poniedziałek, 22 sierpnia 2011

Minister rozporządził, że "strach się bać"

Jeśli Ci mało :) aby mieć pełen obraz świata, jaki sobie stworzyliśmy i JAK WAŻNE JEST, abyś dbał o Siebie na wszystkich poziomach pragnę dziś zamieścić fragment treści rozporządzenia Ministra w sprawie wykazu środków rakotwórczych...

Co tu się znajduje... głowa mała i możesz przeżyć niemały szok !

To będzie również cenna informacja dla Pań stosujących antykoncepcję chemiczną. Bo albo jesteście drogie panie okłamywane, albo Minister zaufał i podpisał, a komuś innemu nie chciało się sprawdzać.
Ale zróbcie z ciekawości eksperyment i napiszcie do swojego producenta pigułek podając mu treść rozporządzenia. Zaznaczam, iż pigułki znajdują się w wykazie "środków rakotwórczych" a nie "prawdopodobnie rakotwórczych", co stanowi osobną kategorię.

Z innych kwiatków to aflotoksyny wytwarzane przez grzyba i pleśnie. Dlatego jeśli w domku do kompociku wkradła się szara narośl i o ile nie jest to kolejny eksperyment kulinarny taty - niestety zdjęcie kożuszka bleee nic nie daje, bo pleśń jest wgłąb.

Cyklosporyna - związek organiczny stosowany w leczeniu łuszczycy. Nie wiem śmiać się czy płakać oraz zapobiegający odrzuceniu przeszczepów, jako mający działanie immonodupresyjne (czyli tłumiące).

Chlorambucyl i cyklofosfamid - dla odmiany stosowane są w leczeniu nowotworów ! w tym chłoniaka i białaczki. Mowę mi odjęło, bo ten drugi był lekiem, który mi podawano :/

Podobnie jak Metotrexat, który mi podawano (świństwo ohydne) w tej chwili przepisuje się w tabletkach na gościec stawowy. Serio, nie wiem jak zareagować ! To może będzie prościej w aptece do każdego takiego leku sprzedawać zestaw do przeszczepu wątroby albo nabitą broń z jednym nabojem ?

Pełny tekst rozporządzenia znajdziesz tutaj:

http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU19961210571

Kończę słowami: ............. .
Jeżeli zainteresowała Cię treść tej wiadomości, zaprenumeruj ten blog i bądź na bieżąco! Wiadomości będą przychodziły na Twoją skrzynkę pocztową :) Jeżeli posiadasz konto na którymś z portali społecznościowych, podziel się tą informacją ze znajomymi :) Poniżej masz odpowiednie wtyczki.

1 komentarz:

  1. Cóż, niektórym metoda klina może i pomaga. Ale większości jednak nie, wręcz przeciwnie niestety :(

    OdpowiedzUsuń

rak jest uleczalny: