współpraca pacjent - lekarz, pacjent - terapeuta, pacjent - rehabilitant itd. może dać cudowne efekty.

   Usuń
 2. napisz to pomogę arch00@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 3. Panie Arturze jaki jest koszt dwutygodniowego pobytu w takiej klinice?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. http://wswieciezdrowia.blogspot.com/ jest to możliwe na miejscu w Polsce. Wystarczy by zebrała się grupa 16-tu osób - reszta należy do nas

   Usuń
 4. 5500 Euro + 500 Euro / 2 tyg. Ale to tylko wstep do kuracji. Cała kuracja trwa min 1.5 roku.

  OdpowiedzUsuń
 5. Panie Grzegorzu,
  Wiem, że Oan był na Węgrzech. Czy cena ta obejmuje jedynie pobyt i leczenie pacjenta? A co w przypadku jeśli polski pacjent nie jest anglojęzyczny? Jakie są możliwości pobytu tłumacza/pomocnika? Jaki koszt?
  Z góry dziękuję za odpowiedź? Gaba

  OdpowiedzUsuń
 6. Moja przyjaciółka stosowała się do zaleceń tej metody miała raka piersi z paroletnim przerzutem do kręgosłupa. Dzięki tej metodzie przez parę lat nie cierpiała ku zdziwieniom lekarzy na żadne bóle, z początku nie poddawała się nawet zalecanej chemioterapii, guz był dużej wielkości, z początku wyglądało na to, że metoda działa idealnie, ale niestety moja przyjaciółka wielka zwolenniczka tej metody i tak umarła...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witaj Eko. Tak jak widzisz komentarz się ukazał wbrew wątpliwościom :) Ja na tym blogu, ani w żadnym innym miejscu nigdy nie obiecywałem, że Gerson jest złotym środkiem, twierdzę wręcz oficjalnie, że jego działanie / wysoka skuteczność zależą od wielu czynników. Poza tym TG kładzie moim zdaniem zbyt skromny nacisk na odblokowanie konfliktów emocjonalnych, które często są przyczyną po prostu. Ale czy polecam TG ? Tak, czy polecam ją obok innych metod ? Tak. Dlaczego ? bo człowiek jest zbyt złożony, aby poprzestawac tylko na ciele. Poza tym zobacz ile Twoja przyjaciółka nauczyła swoim przykładem lekarzy i wiele osób z zewnątrz. I nie bierzesz jednego pod uwagę... decyzję o odejściu podejmujemy często nieświadomie.

   Usuń
 7. Swoją drogą. ciekawę czy ten mój komenatarz się pojawi :)

  OdpowiedzUsuń

rak jest uleczalny: